Sekrety Szczecina. Część 2

Okładka książki Sekrety Szczecina. Część 2 Roman Czejarek
Okładka książki Sekrety Szczecina. Część 2
Roman Czejarek Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy Seria: Sekrety powieść historyczna
powieść historyczna
Sekrety
Księży Młyn Dom Wydawniczy
2015-01-01
2015-01-01
Szczecin

Kolejna świetna książka Autora, bawiłem się przy niej równie dobrze, co przy poprzedniej części. Podobny styl, interesujace ciekawostki, czego chcieć więcej?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna bardzo dobra książka Romana Czejarka z serii " Sekrety Szczecina".
Tym razem mamy zgromadzone ponad 20 ciekawych opowieści z różnych okresów historii. Część to okres przedwojenny a część to okres powojenny z tzw. głębokiej komuny.
Historie jak zwykle są opisane starannie, rzeczowo i ciekawie. I co najważniejsze poparte są interesującymi zdjęciami.
Kto chce poczytać o tym co mają wspólnego szczecińskie paszteciki z żelazną kurtyną lub też kto i dlaczego zginął na defiladzie przyjaźni w 1962 roku albo dlaczego właśnie nad Odrą wydarzyła się największa katastrofa tramwajowa w Polsce to koniecznie musi sięgnąć po tą pozycję.

Kolejna bardzo dobra książka Romana Czejarka z serii " Sekrety Szczecina".
Kto chce poczytać...

Druga część bardzo przyjemnej i ciekawej pozycji dotyczącej Szczecina. Tym razem można natrafić na nieco dłuższe artykuły (co mnie bardzo ucieszyło). Także w większym stopniu powojenna rzeczywistość Szczecina, nie Stettina zaczyna się pojawiać. Artykuły interesujące, okraszone ilustracjami i zdjęciami. Bardzo polecam. Idealne do podróży do i z pracy w Szczecinie właśnie. Nabiera to miasto nieco innego odcienia dzięki temu, staje się wielowymiarowe.

Druga cześć bardzo ciekawej książki dla fanów Szczecina. Dużo ciekawostek, które można zbadać samemu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Historycznie