Smak kamienicy

Maria Kordykiewicz Wydawnictwo: Novae Res literatura piękna
Novae Res
2014-03-01
2014-03-01

Ciekawe, jednocześnie lekka opowieść, bez zbędnych przedłużeń i monotonii.

Ciekawe, jednocześnie lekka opowieść, bez zbędnych przedłużeń i monotonii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jeśli ktoś ma ochotę na zwykłą książkę opowiadającą losy kamienicy bez większej akcji, to się nie rozczaruje. Jest po prostu zwykła, ale miła:)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie przepadam za książkami z przepisami kulinarnymi... Mam wrażenie, że poszczególne tematy poruszone w książce są zaledwie muśnięte, tak, jakby autorka obawiała się odkryć więcej szczegółów czy też puścić wodze fantazji... Po zakończeniu lektury pozostał duży niedosyt...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Chciałam żeby mi się podobało , nawet przebrnęłam do końca dając książce szansę. Ale nie , jakoś bez smaku, polotu i zdecydowanie smak tej kamienicy jest mdły.

2074

Pomimo, że książka objętościowo nie powala ale ma w sobie to coś... tak jak głosi tytuł ten smak kamienicy. Opowieść o pokoleniach rodziny Kreftów zamieszkujących w tej właśnie kamienicy. Książka zawiera zdjęcia osób o których czytamy więc można powiedzieć, że widzimy o kim mowa nie musimy sobie wyobrażać żadnego z bohaterów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niesamowita saga rodzinna i czyta się ją jak babciny pamiętnik odnaleziony w zakurzonym kufrze gdzieś na strychu. Natomiast tytułowy „Smak kamienicy” to cudowny zapach i smak wspomnień oraz podróż w przeszłość.

„Smak kamienicy” to historia rodziny Kreftów i ich kolejnych pokoleń, przepełniona gamą uczuć. Normalnie napisałabym że to uroczo ciepła historia pewnej rodziny ale w tym przypadku to trochę za mało. Książka ta, to wspaniała podróż w przeszłość ale w formacie 5D, bowiem połączoną z pojawiającymi się zapachami, smakami i uczuciami z dzieciństwa. Autorka cudownie wplotła w tę opowieść, rodzinne przepisy na smaczne potrawy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Przez co książka wręcz pachnie i smakuje tymi wszystkimi pysznościami, które babci i mama Kreft przyrządzały. Osobiście przetestowałam już przepis na cytrynowy krem i od tego momentu jest już naszym ulubionym deserem.

Książka ta zafundowała mi podróż w przeszłość i to dwoma pociągami jednocześnie. Po pierwsze z ogromną przyjemnością oglądałam przez okno mojego pociągu migające wydarzenia kolei losów uroczej rodziny Kreftów. Natomiast po drugie autorka zafundowała mi cudowną wycieczkę do lat mojego dzieciństwa i nieodłącznie związanymi z nim smakami, zapachami i przede wszystkim uczuciami. Za to właśnie dziękuję jej najbardziej a wszystkim polecam tę książkę jako swego rodzaju bilet do przeszłości.

Polecam zdecydowanie !

Książka bierze udział w wyzwaniach czytelniczych „Pod hasłem”

Czarująca nostalgia za smakami dzieciństwa!

Czarująca nostalgia za smakami dzieciństwa!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Smak kamienicy" to wielopokoleniowa saga rodzinna... wspomnienia z życia Marii i i jej rodziny... okraszone dodatkowo starymi, dobrymi, polskimi przepisami...
Polecam :) naprawdę ciekawa lektura :)

Polecam :) naprawdę ciekawa lektura :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo przyjemnie czytało mi się tę książkę. W istocie można poczuć tytułowy "smak kamienicy". Taki powrót do lat dziecinnych. Świetnie przedstawiony cały tryb i harmonogram życia rodziny wielopokoleniowej i wielodzietnej. ;)

Ciekawa, ale juź do niej nie wrócę

• 2015
  • Wcześniej lub później
  • 📋 2015
  • Saga rodzinna

Dodaj cytat z książki Smak kamienicy