Samochodzik Franek. Ogrodnik

Okładka książki Samochodzik Franek. Ogrodnik Wojciech Górski, Elżbieta Wójcik
Okładka książki Samochodzik Franek. Ogrodnik
Wojciech GórskiElżbieta Wójcik Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM Seria: Samochodzik Franek opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Samochodzik Franek
Wydawnictwo SBM
2017-01-01
2017-01-01
32 min.
ogród pielęgnacja rośliny samochód

Okładka książki ABC... uczę się! D jak dinozaur Beata Batorska, Małgorzata Strzałkowska
ABC... uczę si... Beata Batorska, Mał...
Okładka książki Piotr Śmiałek i tajemnicza taksówka Carine Hinder, Jerome Pelissier
Piotr Śmiałek ... Carine Hinder, Jero...
Okładka książki Lato Pana Misia Jane Chapman, Karma Wilson
Lato Pana Misia Jane Chapman, Karma...

Zabawna książeczka dla bardzo młodego męskiego czytelnika.

Zabawna książeczka dla bardzo młodego męskiego czytelnika.

Franek postanawia założyć ogród. Chce uprawiać w nim warzywa i owoce oraz urządzić tzw. strefę wypoczynkową. W tym celu udaje się do sklepu ogrodniczego i zaopatrza się w nasionka różnych roślin. Wkrótce jego wysiłki dają plony - Franek może cieszyć się pięknym ogrodem oraz ma swoje miejsce do wypoczynku.

Krótka historia ogrodnictwa. Dzieci mają okazję dowiedzieć się, że rośliny wschodzą z nasion, że potrzeba czasu, staranności i cierpliwości aby móc się cieszyć własną pracą oraz poznać kilka tricków w jaki sposób można wykorzystać wyhodowane rośliny (ugotować pyszną zupę, zrobić przetwory na zimę czy sprzedać na targu). Dowiedzą się również, że ogród to nie tylko ciężka praca ale również przyjemności - zieleń cieszy oko i mamy własne, prywatne miejsce na wypoczynek, w którym można np. urządzić przyjęcie czy wypocząć na hamaku.

Na końcu książeczki znajdziemy kilka stron quizów i łamigłówek.

Krótka historia ogrodnictwa. Dzieci mają okazję dowiedzieć się, że...

wprawdzie nie wiem, po co samochodowi warzywa i owoce, ale książeczka sympatyczna. Autorka w laitowy sposób pokazała pracę w ogrodzie i sadzie, po czym zabrała się za prezentacje tego, co można zrobić z poszczególnych darów ziemi. Dla maluchów w sam raz.

• C6) Bez kategorii
  • 1b) Seria: Samochodzik Franek