Uwierzyć w siebie do przerwy 0:3

2005-01-01
2005-01-01
837298879x

Okładka książki NieRealna kariera. Jerzy Dudek Jerzy Dudek, Dariusz Kurowski
NieRealna kari... Jerzy Dudek, Darius...
Okładka książki Pod presją. Jak wytrzymałość psychiczna pomaga zwyciężać Jerzy Dudek, Paweł Habrat
Pod presją. Ja... Jerzy Dudek, Paweł ...
Okładka książki Święta Bożego Narodzenia. Praktyczny przewodnik Marian Dubiecki, Jerzy Dudek, Andrzej Fiedoruk
Święta Bożego ... Marian Dubiecki, Je...

Przyjemna autobiografia jednego z najbardziej znanych polskich piłkarzy XXI wieku z jedną zasadniczą wadą - powstała za wcześnie.

Jerzy Dudek nie zakończył bowiem kariery tuż po finale LM w Stambule, co sprawia, że brakuje tu dwóch istotnych wydarzeń z jego dalszego życia: niepowołania go przez Pawła Janasa na mundial 2006 oraz pobytu w Realu Madryt.

W "Uwierzyć w siebie..." nie brakuje za to licznych wątków osobistych i tego, po co kibice sięgają po tego typu książki, czyli anegdot z szatni i zakulisowych ciekawostek. Interesujący jest zwłaszcza wątek interesików, jakie przy okazji MŚ 2002 kręcił próbujący uchodzić dziś za sumienie polskiej piłki Zbigniew Boniek.

Choć nigdy wielkim fanem pana Jurka nie byłem to po lekturze trudno go nie polubić. Pozytywny gość, któremu mimo sukcesów nie odbiła sodówka.

W "Uwierzyć w...

Wspomnienia Jerzego Dudka są proste, pełne emocji i szczere czyli takie jak on sam. Prosty chłopak, który nie gwiazdorzy tylko wykorzystuje swój czas uznanego zawodowego bramkarza. Jest świadomy przemijania i docenia wartości podstawowe takie jak rodzina czy wiara. Książka nie jest podsumowaniem kariery tylko zatrzymuje się na angielskich czasach w FC Liverpool. Dla fanów pozycja niezbędna do przeczytania, reszta nie straci czasu, o ile tylko ma pojęcie czym jest tzw. piątka ;)

Bardzo dobra. Po prostu bardzo dobra książka, która pozwala lepiej poznać najlepszego polskiego bramkarza przełomu wieków. Jurek Dudek to barwna osobowość. Większości pewnie kojarzy się z finałem LM 2005, ale zapewniam, że to bramkarz i człowiek wielu wymiarów. Przeczytajcie, a nie pożałujecie.

dobre wydanie w twardej oprawie i dobrze sie czyta, szkoda tylko ze koniec to final lm, nie ma n nic potem

Nie jest to wybitne dzieło , ale nie mogło takim być. Przeczytałem szybko i bezboleśnie. Dla kibiców, grających amatorsko jest to ciekawa pozycja. Nie jest to książka dla ludzi nie lubiących tego sportu . Mniej kontrowersyjna aniżeli inne bibliografię sportowców, ale czy Pan Jerzy nie jest taką oazą spokoju? Polecam osobom mającym obsesję na punkcie piłki nożnej.

z szacunku do Jurka Dudka można przeczytać. Generalnie książka nie powala, dużo bzdetów kompletnie nieistotnych, ale za to Stambuł dokładnie do bólu opisany :). Dużo lepsza jest kolejna książka Dudka nieREALna kariera, paradoksalnie sporo w niej spraw, które są w książce 'do przerwy 0:3'.

Jurek, dzięki za Stambuł!

ebook.

Jurek, dzięki za Stambuł!

ebook.

Dość ciekawa biografia. Piłka nożna-uwielbiana przez wielu.
On, człowiek który osiągnął bardzo sporo w tym sporcie.
Dudek pokazuje jaką drogę musiał przebyć, przerywane śmiesznymi anegdotkami z jego życia. Jak się okazuję-to zwykły Szary Kowalski. Dzięki uporowi i determinacji wspiął się na sam szczyt.
Jednak moim zdaniem...to nadal piłka nożna. Tylko piłka. Aż piłka.
Są sporty w których o wiele bardziej trzeba się starać aby wspiąć się na szczyt, autor się przecenia.

Dość ciekawa biografia. Piłka nożna-uwielbiana przez wielu.
On, człowiek który osiągnął bardzo sporo w tym sporcie.
Jednak moim zdaniem...to nadal piłka nożna. Tylko piłka. Aż piłka.
Są...

Książka fajnie napisana, szybko się czyta. Ciekawie jest spojrzeć na wydarzenia ze Stambułu okiem ich głównego bohatera. Szkoda, że książka pisana jest w trakcie trwania kariery Dudka i nie obejmuje okresu w Realu Madryt

Jerzy Dudek pokazuje wiele szczegółów z całego życia z dzieciństwa oraz opisuje swoje uczucia oraz problemy. Pokazuje dużo co działo się w szatni. Można dzięki temu wiele się dowiedzieć o nim i nabrać motywacji do życia. jak również nauczyć się jego metody na karne.

Napisana prostym językiem historia zwyczajnego chłopaka, który nie bał się poświęcić swojej pasji. Historia o drodze pełnej wpadek, kontuzji, ciężkich treningów prowadzących na sam szczyt. Opiewająca
samozaparcie, silną wolę, pracowitość. Jest wyrazem sukcesu naszego bramkarza - cokolwiek się nie działo, pozostał sobą.

Autobiografia Jerzego Dudka to pozycja zarówno dla młodych adeptów piłki nożnej i innych sportów, jak i dla każdego szukającego motywacji do realizacji swoich marzeń. Wielkim atutem książki jest ukazanie problemów dotykających polską piłkę nożną - konflikty z trenerami, niekompetencje działaczy, kłótnie o pieniądze oraz
goniących za sensacją dziennikarzy.

Polecam każdemu.

Autobiografia Jerzego Dudka to pozycja zarówno dla...

• Sport
  • Biografie