Bing. Złota księga bajek

Okładka książki Bing. Złota księga bajek Mandy Archer, Ted Dewan
Okładka książki Bing. Złota księga bajek
Mandy ArcherTed Dewan Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Złota Księga Bajek bajki
bajki
Złota Księga Bajek
Egmont Polska
2018-11-07
2018-11-07
Paulina Zagórska
dla dzieci Bing bajki złota księga bajek filmowi bohaterowie dzieciństwo królik ulubieńcy

Okładka książki Reksio. Wielka księga przygód Ewa Barska, Marek Głogowski, Anna Sójka
Reksio. Wielka... Ewa Barska, Marek G...
Okładka książki Jak rozpoznać misia. Poradnik dla początkujących David Roberts, Michelle Robinson
Jak rozpoznać ... David Roberts, Mich...
Okładka książki Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio w mieści... Marta Galewska-Kust...

Bardzo fajna książka, szczególnie dla małych fanów Binga. Opowieści są raczej krótkie i proste, ale ciekawie pokazują przygody króliczka i jego przyjaciół, którzy intensywnie poznają świat i chcą się dowiedzieć dlaczego? jak? i po co? Dzieci bardzo lubią te historyjki.

Sympatyczny i ciekawy świata trzyletni króliczek to świetny bohater pozwalający przybliżyć dziecku wiele ważnych spraw, oswajający z wyzwaniami codzienności. Mały bohater przeżywa przygody przypominające te, których doświadczają nasze pociechy. Z opiekunów przyjaciół Binga bije spokój, szacunek. Nie ma tu miejsca na klapsy, kary, wrzaski. Wszystko powoli i stopniowo objaśniane, problemy rozwiązywane, a mali bohaterzy przekonują się, że wywołujące w nas złość czyny innych są wynikiem nieświadomości tego, że mogą nas skrzywdzić lub wynikają ze zbiegu okoliczności i zamiast się denerwować powinniśmy wytłumaczyć i dać jasno do zrozumienia, że one nam przeszkadzają. W każdym opowiadaniu Bing z przyjaciółmi Sulą i Pando oraz kuzynostwem Koko i Charliem muszą poradzić sobie z codziennymi dziecięcymi wyzwaniami. Czasami są mniej lub bardziej samodzielni i zawsze mogą liczyć na pomoc swoich opiekunów. Flop zostawia Bingowi sporą przestrzeń do rozwijania nowych umiejętności, kształtowania zachowań społecznych i zawsze jest na wyciągnięcie ręki, aby pokazać króliczkowi, jak radzić sobie z emocjami, dlatego zdecydowanie polecam zarówno serial animowany, jak i wszystkie książki wydawane przez HarperKids o tym bohaterze. Zwłaszcza, że każda zaskakuje pięknymi ilustracjami. Solidna okładka i bardzo dobrze zszyte strony dopełniają całość i sprawiają, że lektura jest trwała.

Przeczytałyśmy z córką bez znajomości bajek, trochę się przeliczyłam. Czytałam już kilka książek ze złotej serii i wszystkie miały dość rozbudowane historie. Ta jednak zawiera bardzo proste opowiadania, z niewielką ilością tekstu, często jak dla mnie zbyt małą. Przekazują jednak pozytywne wartości.

Z Bingiem i jego paczką spotkałam się pierwszy raz przy okazji oglądania bajek. Jednak nasza historia z telewizją była dość krótka, bo jak się okazało naszemu dziecku nie służyły bajki. Chyba zbyt wcześnie to zaczęliśmy, więc tak jak zaczęliśmy tak i skończyliśmy, a co za tym idzie nie zdążyłam tak naprawdę poznać króliczka. Ale pierwsze moje wrażenie nie było pozytywne. Dziwna ta bajka mi się wydała.

