Wyprawa Tappiego na Ognistą Wyspę

Okładka książki Wyprawa Tappiego na Ognistą Wyspę Marcin Mortka
Okładka książki Wyprawa Tappiego na Ognistą Wyspę
Marcin Mortka Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Tappi (tom 5) Seria: TAPPI literatura dziecięca
literatura dziecięca
Tappi (tom 5)
TAPPI
Zielona Sowa
2016-01-01
2016-01-01

Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Szary domek Natalia Jabłońska,&...
Okładka książki Tappi i wielka burza Marta Kurczewska, Marcin Mortka
Tappi i wielka... Marta Kurczewska, M...
Okładka książki Rycerze i smoki Christina Björk, Eva Eriksson
Rycerze i smoki Christina Björk, Ev...
Okładka książki Pamiętnik grzecznego psa Wojciech Cesarz, Joanna Rusinek, Katarzyna Terechowicz
Pamiętnik grze... Wojciech Cesarz, Jo...
Okładka książki Piaskowy Wilk Kristina Digman, Åsa Lind
Piaskowy Wilk Kristina Digman, Ås...

Jestem zachwycona tym jak pisze Marcin Mortka do tego stopnia że chętnie sprawdzę jak pisze dla dorosłych. Historia o Tappim jest ciekawa, dobrze skonstruowana. Bohaterowie wzbudzajacy sympatię. Język prosty, ale jednocześnie na wysokim literackim poziomie. Byłam równie ustasysfakcjonowana lekturą co moje dzieci I żałuję tylko że nie odkryliśmy Tappiego 2-3 lata temu ze względu na fakt że Chichotek i Jego koledzy to przedszkolaki

Najbardziej cenię wszystkie książki o Tappim za humor, ciepło, empatię, i pacyfistyczne rozwiązywanie konfliktów. Wspaniałe opowiadania 💚❤🧡💜

Tym razem zaistnieli trzej czarodzieje, których powaga się nie trzyma... co z tego wyniknie, i jakie zwroty akcji nastąpią, musicie sami odkryć! Będzie warto!

Fantastyczna literatura!

Fantastyczna literatura!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tym razem Tappi wyrusza na podbój chyba Islandii, bo nie może znieść częstochowskich rymów pewnego ptaka. Autor złapał wiatr w żagle, bo po wyraźnie słabszych Mruczących Górach i minimalnie lepszym Zaczarowanym Ogrodzie, Ognistą Wyspę idzie wytrzymać, acz bez szału i tak pewnie zostanie. Okazało się, że w międzyczasie dopisał jeszcze dwa tomy, obawiam się że to jeden z tych, którzy szybciej piszą, niż czytelnik czyta.

Jest mała dziura, Pojawia się wilczek o dziwnym (ale oczywiście zdrobniałym) imieniu, wspomniani są jego rodzice, ale nie wiemy co to za jedni. Pewnie trzeba przeczytać którąś z kilkunastu pobocznych historii przeznaczonych dla młodszego czytelnika.

Mimo, że to kolejna część o przesympatycznym wikingu Tappim, nic się nie stanie jeśli od niej zacznie się poznawanie Tappiego, Chichotka i ich przygód. My z nieustającym zachwytem podążamy śladami Tappiego: z Szepcącego Lasu, poprzez Szumiące Morza aż na Ognistą Wyspę. Poznając nowych przyjaciół, ciesząc się na nowe wyprawy i odkrywając dobre maniery i zachowania, pod pozorem przygód. Napisane lekko, z humorystyczną nutą. Dzieciom się na pewno spodoba, a i dorośli będą czytać z przyjemnością :)

Bardzo ciekawa historia. Jestem pod wrażeniem wyobraźni autora i jego kreatywności, gdy przychodzi rozprawić się z wrogami w pacyfistyczny sposób. Rozdziały też są idealnej długości do czytania przed snem. To chyba mój ulubiony tom z serii.

2032

Marcin Mortka to pisarz znany mi przede wszystkim z dokonań dla starszych czytelników.Wystarczy tu wspomnieć"Miecz i kwiaty", czy "Trylogia nordycka".Znakomicie się to czyta i ten pan, należy do moich ulubionych pisarzy.A jeszcze znakomicie tłumaczy kolejne cykle, które sprawiają, że czytelnikowi trudno odejść, zanim nie dokończy kolejnego dzieła.Serię o wikingu Tappim poznałem całkiem niedawno i mimo, że jest to cykl dla dzieci, nie zmienia to tego, że serię ta uważam, za najlepszy cykl dla małych czytelników.

