Droga pod Pękniętym Niebem

Okładka książki Droga pod Pękniętym Niebem Marcin Mortka
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Droga pod Pękniętym Niebem
Marcin Mortka Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Dom pod pęknietym niebem (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dom pod pęknietym niebem (tom 2)
Zielona Sowa
2014-04-28
2014-04-28

Podróż na koniec świata

Książka wciąga i czyta się ją szybko i lekko. Jednak według mnie słabsza od pierwszego tomu. Jakoś kiedy było więcej tajemnic, świat mocniej wciągał. Im dalej w fabułę i im więcej rzeczy wyjaśnione, tym nudniejsza i płytsza ta historia się wydaje.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwszy tom przeczytałam już sporo czasu temu. Właściwie to mało z niego pamiętałam, przez co trochę gubiłam się w treści. Jednak to całkiem fajna polska fantastyka dla młodzieży. Jednak trochę nie podoba mi się to, że autor umieścił akcje cyklu w Stanach Zjednoczonych. Chyba ciekawiej by było, gdyby to wszystko działo się w Polsce.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta trylogia rozwija się coraz lepiej. Mimo że podobał mi się monument 14 także trylogia postapokaliptyczna, ta seria jest o wiele lepsza z racji tego w jaki sposób autor pisze. Monument 14 był świetna historia, autor miał super pomysł, ciekawy, wciągający. Jednak to jak Pan Marcin Motyka pisze to jest magia, to jeden z niewielu współczesnych polskich pisarzy których dzieła moim zdaniem warto przeczytać. Często oglądałam swego czasu bajki o wikingu Tapim z córeczką i sądząc po jej reakcji, ma aktualnie 3,5 roku, to jak tworzy ten autor także jej przypadło do gustu.

Można przeczytać w kilka godzin, tak wciąga. Zabawniejsza i zostawia więcej niedopowiedzeń, niż część pierwsza. Lekka, na odrealnienie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Najlepszy tom słabej serii. Mimo tego, jak bardzo nie lubię Heather, to ten tom miał swój klimat i był dosyć interesujący.

Początkowo nie mogłam się wciągnąć. Nowe miejsca, nowi ludzie i nie do końca wiedziałam, co się dzieje. Kiedy tylko jednak zaczęłam rozumieć, kto jest kim, gdzie ja właściwie jestem i dlaczego, to naprawdę się wciągnęłam.

Postać Heather rozwinęła się w tym tomie, a odcięcie się od postaci z domu naprawdę dobrze tej książce zrobiło. Mogliśmy odpocząć od tych postaci, a jednocześnie zobaczyć, jak wygląda reszta świata przedstawionego. Wszystkie nowe postacie były naprawdę ciekawe, a co najważniejsze - miało jakieś znaczenie.

Moc głównej bohaterki miała w tym tomie sporo czasu, aby się rozwinąć. Nie chcę spojlerować ani tego, ani poprzedniego tomu, natomiast w pewien sposób podobało mi się, w którą stronę szedł ten wątek.

Ta część była jeszcze bardziej brutalna niż poprzednia, ale szczerze, podobało mi się to. W poprzednim tomie był to mój największy zarzut, natomiast tutaj można to podpiąć pod swego rodzaju zaletę. Możliwe, że miał na to wpływ fakt, że przestałam patrzeć na to, jako książkę dla dzieci.

Możecie więc zapytać "dlaczego taka niska ocena, skoro same zalety wypisujesz?". To wszystko nie sprawiło, że mogę uznać, że ta książka bardzo mi się podobała. Było kilka rzeczy, które mi się zupełnie nie podobały i sprawiły, że nie patrzyłam tak entuzjastycznie na zalety wypisane wyżej.

Po pierwsze - styl pisania. Było to moim zarzutem przy okazji pierwszego tomu i tutaj nadal się tego trzymam. Ten styl jest nijaki i często sprawiał, że po prostu nie chciałam tego czytać.

Poza tym, nadal nie przepadam za światem przedstawionym. Książki o potworach nie są dla mnie, ale nie uważam, że to sprawia, że książka jest zła. I tyle.

Podsumowując, uważam, że ta książka była przeciętna, ale dużo lepsza niż poprzedni tom. Zdecydowanie najlepszy tom serii i jeśli mielibyście szukać powodu, dla którego warto przeczytać tę serię, powiedziałabym, że jest nim właśnie ta książka.

Postać Heather rozwinęła się...

Bardzo dobra i wciągająca kontynuacja dalszych losów Heather i jej przyjaciół, po skończeniu świata takim jakim istniał od wieków. Główna bohaterka wyrusza w samotną wyprawę, by dowiedzieć się kto stoi za zburzeniem ładu i porządku dawnego świata. Po opuszczeniu Domu Pod Pękniętym Niebem trafia w wir niebezpieczeństw, odkrywa nowe tajemnice,a pytania zamiast się zmniejszać mnożą się niebezpiecznie. Czy uda jej się uratować własne życie i poznać choć odrobinę prawdy? Sami zobaczcie! Polecam!

Kontynuacja powieści dla młodzieży o wydarzeniach mających miejsce pod pękniętym niebem.
Na początku nieco mnie męczyła niezgrabność głównej bohaterki, ale takie jest życie - człowiek nabiera doświadczenia, przez co się rozwija. Czytając książkę obserwujemy, jak Heather dojrzewa emocjonalnie, staje się odpowiedzialna, bierze sprawy w swoje ręce i kształtuje / wywiera wpływ na rzeczywistość.
Książka napisana bardzo dobrze, szybko się czyta, bardzo wciąga. Tak już ma ten Marcin Mortka :)

Bardzo przyjemna lektura skierowana do młodego czytelnika (choć raczej nie dla dzieci). Bardzo chętnie obejrzałabym ekranizację tej trylogii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na początku bardzo się źle czytało. Uważałam, że przecież nic nie może się zdarzyć skoro Heather opuściła Dom w poszukiwaniu Nolana. (mały spojler, ale jak ktoś tu zagląda to raczej czytał I część)
A tu nagle taki zwrot akcji, zaciekawiła mnie druga część i szybko sigam po trzecią, bo jestem bardzo ciekawa kto tak naprawdę jest Zły a kto dobry...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Super nie myślałem ,że ta smarkula tyle może 🙃🙂🙃, oczywiście wszystko pozytywnie. Polecam

Dodaj cytat z książki Droga pod Pękniętym Niebem