Minęło wiele miesięcy, gdy po raz kolejny szukałam nowych książek dla mojej dwulatki i wpadłam na złotą księgę bajek, zaczęłam czytać opinie i okazało się, że dzieciaki jak i zarówno rodzice za wspomnianym króliczkiem szaleją. Zgłębiłam temat i ku mojej uciesze, okazało się to bardzo wartościową bajką.

Kupiłam książkę i obie z córką przepadłyśmy. Pokonałyśmy ją w dwa dni i oczywiście mojemu maluchowi najbardziej spodobała się bajka o zaginionym Królisiu - Tulisiu.

Muszę przyznać, że jestem bardzo ale to bardzo pozytywnie zaskoczona. Na pierwszy rzut oka bajka może się wydawać taka płytka, pusta i o niczym. Ale nic bardziej mylnego. W każdej z tych historyjek jest zawarta jakaś nauka, przesłanie, jakiś morał, coś czego dziecko może i powinno się nauczyć. Krótkie i treściwe opowieści, zapisane w kolorowych dymkach i krótkich zdaniach są bardzo dobre dla młodszych dzieci. No i szata graficzna, te cudne rysunki robią robotę.

Z tych historii bije taki spokój i ciepła, przyjazna atmosfera zabawy i nauki. W moim odczuciu te bajki (czytałam opinie, że książka to odzwierciedlenie bajek telewizyjnych, ale nie wiem czy to prawda) są takie łagodne w odbiorze, co jest dla mnie jako rodzica bardzo ważne. Bo na pewno wiele osób się ze mną zgodzi, że spora część bajek jest po prostu męcząca, taka agresywna, dużo bodźców, chaotyczna, co w ogólnym zestawieniu nie jest najlepsze dla rozwoju dziecka. Ale nie Bing! Bing jest naprawdę przyjazny dzieciom.

Jedyna maleńka rzecz jaka troszkę mnie męczy przy czytaniu to "powiedział Bing, odpowiedział Bing, zapytał Flop, powiedział Flop, cześć Ammo, co jeszcze Ammo, dobrze Ammo." Nadużywanie imion w krótkich dialogach. To trochę męczy moje czytelnicze ucho, ale zdaje sobie sprawę z tego, że ten tekst jest przeznaczony dla małych słuchaczy, którzy dopiero poznają świat książek, a nie dla dorosłych osób, które są już "oczytane".

Podsumowując, książka o przygodach małego króliczka bawi, śmieszy, uczy i jest naprawdę fantastyczna, a obrazki są po prostu genialne.

Polecam wszystkim rodzicom z całego serca.

Te bajki są niesamowite. Napisane w prosty, zrozumiały sposób ukazują przygody króliczka Binga i jego przyjaciół, który obserwuję otoczenia, dostrzega pewne zjawiska, przedmioty i chce poznać ich przeznaczenie. Problemy z jakimi może spotkać nie są dla nich przeszkodą. Wspólnie zawsze znajdują dobre rozwiązanie sytuacji. Dzięki tej książce można miło spędzić czas z dzieckiem, odpowiedzieć na tysiące jego pytań i przybliżyć dziecku otaczający nas świat.

Bing to serial animowany, którego bohaterem jest trzyletni króliczek, który jest bardzo ciekawy świata. Jego przygody przypominają codzienność dzieci w podobnym wieku. Każdy odcinek rozpoczyna jakaś życiowa, dziecięca sytuacja, z którą muszą sobie poradzić bohaterowie. Oprócz Binga w serialu spotkamy jego przyjaciół, m.in. Sule czy Pando, którzy wraz z Bingiem starają się rozwiązywać codzienne problemy. Mądrą radą służą im ich opiekunowie: Flop i Amma.

Ja i moje dzieci bardzo lubimy przygody Binga. Zarówno te telewizyjne jak i książkowe. I choć moi synowie wiekiem przerośli już sympatycznego króliczka, to ciągle wracamy do jego przygód. Na naszej półce z książkami musi się znaleźć miejsce na jego książkowe przygody. Tak jest i w tym przypadku.