"Wyprawa Tappiego na Ognistą Wyspę"-ta opowieść zaczyna się w momencie, kiedy to do Szepczącego Lasu przybywa kruczka Strofka, która przyleciała z Ognistej Wyspy, twierdząc, że potrzebuje pomocy, bowiem na wyspę trafiło trzech czarodziei:Chmurzołek, Skrzekun i Mżawka.Ci magowie znani ze swoich złośliwości, utrudniają życie mieszkańcom i potrzebna jest jakaś pomoc, która ukróci ich poczynania.Tappi wyrusza na odsiecz, tym razem bez Chichotka, który postanawia zostać w Lesie, bowiem, w czasie lata, to miejsce wprost tętni radością i zabawą.Jak cała afera ze złośliwościami trzech magów zostanie rozwiązana i czy Tappi poradzi sobie z ze wszystkim, pozostawiam to czytelnikom do odkrycia.

Przede wszystkim jest to niezwykle urocza i zabawna książka, w której mały czytelnik znajdzie wszystko na co warto zwrócić uwagę, podczas wyboru lektury.Humor, zwariowane przygody, przyjaźń, poświęcenie dla drugiej osoby.Uważam, że to jedna z lepszych pozycji, jaką można polecić dziecku do czytania.A dorosły także odkryje w sobie dziecko.Nie bez znaczenia jest także to, że nie ma tu ukazanej przemocy.Feeria kolorów która przewija się w ilustracjach do tej powieści, dodatkowo zachęci małego czytelnika.

po prostu wspaniała opowieść o przygodach Wikinga który nie lubi upałów, więc wybrał się na pomoc baśniowym stworkom o prześwietnych imionach. Dzieciaki uwielbiają wszystkie skomplikowane nazwy i próbują zgadnąć skąd się wzięły, przy okazji ćwiczą gibkość języka, w wersji czarno białej można dodatkowo pokolorować swoją książeczkę przez co jest jeszcze bardziej ulubiona.
cudna fabuła, troszkę morałów, cudowny język, świetne przygody, po prostu bajka,
uwaga z czytaniem na głos wieczorem bo wymaga wirtuozerii...
teraz każdy weekend zaczynamy od empiku i nowej przygody na tydzień..

zapraszam Was do Szepczącego Lasu gdzie mieszka nasz główny bohater oraz jego wszyscy niezwykli przyjaciele :)

Jeśli zaglądacie na naszą stronę chociaż od czasu do czasu to pewnie nie raz trafiliście na moje wpisy dotyczące tej serii książek. Ale oczywiście są pewnie i tacy co nie mają pojęcia kim jest ten długobrody wiking o imieniu Tappi więc muszę Wam jego postać przybliżyć chociaż odrobinę :)

Tappi jest wielkim, przesympatycznym, bardzo pomocnym i pomysłowym wikingiem, który tak naprawdę nigdy nie miał zamiaru być taki jacy są prawdziwi wikingowie. Mieszka sobie w miejscu pełnym magii czyli w Szepczącym Lesie. Miejsce to kocha i choć lubi podróże to właśnie tutaj znajduje się jego dom. W lesie tym znajdziemy całe mnóstwo przyjaciół naszego głównego bohatera. Jest on bowiem tak miły i tak dobry, że lubią go wszyscy bez wyjątku. Jego najlepszym przyjacielem jest mały, bardzo strachliwy reniferek o imieniu Chichotek. Ale w książkach tych poznamy także mnóstwo innych zwierzaków i postaci. Niedźwiedź Brzuchacz, kruk Paplak, bóbr Chrobotek, wilczek Grzebieluszek, dąb Starodziej... To tylko kilkoro z nich :)

Jak widzicie Szepczący Las nie jest wcale zwyczajnym lasem. Mieszkają w nim magiczne stworzenia, które znane nam są na przykład z dawnych podań i legend. Są trolle, elfy, czarownice, mówiące zwierzęta i rośliny. Nawet pory roku, zjawiska pogodowe, a nawet rzeki, strumyki, góry czy też Chata Tappiefo mają tutaj cechy ludzkie... Co tu dużo pisać - cały Szepczący Las jest ożywiony. Ale bez obaw, z całą pewnością nie pogubicie się w tym wszystkim bo wystarczy kilka chwil i już wiemy doskonale kto jest kim i o co dokładnie chodzi :)

Nie każdy jest tutaj jednak dobry i miły. Czasami Tappi ma nie lada problem, aby rozwiązywać niektóre z kłopotów, często dosyć nieprzyjemnych kłopotów, które trafiły do jego pięknej krainy. I tym razem nie jest zbyt różowo. W Szepczącym Lesie pojawia się kuzynka kruka Paplaka. Strofka wszystko mówi rymem i właśnie w taki sposób opowiedziała naszemu wikingowi o Ognistej Wyspie, która jest jej domem.

