Ich czworo

Okładka książki Ich czworo Gabriela Zapolska
Okładka książki Ich czworo
Gabriela Zapolska Wydawnictwo: Virtualo, Empik Go utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Virtualo, Empik Go
2011-10-25
1912-01-01
dramat komedia XX w.

Bardzo niepozorna i niedoceniana książka (ocena 6,6 to chyba żart) z cudownym humorem i genialnymi portretami psychologicznymi postaci.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nieco zapomniany dramat polski, dość dawno widziałam go na deskach teatru. Teraz wysłuchałam superprodukcji w reż. Jerzego Stuhra. Doskonałe słuchowisko.
Mąż, Żona, Dziecko i ten Czwarty, za nim jego Wdowa i Przyjaciółka wszystkich, oto gotowy przepis na dramat rodzinny. Pozornie śmieszny, ale tak naprawdę smutny w wymowie, prawie wszyscy cierpią. Z przyjemnością wysłuchałam go w świetnej aktorskiej obsadzie.

1986

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tragedia rodzinna, Lilusia (córka) chyba najbardziej ucierpiała przez zdradę w rodzinie. Tragedia ludzi czworga wzbudzająca momentami śmiech. Polecam do kawy :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka wybrana w ramach styczniowego wyzwania czytelniczego.

Chyba spodziewałam się czegoś głębszego, bardziej nieprzewidywalnego, a tak pozostaje mi po przeczytaniu wzruszyć ramionami "No, życie...".
Plusem scena przy wigilijnym stole. Mimo upływu lat w wielu domach nic się nie zmienia, prowokowanie, zaczepki, złośliwości, które nawet nie starają się być ukrytymi, szkoda, że nie było takich scen więcej. Relacja Męża i Żony prawdziwa, współczesna, postać Fedeckiego w sumie też. W sumie... po zastanowieniu podnoszę ocenę.

Książka wybrana w ramach styczniowego wyzwania czytelniczego.

Bardzo smutne.

Genialna interpretacja Teatru Telewizji: Małgorzaty Kożuchowskiej, Agaty Buzek i Mai Ostałowskiej.

Bardzo smutne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdrada to częsty motyw. Trzeba jednak powiedzieć że autorce gładko udało jej się połączyć zdradę z odrzuceniem dziecka. Mimo iż książka ma już swoje lata w wielu miejscach będzie uniwersalna zawsze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Momentami śmieszne, momentami straszne. Oczywiście, jak w każdej historii zdrady, najbardziej cierpi dziecko. Dylemat nie do rozwiązania, kiedy w grę wchodzą ogromne namiętności. Tylko co uczyniła ta dziecina, że musi cierpieć za nie swoje przewiny? Dodatkowa gwiazdka za interpretację Jerzego Stuhra.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Żona zdradza męża i opuszcza dom zostawiając małą Lilusię.

Żona zdradza męża i opuszcza dom zostawiając małą Lilusię.

• Ebooki
  • Lektury