Wielki skarbiec bajek

bajki
Siedmioróg
2015-05-01
2015-05-01
H. Ch. Andersen L. Carroll J. i W. Grimm Ch. Perrault Baśnie Wschodu bajki angielskie

Okładka książki Masza i Niedźwiedź. Nie budzić do wiosny O. Kuzovkov, Ilya Trusov
Masza i Niedźw... O. Kuzovkov, Ilya T...
Okładka książki Bing. Złota księga bajek Mandy Archer, Ted Dewan
Bing. Złota ks... Mandy Archer, Ted D...
Okładka książki Nic nie przestraszy misia Elizabeth Dale, Paula Metcalf
Nic nie przest... Elizabeth Dale, Pau...

Ciekawa propozycja dla najmłodszych - baśnie znanych autorów w wersji rymowanej. Barwne ilustracje, książka wydaje się trwała. Czytam na dobranoc niemowlęciu, bardzo skutecznie wycisza dziecko przed snem. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo lubię opasłe tomy bajek, na kartach których można znaleźć całą masę niestworzonych historii i duży wybór tytułów. Taki właśnie jest zbiór, który dość niedawno pojawił się w moim domu, a który zdążyłam już z dziećmi przeczytać i polubić. Mowa tu o publikacji pt. „Wielki skarbiec bajek”, które to wierszem opowiada Wiesław Drabik. Brzmi interesująco prawda?
O twórczości Wiesława Drabika już nie raz pisałam na blogu, lecz cóż tu się dziwić, wszak jest on autorem ponad stu książek dla dzieci. Prezentowana dziś publikacja jest ciekawa gdyż z jednej strony znajdziemy w niej znane i ogromnie lubiane przez dzieci bajki, a z drugiej opowiedziane wierszem więc zupełnie inaczej niż zwykle.
Autor przedstawił tutaj bajki Hansa Christiana Andersena (Brzydkie kaczątko, Calineczka, Mała Syrenka, Ołowiany żołnierzyk),Braci Jakuba i Wilhelma Grimmów (Białośnieżka i Różyczka, Braciszek i siostrzyczka, Czterej muzykanci z Bremy, Gęsiareczka, Grajek z Hamelin, Jaś i Małgosia, Krasnoludki, Królewna Śnieżka, Mały krawiec, Pani Zima, Tomcio Paluch, Wilk i siedem koźląt) oraz Charles’a Perraulta (Czerwony kapturek, Kopciuszek, Kot w butach, Ośla skórka, Paluszek, Śpiąca królewna).
Bajki są bardzo rytmiczne a czyta się je lekko i przyjemnie. Język jakim posłużył się autor również nie sprawia maluchom problemów, wręcz przeciwnie jest bardzo prosty i przystępny. Dzięki temu nawet młodsze maluchy chętnie wsłuchają się w ich treść.
Poprzez utwory Wiesława Drabika dzieci przeniosą się w baśniowy świat czarów i magii, w którym poznają najbardziej znane postaci stworzone przez wielkich światowych baśniopisarzy. Tę niezwykłą podróż zdecydowanie uprzyjemnią niezwykłe ilustracje. Są one kolorowe, duże, pełne uroku i ciepła. Wspaniale harmonizują z tekstem a jednocześnie pomagają dzieciom uruchomić wyobraźnię.
Z każdej bajki płynie wielka mądrość i nauka dla dzieci dlatego warto sięgać po nie wzbogacając słownictwo i wiedzę maluchów już od najwcześniejszych lat. Myślę, że tak obszerna a zarazem piękna publikacja zachęci dzieci do czytania i pasjonującej wędrówki w głąb magicznego świata, do którego chętnie i często będą powracać by znów od nowa przeżywać przygody swoich ulubionych bohaterów. Polecam ;)

O twórczości...

• Dzieci: Biblioteczka chłopców
  • Dziecięce
  • 2017
  • Lit. dziecięca
  • Misc
  • Dla dzieciaków
  • WYZWANIE LC 2021

Dodaj cytat z książki Wielki skarbiec bajek