Sztuka odpuszczania. Jak zamieniłem panikę na starcie w sukces na mecie

Okładka książki Sztuka odpuszczania. Jak zamieniłem panikę na starcie w sukces na mecie Pat Flynn
Pat Flynn Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja biografia, autobiografia, pamiętnik
Let Go: Expanded Edition: How to Transform Moments of Panic into a Life of Profits and Purpose
Grupa Wydawnicza Relacja
2018-10-24
2018-10-24
Karol Łaciok, Edyta Masełko-Łaciok

Znacie historie o słoniu, który za malucha został przywiązany i nie mógł się oddalić. Kiedy dorósł jego siła powalała mu na wszystko.
A jednak przytłoczyło go przyzwyczajenie.
I pozostał na miejscu.
Ja ponownie wracając do tej historii zawsze siebie pytam z politowaniem.
W której sprawie jesteś swoim własnym słoniem?
Może czas odpuścić?
I zrobić wszystko.

Bardzo ciekawa porcja historii własnej Pata Flynna o odpuszczaniu.
Moje pierwsze spotkanie z tym mówcą dzięki uprzejmości @wydawnictworelacja

A jednak przytłoczyło go przyzwyczajenie.
I pozostał na miejscu.
Ja ponownie wracając do tej historii zawsze siebie pytam z politowaniem.
W której sprawie jesteś swoim własnym słoniem?
Może czas odpuścić?
I zrobić wszystko.

Bardzo ciekawa...

Stosunkowo krótka książka przedstawiająca historię Pata, który w zasadzie przez przypadek został przedsiębiorcą. Jest to pozycja z tych, które mają Cię zmotywować do działania, a nie przedstawić konkretne porady.

Kilka ciekawych informacji można z niej wyciągnąć, ale mimo wszystko spodziewałem się czegoś lepszego.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zajrzałam do tej książki, bo zachęciła mnie pozytywna opinia Michała Szafrańskiego z bloga jakoszczędzaćpieniądze.pl. Jednak okazało się, że zachwytu nad osobą Pata Flyna podzielać nie będę. a przynajmniej nie przez tę książkę. No niezbyt mi się podobała.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czasem po prostu warto jest odpuścić i stworzyć miejsce na to, co znaduje się po drugiej stronie strachu. Pat Flynn w swej książce przedstawia historię swojego sukcesu. Podczas krytycznej sytuacji rynkowej, stracił pracę, mimo iż był jednym z najbardziej cenionych pracowników. Jak sam określił, podczas stawiania końcowych kroków na drabinie zawodowej, została mu ona odebrana. W chwili, gdy zaczął wątpić w siebie i swe umiejętności, nową nadzieją okazała się rozmowa ze znajomymi. Zalecili mu oni stworzenie e-book'a, z powstałych sprzed kilku lat notatek, które do tej pory stanowiły wpisy na jego blogu. W ten właśnie sposób wszystko się zaczęło...

"Śmiałość bierze się z decyzji, które podejmujesz. Ale mądrość kryje się w działaniach, które wykonujesz. Jedna miarka śmiałości i jedna miarka mądrości. Właśnie taki jest przepis na sukces".

Dziś autor należy do jednych z mistrzów biznesów internetowych. Opisując własne doświadczenia stara się zachęcić innych do podążania własną ścieżką, a także do tego, aby zaufać swoim możliwościom i samemu sobie - dzięki temu poczujesz ten dreszcz emocji, gdy strach nie ogranicza już twoich możliwości. "Najlepsze rzeczy w życiu znajdują się po drugiej stronie strachu". Autor jest świetnym przykładem dla osób, które interesują się tematyką rozwoju osobistego, biznesem oraz zarządzaniem.

Zwolnienie z pracy było katalizatorem do przełamania jego rutyny, rozejrzenia się wokół, by dostrzec coś nowego, coś, czego mógł się chwycić. Pierwsze sprzedane książki przez internet wprawiły w ruch klocek domino. "Każde mistrzostwo rodzi się z chaosu". Pokazuje, że musimy dać sobie szansę osiągnąć coś, co myśleliśmy, że jest poza naszym zasięgiem. "Nie poddawaj się, dopóki nie spróbujesz."

"Choć ostatecznie każdy z nas musi zostawić przeszłość za sobą, pamiętajmy, skąd przyszliśmy. Doceńmy drogę, którą przebyliśmy, i nigdy nie zapominajmy, jak wiele osiągnęliśmy".

To moja druga książka Pata jaka przeczytałem. Szybko się ją czyta jest zdecydowanie hmm luźniejszym językiem napisana niż Gotowi na Start, ale to w końcu nie jest wg. mnie poradnik.

Pat w swoim stylu opisał swoją drogę, która łatwa nie była. Jest kilka świetnych smaczków, cytatów i jak dla mnie również inspiracji oraz kolejnych potwierdzeń, które u kolejnej osoby odnoszącej sukces się ponawiają.

Wg. mnie jest czujesz, że zjada cię stres i pesymizm, a twoje myśli bardziej są na nie... to ta książka pokaże Tobie jak można sobie z tym poradzić...

Polecam przeczytać :)

„Sztuka odpuszczania” to książka o wytrwałości, drodze do sukcesu, porażkach i wyciągniętych z nich wnioskach. Często nie zdajemy sobie sprawy, że to co robimy, ma dla innych ludzi naprawdę ogromne znaczenie.
„Odpuść” to dla Pata Flynn’a wezwanie do działania. „Jeśli chcesz pójść naprzód, powinieneś odłożyć na bok strach i krępujące Cię przekonania.” Kiedy pewne rzeczy sobie „odpuścisz”, robisz w swoim życiu miejsce na inne, lepsze. Musisz jednak wiedzieć, że masz się czego (lub kogo) złapać, by nie upaść.
Pat Flynn w przystępny sposób poprzez blog i podcast Smart Passive Income udostępnia swoją wiedzę. „Chciałbym, by lekcje, które dostaję od życia, komuś pomogły” – pisze w swojej książce. uczy, jak prowadzić internetowy biznes i na nim zarabiać. A przy tym – jak zachować swoją autentyczność i niepowtarzalność oraz uczynić w z nich swoje atuty.
Polecam „Sztukę odpuszczania” nie tylko tym, którzy działają w internecie. Skorzysta z niej każdy, kto planuje, rozpoczyna lub prowadzi już biznes.

Bardzo przyjemna książka na jeden wieczór. Pokazuje istotną w życiu prawdę, że czasem trzeba coś odpuścić, aby przeżyć i doświadczyć coś niezwykłego. Książka zachęca do własnych przemyśleń.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo przyjemna, wciągająca opowieść Pat'a Flynn'a.
Miejscami "Sztuka odpuszczania" za miewa charakter bardzo coachingowy, co dla mnie jest największym minusem tej książki.

Bardzo przyjemna, wciągająca opowieść Pat'a Flynn'a.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa, przyjemna i "lekka" książka. Autor daje kilka przydatnych wskazówek do zarządzania firma

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dla mnie ta książka wniosła niewiele. Historia autora z jego kilkoma poradami na temat biznesu i życia. Nic odkrywczego, ani wciągającego.

• Audiobooki
  • Rozwój
  • Biznes

Dodaj cytat z książki Sztuka odpuszczania. Jak zamieniłem panikę na starcie w sukces na mecie