Przygody Maksa

2011-01-01
2011-01-01
28 min.
Maks hipopotam przygoda zwierzątka

Maksowi wydawało się, że jest małym hipciem. Pewnego dnia mama dała mu jedno ciasteczko, które zniknęło w tajemniczy sposób. Dzięki temu Maks poznał Klarę, myszkę, która była jeszcze mniejsza, niż on. Kolejna opowieść dotyczy historii o tym, jak Maks uczył się liczyć. Niestety, nauka zaszkodziła mu i był przejedzony. Mimo wszystko, postanowił nauczyć się liczyć do 10. Dlaczego? Ostatnie opowiadanie mówi o tym, jak Maks chciał spać pod drzewem, ale w zaśnięciu przeszkadzała mu mucha. Jak mama hipcia sobie poradziła z tym problemem?

Książeczka uświadamia, że czasem nawet udomowione zwierzątko może wyrządzić wbrew sobie wiele szkód. Bardzo podobała mi się historia z liczeniem. Mam nadzieję, że dzieci nie będą uczyć się liczyć tak, jak Maks ;) Jak pokazuje ostatnia historia, zawsze znajdzie się wyjście z każdej sytuacji. Wystarczy jedynie trochę pomyśleć.

Bohaterem tej małej książeczki jest wesoły hipopotamek Maks. Ten maluch "Urodził się pewnego deszczowego [poranka i wydawało mu się, że świat składa się tylko z kropelek deszczu i szumu wody spływającej strużkami do rzeki.".

Książeczka choć króciutka zawiera aż trzy wesołe opowiadania. W pierwszej hipopotamek poznaje małą myszkę i się z nią zaprzyjaźnia, w drugiej uczy się liczyć, a w trzeciej naszemu małemu bohaterowi dokucza niesforna mucha. Nie chcę jednak zdradzać szczegółów byście mogli sami je poznać czytając książkę.

A uważam, że warto. Historyjki są krótkie, ale wesołe. Maks to bardzo mądry, ale pogodny maluch, a jego mama jest bardzo wyrozumiałą, opiekuńczą i rozsądną osóbką. Lubię takie książki, z których wręcz bije ciepło. Tę czyta się z ogromną przyjemnością. Każda stronica jest również bardzo bogato ilustrowana. Poza tym czcionka w książce jest duża i czytelna więc to lektura w sam raz dla dzieci, które uczą się czytać.

Na książka o przygodach Maksa bardzo przypadła do gustu. Alicja lubi słuchać tych krótkich opowiadań a nawet oglądając książeczkę próbuje przerysowywać jej głównego bohatera.

Dodam jeszcze, że ta książka top wydanie broszurowe. W naszym przypadku to duży plus, gdyż mały Maks towarzyszy nam często podczas podróży samochodem.

Ta wesoła i ciekawa książeczka na pewno spodoba się każdemu kilkulatkowi. Wesołe ilustracje w książeczce na pewno przyciągną jego uwagę, a prosty i ciekawy tekst wciągnie nasze dziecko w świat hipopotamka Maksa i jego przyjaciół.

Świat Maksa to nowa seria dla dzieci proponowana i wydawana przez Wydawnictwo Skrzat. Jako pierwsza w serii ukazała się kolorowa książeczka "Przygody Maksa" napisana przez Katarzynę Zychlę. Tytułowy bohater jest niezwykle barwną i ciekawą postacią. Jest cudownie pogodnym i przyjaznym małym hipciem, a zarazem niezwykle ciekawym świata. Dzieci od pierwszej strony zaczynają kochać Maksa i jego przygody.
Prawdą jest, że każda przygoda Maksa jest interesująca, pouczająca, a bywa też zabawna. Dzieci, nawet te najmłodsze z pewnością będą zadowolone z nowo wydawanej serii. Muszę się przyznać, że i mnie ten świetny hipopotam bardzo mocno zapadł w pamięci, polubiłam tego niezwykle sympatycznego zwierzaka.
Książeczka jest bardzo ładnie wydana, teks jest w świetny sposób urozmaicony i zrozumiały nawet dla małych słuchaczy jak i tych początkujących czytających samodzielnie. Całości wspaniale dopełniły piękne ilustracje wykonane przez znakomitą Agnieszkę Filipowską. To właśnie ta kobieta stworzyła obraz wspaniałego i niezwykle sympatycznego hipopotamka. Obrazki idealnie współgrają z tekstem, do tego są niezwykle kolorowe i optymistyczne. Prawdopodobnie to dzięki ilustracjom Filipowskiej dzieci od pierwszego spojrzenia zakochują się w tytułowym Maksie.
"Przygody Maksa" polecam rodzicom maluszków, starszaków, jak i dzieciom, które dopiero wkraczają w świat samodzielnego czytania.
Z mojej obserwacji wynika, że Maks z pewnością zagości w naszym domu na dłużej. To świetna książeczka, która zapowiada niezwykłą serię przygód tego milusińskiego hipopotamka.

• Dla dzieci
  • Przeczytałam z Emilką w 2012
  • Serie
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
  • Na mojej półce
  • Półka Adasia - przeczytane