Kapitan Jamróz

Warbook
2016-03-16
2016-03-16
militaria historia sci-fi

Czyta się jak bardzo dobrą sensację. Rewelacja.

Czyta się jak bardzo dobrą sensację. Rewelacja.

Ciekawy i dobrze dopracowany pomysł, czytałem z przyjemnością.

Ciekawy i dobrze dopracowany pomysł, czytałem z przyjemnością.

Trudno dodac cos ponad inne komentarze.
Niewatpliwie dalsze przygody bohaterow cofnietych w czasie sa wciagajace.
Pragnienie zemsty za Powstanie Warszawskie zostaje dopelnione.
Srodkowa czesc ksiazki zwalnia skupiajac sie tym razem na wrogach ze Wschodu i pracy wywiadowczej.
Ostatnia czesc to pelna akcji, niesamowitych opisow batalia na Krymie. Lektura dla fanow gatunku, solidna sensacja.

Trudno dodac cos ponad inne komentarze.
Niewatpliwie dalsze przygody bohaterow cofnietych w czasie sa wciagajace.
Pragnienie zemsty za Powstanie Warszawskie zostaje dopelnione.

Wziąłem z biblioteki, żeby odpocząć od literatury bardziej ambitnej i... przeczytałem w jeden dzień. W swoim gatunku - świetna rzecz.

"Kapitan Jamróz" to 4 tom znanego cyklu "www", napisanego przez Marcina Ciszewskiego. Powieść tą kontynuuje historię Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, który trafił do roku 1939.
Powieść nie jest długa, liczy około 330 stron dobrej lektury. Fabuła dotyczy tak naprawdę trzech rzeczy. Pierwszą z nich jest śmiałe natarcie na pułk Dirlewangera i jego rozbicie. Natarcie te zamyka kwestię powstania Warszawskiego, które zostaje wygrane.
Nastepnie mamy fazę przygotowań do operacji "Dwugłowy Wąż". Część ta stanowi dość sporą część książki, jednak nie jest to według mnie wadą. Część ta to nie tylko przygotowania ale również inne akcje oraz działania działającego w konspiracji PSBR pod przywódctwem tytułowego Kapitana Jamroza. To nie tylko walka z GRU czy "Jutrzenką", to również przemiana Leszka Jamroza, który niechętnie został nowym dowódcą po śmierci Wojtyńskiego. Od zagubionego oficera, od którego zalatywało defetyzmem do pełnoprawnego i pewnego siebie kapitana, prowadzącego operacje "dwugłowego gada".
Cześć trzecia to już niemalże finał, to czas realizacji zamachu. Największego w historii zamachu na dwie z trzech osób z wielkiej trójki...
Książkę tę najlepiej czytać niedługo po zakończeniu poprzednich. A my tutaj dużą liczbę osób, wydarzeń oraz nazwisk więc po dłuższej przerwie można poczuć się nieco zagubionym.

Polecam i pozdrawiam, Kyouko Vi Polonia.

To już czwarta część serii www. i chociaż żadna nie podbiła tak mojego serducha jak pierwsza, to bawiłam się przy nich świetnie. Nieco męczące były te długaśne rozdziały (po 150-200 stron),ale jakoś dałam radę przez nie przejść. Polecam każdemu, kto lubi historię, militaria i science-fiction z zawirowaniami w czasie

Kolejny rozdział historii - kolejny duży plus za świetnie skonstruowany dalszy ciąg perypetii oddziału.

Każda z części cyklu www. potrafi zadziwić. Pomimo oczekiwań - "Kapitan Jamróz" spełnia wszystkie nadzieje czytelnika.

niezłą bajeczka dla prawaków, mi sie podobała

niezłą bajeczka dla prawaków, mi sie podobała