Zero to one. Notatki o start-upach, czyli jak budować przyszłość

Okładka książki Zero to one. Notatki o start-upach, czyli jak budować przyszłość Blake Masters, Peter Thiel
Blake MastersPeter Thiel Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
biznes, finanse
MT Biznes
2015-01-01
2015-01-01

Okładka książki Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji Ed Catmull, Amy Wallace
Kreatywność S.... Ed Catmull, Amy Wal...
Okładka książki Rework Jason Fried, David Heinemeier Hansson
Rework Jason Fried, David ...
Okładka książki Winning znaczy zwyciężać Jack Welch, Suzy Welch
Winning znaczy... Jack Welch, Suzy We...

Zero to One to inspirująca książka, która podsuwa ciekawe pomysły na nowe biznesy. Jednak dla osoby, która chce się szybko nauczyć oszczędzać i inwestować, może być zbyt teoretyczna. Thiel skupia się przede wszystkim na innowacyjności i tworzeniu nowych rynków, a nie na praktycznych kwestiach finansowych.

Polecam osobom, które chcą poszerzyć swoją wiedzę o przedsiębiorczości i innowacyjności.

Nie polecam osobom, które szukają praktycznych porad na temat oszczędzania i inwestowania.

Główne wady:

zbyt teoretyczna
skupia się na innowacyjności, a nie na praktycznych kwestiach finansowych

Główne zalety:

inspirująca
podsuwa ciekawe pomysły na nowe biznesy

Polecam osobom, które chcą poszerzyć swoją wiedzę o...

Przyjemna pozycja - fajnie pokazuje sposób myślenia przedsiębiorcy "start-upowego", zmienia trochę sposób patrzenia na cały temat zakładania przedsiębiorstw. Zawiera wiele praktycznych porad dla osób, które w przyszłości planują założyć własny biznes. Jest napisana przystępnym językiem i czyta się z zaciekawieniem - na plus dosyć krótkie rozdziały.

Mocno amerykańska ale poza tym jak na coachingową pozycję to jest naprawdę dobra :D Niejednokrotnie ta ksiazka odsłania slabosci start-upow, prowadzenia firm, inwestowania itd, o czym inne ksiazki pt. „zacznij biznes, bedzie super” zdaja sie zapominac.

Bardzo dużo ciekawej wiedzy o Dolinie Krzemowej i start up'ach od założyciela PayPal'a.

"Zero to One" to fascynująca podróż w głąb umysłu jednego z najbardziej wpływowych myślicieli w dziedzinie technologii i biznesu, Petera Thiela. Ta książka nie tylko otwiera drzwi do jego niezwykle wyjątkowej perspektywy, ale także kieruje nas ku rozważeniom, które zmienią nasz sposób myślenia o przedsiębiorczości.

W trakcie lektury, autorzy przedstawiają nam koncept "zero to one", który opisuje proces tworzenia czegoś zupełnie nowego, zamiast jedynie kopiowania istniejących rozwiązań. Thiel i Masters wskazują, że prawdziwy potencjał leży w tworzeniu monopolistycznych rozwiązań, które nie tylko dominują na rynku, ale także zmieniają go całkowicie. Książka kładzie nacisk na wartość innowacji i oryginalności, podważając koncepcję "ścigania się w tłumie" i skupiając się na tworzeniu unikatowych produktów i usług.

W "Zero to One" autorzy nie tylko przedstawiają swoje teorie, ale także dzielą się konkretnymi przykładami i przypadkami sukcesu oraz porażek, które napotkali na swojej drodze. Ta praktyczna perspektywa nadaje książce autentyczności i pomaga czytelnikom zrozumieć, jak te zasady mogą być zastosowane w praktyce.

Jednym z kluczowych przesłań tej książki jest również betonowy nacisk na znaczenie planowania długoterminowego i myślenia odmiennego niż większość przedsiębiorców. Thiel i Masters dowodzą, że skupienie się na długoterminowych celach i budowanie trwałych wartości jest kluczem do osiągnięcia prawdziwej rewolucji w biznesie.

"Zero to One" to niezwykle inspirująca lektura dla każdego, kto marzy o tworzeniu czegoś nowego, niezwykłego i wartościowego. Ta książka przekonuje nas, że innowacja jest możliwa, nawet w dziedzinach, gdzie wydaje się, że wszystko zostało już wymyślone. To manifest dla tych, którzy chcą wyjść poza granice konwencji i osiągnąć nie tylko sukces, ale także zmienić świat.