Niestety od jakiegoś czasu rządzą nią trzej niedobrzy czarodzieje, którzy robią wszystkim okropne psikusy. Mieszkańcy wyspy są bezradni i nieszczęśliwi więc Tappi postanawia wyruszyć w podróż, aby spróbować powstrzymać złych czarowników. Jednak tym razem Chichotek wcale nie ma ochoty mu towarzyszyć. Jest środek pięknego lata i reniferek ma zamiar korzystać z tego czasu jak najlepiej...

Kolejna przygoda naszego ulubionego Wikinga jest równie ciekawa jak wszystkie inne, które dotychczas czytałam. Jak zwykle wiele się tutaj dzieje. Wszystko opisane jest w bardzo fajny sposób, przystępny dla młodego czytelnika. Z całą pewnością opowieść ta zainteresuje każdego i jestem pewna, że zarówno młodsi jak i starsi wciągną się w te wszystkie niesamowite przygody na maksa!

Książka ta jest bardzo pozytywną lekturą. Jest ona mądra, pouczająca, brak w niej jakiejkolwiek przemocy. Tappi zawsze rozwiązuje wszystkie problemy z głową więc nie daje się ponieść emocjom, dzięki czemu nawet złości się bardzo rzadko. Właśnie to sprawia, że jest on przesympatycznym bohaterem, mądrym, dobrym i pomocnym i każdy bardzo go szanuje i lubi. Opowieść ta jest lekturą pełną ciepłych emocji, pełną wspaniałych cech i zachowań, których nasze dziecko uczy się podczas czytania tych wszystkich opowieści. Ja jestem oczarowana tą książką, tą jak i każdą z poprzednich książek o Tappim, jestem pewna, że każda następna będzie równie ciekawa i wspaniała. Polecam z czystym sumieniem :)

Lato to świetny czas na wyprawę, zarówno na taką prawdziwą - z plecakiem, czy pękatą walizką, ale również na tę w wyobraźni, razem z ukochanymi bohaterami literackimi.

Pakujcie zatem najpotrzebniejsze rzeczy i zaokrętujcie się razem z wikingiem Tappim na Smoczym Łbie! Tym razem przygoda woła nas na Ognistą Wyspę, która wbrew nazwie jest deszczowa, mglista i chłodna, a Tappi, zmęczony upalnym latem, z chęcią ponownie wyruszy na morze.

Mieszkańcy Ognistej Wyspy mają nie lada kłopot. Trzej złośliwi czarodzieje rządzą się tam jak u siebie, płatają wstrętne psikusy, zatruwają życie komu tyko mogą i nikogo się nie boją. Potrafili dokuczyć nawet wulkanowi z Ognistej Wyspy!

Chmurzołek, Skrzekun i Mżawka, oprócz imion, mają też naprawdę paskudne charaktery. Najwyższa pora, by ktoś dał im nauczkę! Tylko, czy odwaga Tappiego wystarczy? Tym bardziej, że tym razem Chichotek, który nie przepada za morskimi przygodami, zostaje w Szepczącym Lesie. A nawet Tappi nie jest odporny na złośliwe czary... Ale chwileczkę.. Na Smoczym Łbie mamy chyba pasażera na gapę. Wygląda na to, że dobroduszny wiking nie będzie zdany na samego siebie. Poza tym, przecież Tappi umie zjednać sobie przyjaciół na całym świecie! :)

Kolejna książka o przygodach wikinga o wielkim sercu nie zawodzi. Przygoda goni przygodę, zaś ciekawi bohaterowie (zarówno ci dobrzy, jak i ci raczej paskudni) budzą wiele emocji - będzie i śmiech, i troszkę strachu, odrobina niepewności, ale i wiara w przyjaciół, i w to, że warto pomagać innym. Niewidzialne Elfy, Bardzo Mądre Gnomy, mówiąca wierszem kruczka Strofka oraz ludzie, których rzucono uciążliwe zaklęcia nie pozwolą Wam się nudzić.

Seria o Wikingu Tappim nie tylko bawi, ale uczy też współpracy, lojalności, odpowiedzialności, a także szacunku do przyrody, ale ten "dydaktyczny smrodek" jest delikatny i dobrze wpleciony w fabułę.

To co, wyruszycie na wyprawę z Tappim?

Wyjątkowo zaskakujące przygody i lekko szybsze tempo akcji:)

Wyjątkowo zaskakujące przygody i lekko szybsze tempo akcji:)

• Dla dzieci
  • Dzieciowe