"Złota księga bajek o przygodach Binga i przyjaciół" to zbiór 13 opowiadań powstałych na podstawie poszczególnych odcinków animowanego brytyjskiego serialu. Książka ta będzie strzałem w dziesiątkę dla najmłodszych fanów czarnego króliczka. Dzieci znajdą tu krótkie opowiadania, które bardzo dobrze znają z filmowej wersji przygód Binga. I tak wybieramy się z przyjaciółmi na basen, bawimy się z psem, puszczamy bańki mydlane, odkrywamy własne talenty, pieczemy ciasto czy bawimy się w przebieranki. Każde z trzynastu opowiadań uczy dzieci czegoś innego - wraz z Bingiem muszą nauczyć się cierpliwości, dowiedzieć się jak pokojowo rozwiązywać konflikty, nauczyć się przepraszać i wybaczać czy jak radzić sobie ze smutkiem. Książka uświadamia również jak nieocenionym wsparciem są przyjaciele - zawsze wysłuchają, pomogą i będą wspierać. Spotkamy tu niełatwe dla dzieci emocje - strach, smutek czy przygnębienie, ale przyjaciele wspólnymi siłami ze wszystkim dadzą sobie radę. No a Flop swoimi radami może wspomóc niejednego rodzica ;) Bo często nam, dorosłym zwyczajnie brakuje cierpliwości czy czasu. A on uczy nas pokory i podejścia do dzieci. Także lektura nada się również dla rodziców :) Ja uwielbiam i polecam.

Plusem książki są ogromne, filmowe i barwne ilustracje. Są przepiękne! Na poszczególnych stronach jest mało tekstu, tak więc dzieci mogą cieszyć oczy kolorowymi, przyciągającymi wzrok ilustracjami. Książka ma mały format, więc spokojnie nada się do małych dziecięcych rączek.

Kupiliśmy córce na pierwsze urodziny. Grafika zupełnie pochłonęła nasze dziecko, domagała się jej nieustannie by wciąż na nowo przeglądać te same "obrazki". Po upływie kolejnego roku córka pochłonięta jest wciąż zarówno grafiką jak i treścią. Przygody Binga są dla niej tym, czym kiedyś dla mnie były przygody Pszczółki Mai, lub Krecika. Walor edukacyjny kierowany jest nie tylko do dzieci, mogą go odnaleźć również dorośli. Opiekunowie tacy jak Flop w bardzo nienachalny sposób uświadamiają dorosłym jak komunikować się z dzieckiem w nurcie "Porozumienie bez przemocy".

Bing one more time ;)

Króliczek Bing to przesympatyczna postać, która spodoba się niejednemu maluchowi :) Opowieści z tej serii są pełne humoru, uśmiechu i pokazywania codzienności w każdej jej odsłonie tak, że staje się ona zrozumiała i ciekawa dla dziecka. Takich historyjek nigdy za wiele!

Opowiastek w tym oto zbiorku znajdziemy trzynaście (czyli dokładnie tyle, ile przeważnie zawiera każda książka z serii Złota księga bajek). Bing przygotuje coś dla Suli, pobawi się z przyjaciółmi w przebieranki, będzie się bawić bańkami mydlanymi... i zrobi mnóstwo innych fajnych rzeczy ;)

Jako propozycja krótkich bajeczek do snu - super wybór. W "Bingu" jest coś, co bardzo fajnie jest w stanie pomóc dziecku poznać otaczający świat, nie tylko świat zabawy i... po prostu się do niego ufnie uśmiechnąć :) I choćby z tego tytułu warto pokazać tę bajkę dziecku - jeśli jeszcze jakimś cudem jej nie zna.

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja także na:

Bing one more time ;)

• Dla dzieci
  • Dziecięce 2023 (biblioteka)
  • 3 lata
  • Książka papierowa