Warto podkreślić, że "Zero to One" nie jest tylko poradnikiem dla przedsiębiorców; to książka, która skierowana jest do każdego, kto pragnie myśleć odmiennie i wierzy, że może przyczynić się do tworzenia czegoś niezwykłego. To bez wątpienia jedna z najważniejszych książek o przedsiębiorczości i innowacjach, która może zmienić nasz sposób myślenia i podejścia do życia.

Peter Thiel i Blake Masters tworzą w "Zero to One" swoistą mapę drogową ku tworzeniu przyszłości, a czytelnikom pozostawiają wybór, czy chcą na tej drodze podążać. Ta książka to prawdziwa perełka, której nie można przegapić.

W trakcie lektury, autorzy przedstawiają nam koncept "zero...

Dobrze się czyta, dużo praktycznych rad

Dobrze się czyta, dużo praktycznych rad

No dobre dobre

No dobre dobre

Bardzo przyjemna, ciekawa lektura dająca ciekawy pogląd na wizję firmy/start-upu. Autor jest znanym przedsiębiorcą, współtwórcą PayPala, a dziś zajmuje się funduszem, który wspiera rozwój startupów i prowadzi miliardową firmę. Mówi o tym w jaki sposób startup powinien być utworzony, jakie powinny być przesłanki, kiedy jest odpowiedni moment, żeby wystartować oraz jak prowadzić i doprowadzić taki startup do "unicorna". Moim zdaniem must-read w przypadku ludzi zainteresowanych startupami. Nie nauczy Cię ta lektura stworzenia kolejnej restauracji, czy też kolejnego salonu fryzjerskiego, lecz przedstawi myślenie 0-1, które jest przesłaniem głównym lektury. Polecam

🚀 Odkryj tajemnicę sukcesu w świecie start-upów! 🚀 "Zero to One" to inspirująca podróż po świecie innowacji i tworzenia czegoś nowego! 💡 Ta książka jest absolutnym must-read dla każdego, kto marzy o założeniu własnej firmy i budowaniu przyszłości. 📚

🌱 Autor, Peter Thiel, legendarny przedsiębiorca i inwestor z Doliny Krzemowej, dzieli się swoimi unikalnymi przemyśleniami na temat zakładania i rozwijania biznesu. To zbiór nie tylko jego doświadczeń, ale także analizy innych start-upów, które zrewolucjonizowały swoje branże. 🌟

🧠 Thiel podkreśla, że kluczem do sukcesu jest kreatywne myślenie, odkrywanie nieznanego, a nie tylko powielanie już istniejących rozwiązań. Każdy lider powinien umieć myśleć samodzielnie i tworzyć coś zupełnie nowego – przechodzić od 0 do 1, zamiast kopiować od 1 do n. 🔝

💡 W książce znajdziesz nie tylko mądre rady od kontrowersyjnego przedsiębiorcy, ale także fascynujące historie powstania różnych start-upów. To kompendium wiedzy, które ukazuje, jak odkrywać nisze, dążyć do monopolu w swojej branży i w pełni wykorzystać potencjał swojej firmy. 🌈

📘 Jeżeli szukasz prostego poradnika krok po kroku, ta książka nie jest dla Ciebie. To wyjątkowo wartościowe studium przypadków, które rozbudzi Twoją kreatywność i pomoże spojrzeć na biznes z zupełnie innej perspektywy. 💡

🌠 Z "Zero to One" dowiesz się, że przyszłość stoi otworem i można tworzyć niemal wszystko! To inspirująca lektura dla każdego, kto marzy o założeniu własnej firmy, ale także dla tych, którzy szukają nowych dróg rozwoju i inspiracji. 🚀

#ZeroToOne #PeterThiel #Startupy #Biznes #Innowacje #Przedsiębiorczość #OdkrywanieNisz #KreatywneMyślenie #NoweRozwiązania #SukcesWŚwiecieBiznesu #Monopol #DolinaKrzemowa #KompendiumWiedzy #StudiumPrzypadków #RozwijajSię #Inspiracja #KsiążkaNaCzasie #CzytajMądrze #Przyszłość #ZbudujCośWielkiego #NoweHoryzonty

Jedna z wielu, do przeczytania w którymś momencie. :)

Jedna z wielu, do przeczytania w którymś momencie. :)

• Biznes
  • 2017
  • Do kupienia

Peter Thiel Zero to one. Notatki o start-upach, czyli jak budować przyszłość Zobacz więcej