Pokonaj depresję, zanim ona pokona ciebie

Okładka książki Pokonaj depresję, zanim ona pokona ciebie Robert L. Leahy
Okładka książki Pokonaj depresję, zanim ona pokona ciebie
Robert L. Leahy Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Psychologia nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Psychologia
Beat The Blues Before They Beat You: How to Overcome Depression
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
2014-09-01
2014-09-01
Aleksandra Haduła
depresja terapia psychologia

Czytając komentarze, mam wrażenie że nikt nie pisze o depresji jako chorobie, a jedynie o tymczasowym załamaniu nastroju. Przy zdiagnozowanej depresji książka pomaga, ale tylko jako uzupełnienie leczenia i terapii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Genialna książka. Terapeuta polecił mi ją, ponieważ chciałem poczytać nieco więcej o terapii poznawczo-behawioralnej. Nie sądziłem, że powstanie książka, która będzie w stanie czytać mi w myślach, wyprzedzać moje myśli i automatycznie je ripostować :) .
Bardzo polecam każdej osobie w depresji, słabej, ciężkiej czy też sezonowej.

Bardzo polecam każdej osobie w depresji, słabej, ciężkiej czy też sezonowej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Pokonaj depresję.." jest pozycją skierowaną absolutnie dla wszystkich.
Jeśli od jakiegoś czasu obserwujesz u siebie niepokojące objawy przygnębienia, zmęczenia i anhedonii jest to pozycja dla Ciebie.
Jeśli stajesz się samokrytyczny i sądzisz, że życie nigdy nie będzie już znośne, jest to pozycja dla Ciebie.
Jeśli zauważyłeś podobne objawy u swoich bliskich, jest to pozycja dla Ciebie.
Tego typu książki są po prostu potrzebne.

"Pokonaj depresję.." jest pozycją skierowaną absolutnie dla wszystkich.
Jeśli zauważyłeś podobne objawy u swoich bliskich, jest to...

Nareszcie książka, którą można nazwać poradnikiem! Widać od razu, że autor posiada ogromną wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem. Jest to książka obowiązkowa dla profesjonalistów chcących uzupełnić swoją wiedzę i realnie pomagać osobom chorującym na depresję. Dodatkowo, co zaskakujące, jest to książka również dla osób, które zmagają się z tą chorobą (jednak w celu 100% wykorzystania wiedzy polecam pójść do "fachowca"). Niestety w naszym kraju depresja nie jest nawet tematem tabu...po prostu dalej jest uważana za zwykły "smutek", który leczy magiczne zdanie "weź się po prostu uśmiechnij to Ci przejdzie!". Co jest jeszcze bardziej przykre to fakt, iż ówczesna pandemia sprzyja stanom depresyjnym (mamy dopiero marzec, a statystyki pokazują jak wielkie żniwa zebrała już owa choroba). Bardzo podoba mi się, jak autor "bez ogródek" pokazuje jak jest to straszna choroba, ilu naprawdę ludzi na nią choruje oraz jak ważna jest terapia dla tych osób.

Tak naprawdę polecam ten wolumin wszystkim. Nie ważne czy chorujesz na depresje czy nie, czy jesteś psychoterapeutą czy nie, ponieważ może się okazać, że najbliższa Tobie osoba choruje na depresje (i nie ma o tym pojęcia),a Ty będziesz w stanie jej pomóc, a może nawet i uratować życie?

Bardzo dobra pozycja, nie tylko o walce z depresją, ile o higienie zdrowia psychicznego. Czyli coś, o czym raczej nie uczy się w szkołach, a powinno.
Polecam.

Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Obecnie nie mam depresji ale jakbym miał depresje to bym wpadł chyba jeszcze w głębszą depresje, rady typu spotykaj się z przyjaciółmi, chodź do kina, chodź na randki, idź na siłownie, przygarnij kota, serio?
Najgorsze rady dla człowieka w depresji! Gdzie jest tutaj terapia poznawcza, która powinna polegać na zmianie myślenia o sobie, a tego typu rady dają najczęściej ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia jak się czuje ktoś mając depresje. Wygląda na to, że Leahy nigdy nie miał depresji, jest tylko teoretykiem, bo ktoś kto przeszedł depresje, nie dawał by tak banalnych rad.
Podsumowując jest to zwykły poradnik, może dla kogoś z lekkimi wahaniami nastroju pomoże, ale nie w przypadku przewlekłej depresji. Książka ta wypada bardzo słabo w porównaniu do innych z tematyki terapii poznawczej. Można przeczytać jako ciekawostkę, dla porównania, ale na pewno nie dla ludzi z depresją!

Prosty język, dobre, kompetentne rady.
Sięgając po tę pozycję, z pewnością się nie zawiedziesz.
Zdecydowanie polecam. Każdemu.

Prosty język, dobre, kompetentne rady.
Sięgając po tę pozycję, z pewnością się nie zawiedziesz.
Zdecydowanie polecam. Każdemu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moim zdaniem najlepszy poradnik o przezwyciężaniu stanu melancholii. Przeglądałem ich kilka, a posiadam dwa.
Można w nim znaleźć odpowiedzi na istotne pytania, związane z:
- Podejmowaniem decyzji.
- Brakiem motywacji.
- Negatywnymi myślami o samym sobie.
- Problemem samotności.
- Zapobieganiem nawrotom depresji.
- Budowie relacji z ludźmi.

Książka jest dobrze zbudowana i podzielona na wiele części co ułatwia nawigacje po poszczególnych zagadnieniach.
Nie jest to oczywiście wybawienie od depresji. Wybawienie nie istnieje. Jedynie człowiek sam może zmienić siebie, z pomocą innych ludzi.

Można w nim znaleźć odpowiedzi na istotne pytania, związane z:
- Podejmowaniem decyzji.
- Brakiem motywacji.
- Negatywnymi myślami o samym sobie.
- Problemem samotności.
- Zapobieganiem nawrotom depresji.
- Budowie relacji z ludźmi.

Książka jest dobrze zbudowana i...

Najlepsza książka o depresji, baa, o tym jak sprawić, by nie wsączała swoich trucizn w naszą codzienność, w życie, w relacje z innymi. Depresja przede wszystkim zakrzywia widzenie siebie samych i świata. Jeżeli nie damy się omamić własnemu krzywemu zwierciadłu, to jest szansa na zdrowe i normalne życie.

Jak przeczytam coś lepszego, napiszę o tym tutaj.Ludzie, walczcie o siebie!

Jak przeczytam coś lepszego, napiszę o tym tutaj.Ludzie, walczcie o...

• Psychologia
  • Depresja
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Pokonaj depresję, zanim ona pokona ciebie