Lekarz mimo woli

Okładka książki Lekarz mimo woli Molier
Okładka książki Lekarz mimo woli
Molier Wydawnictwo: Wolne Lektury Seria: Wolne Lektury utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
34 str. 34 min.
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Wolne Lektury
Wolne Lektury
2014-11-24
2014-11-24
34 min.
Tadeusz Boy-Żeleński
lekarz medycyna

Wcale zabawna komedia o niewłaściwym człowieku na niewłaściwym miejscu. Tutaj z wszystkich stron trzeba stroić dobrą minę do złej gry, bo chętnych do wymierzania bolesnych razów doprawdy nie brakuje. Zuchwałość i przebiegłość głównego bohatera zdobyły jednak moją sympatię, zachwyciły i rozbawiły mnie sceny, w których ten na skróty (rózgami) wyedukowany lekarz na szybko musiał improwizować pseudonaukowe wykłady i wychodził z tego obronną ręką.

Rzecz o trudach małżeństwa, o trudnej sztuce leczenia i zakazanej miłości, każde z tych zagadnień porusza Molier zręcznie i zgrabnie, aplikując przy tym soczystą dawkę jadowitych przytyków (tym razem pod adresem lekarzy) i wciąż bawiącego humoru.

W razie złych dni przyjmować trzy razy dziennie aż do ustąpienia objawów.

Super!!!

Super!!!

"I ty jeszcze masz czoło narzekać! Toć żeś ty powinien od rana do nocy dziękować niebu, że mnie masz za żonę! Warteś może był takiej?"

Cudownie przyjemna komedia do połknięcia na raz <3

Cudownie przyjemna komedia do połknięcia na raz <3

Marcyna oskarża swojego męża, Sganarela, o ciągłe picie i granie. On bije ją kijami. Marcyna, aby się zemścić wmawia innym, że jej mąż jest lekarzem. Zostaje zabrany do chorej Lucyndy i wymyśla różne choroby.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Ebooki
  • Literatura francuska
  • Molier
  • 🎭 Dramat (tragedia, komedia)