Labirynt tożsamości

Okładka książki Labirynt tożsamości Kim Noble
Okładka książki Labirynt tożsamości
Kim Noble Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Historie Prawdziwe (tom 12) Seria: Historie prawdziwe reportaż
reportaż
Historie Prawdziwe (tom 12)
Historie prawdziwe
All of Me. My incerdiible story of how I learned to live with the many personalities sharing my body
Hachette Polska
2013-01-01
2013-01-01
Łukasz Stankiewicz

Książka jest niesamowita! Po jej przeczytaniu musiałam zagłębić się jeszcze bardziej w historię Kim Noble i zapoznać z jej pracami malarskimi. Przewertowałam pół internetu dowiadując się o niej nieco więcej.
Wiele osób twierdzi, że książka pod koniec staje się monotonna. Zdecydowanie nie zgadzam się z tym stwierdzeniem! Gorąco polecam każdemu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam mieszane uczucia co do książki. Z jednej strony bardzo mnie wciągnęła. Ciągle zadawałam sobie pytanie, jakby wyglądała książka, gdyby napisała ją, którakolwiek z reszty osobowości Kim. Mimo wszystko, uważam, że była trochę przeciągnięta i pod koniec czytało się znacznie gorzej. Co jakiś czas pojawiały się jakieś ciekawe informacje, ale na kolejne "wow" musiałam znowu poczekać. Bardzo brakowało mi większej ilości informacji o pozostałych osobowościach, których było tak wiele. Uważam, że historia ma ogromny potencjał, który nie został do końca wykorzystany.

Z drugiej jednak strony myślę o tym w ten sposób, że skoro mi tyle informacji brakowało i mam tyle pytań po przeczytaniu książki, to jak musi czuć się bohaterka, która prawdopodobnie nie posiada ich znacznie więcej. Teoretycznie opisuje historię swojego życia, o którym przez większość książki wie mniej niż czytelnik, sama ma więcej pytań niż odpowiedzi i pisząc Swoją historię, musi skupić się na tym, ze jest to jednocześnie historia setki innych osób, których sama nie może poznać. Myślę, że podobnie jak choroba z którą zmierza się Kim/Bonny/Patricia również książka jest bardzo skomplikowana i pozostawia wiele niedopowiedzeń.

Kiedy w moje ręce trafiła powyższa książka miałam wewnętrzną nadzieję, że dzięki tej książce poznam nowe fakty na temat zaburzeń tożsamości człowieka i książka będzie dla mnie wielką zagadką i fascynacją, którą będę chciała przewracając kartkę po kartce rozwikłać. Książka jest raczej prostą opowiedzianą historią, która pod koniec jest dla czytelnika lekko rozczarowująca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mimo ogromnych chęci nie jestem w stanie skończyć tej książki. Historia sama w sobie nie jest zła, można określić,że jest naprawdę dobra, ale napisana w chaotyczny sposób jakby autorka pisała na siłę. Póki co dodaje książkę na półkę nieskończone i może kiedyś spróbuję ją przeczytać do końca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Znakomita i przerażająca książka jednocześnie. "Labirynt tożsamości" to niesamowita historia kobiety, która cierpi na zaburzenie tożsamości. To opowieść, o tym, jaką straszną drogę musiała pokonać, by dotrzeć do diagnozy. To także opowieść o zagubionej osobie, która nie potrafi zrozumieć swojego życia, która "budzi się" w pewnych miejscach nie wiedząc gdzie jest, kto jej towarzyszy oraz dlaczego tam się znalazła. To historia godna polecenia i warta poświęcenia czasu. To historia, kobiety, która wie, że dzieli swoje ciało z innymi osobami dziećmi/nastolatkami/mężczyznami/innymi kobietami, a jednocześnie nie wie, kim oni są. Kim jest Kim Noble, czy książkę napisała Kim Noble? Jak autorka radzi sobie z codziennością? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania musicie koniecznie sięgnąć po "Labirynt tożsamości".

Książka posiada tylko fajny tytul.początek byl nawet fajny ale czytając dalej nic z niej nie zrozumialam.taki duży LABIRYNT!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ocena średnia, bok siążka też średnia. Na początku bardzo mnie wciągnęła i nie mogłam się oderwać,a le im dalej tym robiło się coraz nudniej. W kółko działo się to samo, a końcówka już była totalnie wymęczona, bo przez większość stron było "podsumowanie" wcześniejych wydarzeń i wynudziłam się okropnie. Jednak przeczytałam "od deski do deski", ale jest to jedna z tych książek po które na pewno nie sięgnę ponownie....

Pozdrawiam
www.molewksiazkach.pl

• Historie prawdziwe
  • Prywatna biblioteczka
  • Poszukuję Ebooka
  • Biblioteka 14
  • ❃ Literatura brytyjska

Dodaj cytat z książki Labirynt tożsamości