Dziewczyna, która musi uciekać

Okładka książki Dziewczyna, która musi uciekać Casey Watson
Okładka książki Dziewczyna, która musi uciekać
Casey Watson Wydawnictwo: Amber Seria: Autobiografie: Moja historia biografia, autobiografia, pamiętnik
Autobiografie: Moja historia
Runaway Girl
Amber
2017-02-28
2017-02-28
Beata Horosiewicz
Autobiografia

Książka nie jest szczególnie odkrywcza ale nie o to w niej chodzi. Ukazuje okrucieństwo świata i ludzką siłę przetrwania w najgorszych warunkach.

Kiedy zaczniemy narzekać na swoje życie zastanówmy się czy naprawdę jest aż tak źle i dlaczego się nam nie podoba życie Adrianny to pasmo nieszczęść zdarzeń które dla 14 latki są ciężkie i mało która kobieta by sobie poradziła i chciała tego gwałt sprzedana do agencji towarzyskiej ucieczki i poród dziecko rodzina zastępcza obcy kraj i matka która najwyraźniej jej nie kochała a tak bardzo związana z dzieckiem odzyskała synka walczyła o siebie smutne i przykre jest to ze teraz nastolatki maja takie podejście liczy się dobry telefon markowe ciuchy zero szacunku że kobiety matki nie chcą swoich dzieci jak czytałam jak wyglądało życie Adrianny to przestaje rozumieć matki Polki czego one oczekują że co urodzą dziecko to się będzie samo się wychowywało zajmie się sam sobą oczywiście nie wszystkie kobiety takie są ale jak słyszę bo ja jestem zmęczona dzieckiem bo ja mam rozstępy bo miałam.ciezki poród to sobie myślę po co się decydowalas na dziecko młoda dziewczyna rodziła w warunkach można powiedzieć strasznych i musiała być silna i nie myślała o tym co się stanie z nią stanie tylko żeby dziecku zapewnić opiekę była odpowiedzialna że nie może go wychować a miała tylko 16 lat nie miała przy sobie męża mamy taty nie miała rodziny która by ją trzymała za rękę była sama i zdana tylko na siebie dlatego jej historia się skończyła tak dobrze ponieważ miała charakter

Książka jest dobra. Szybko się czyta. Opisana w niej historia dziewczyny jest niesamowita. Na pewno przeczytam pozostałe książki Casey Watson.

Myślę, że tę książkę mogłabym opisać jednym zdaniem: dobra, ale są lepsze.

Podobnych książek naczytałam się już dość sporo i ta po prostu nie wywarła na mnie wrażenia. Nie będę ukrywać- podobała mi się, ale wciąż twierdzę, że jest kilka pozycji z podobną tematyką, które szokują bardziej.

Myślę, że tę książkę mogłabym opisać jednym zdaniem: dobra, ale są lepsze.

Historia Ady wstrząsająca. Zresztą tak samo, jak innych dzieciaków mieszkających pod opieką Casey. Jednakże, to co mnie uderzyło, to prawda, która bije z tej książki. Prawda, która mówi o rasizmie Brytyjczyków wobec innych narodowości. O traktowaniu Polaków jako gorszej rasy. Mieszkam obecnie na Wyspach i potwierdzam, że niestety spotykamy się z tym w UK codziennie. Jestem pełna podziwu dla Casey Watson, że miała odwagę o tym napisać.
Sama książka jak dla mnie nieco rozciągnięta i zbyt sentymentalna, ale to już styl Casey Watson. Nie kazdemu musi pasować.
Plus dla Casey- za pokazanie prawdy odnośnie rasizmu i plus dla Ady- za pokazanie, jaki naprawdę mają charakter "niezależne Polki" :)

Świetna książka. Wiele wyjaśnia jak wygląda prowadzenie rodziny zastępczej, a także jakie poważne problemy pozostają nierozwiązane w dzisiejszych czasach. Polecam.

Uwielbiam książki Casey Watson. Nie zawiodłam się i tym razem. Chociaż historie w nich opisane naprawdę bolą, to jest w nich jakiś okruch nadziei, promyk światła... Determinacja młodej Polki jest doprawdy godna podziwu. Ileż siły drzemie w tej skrzywdzonej dziewczynie! Natomiast Casey stała się dla mnie "superbohaterką" XXI wieku. Kto czyta jej książki, będzie wiedział dlaczego. :)

Super książka.oceniam ją na 14 gwiazdek.Gdyż moim zdaniem na to zasługuje jak wszystkie książki. autorki, które do tej pory udało mi się przeczytać. Polecam!

Na półkach: , , , , , ,

I znów w moje ręce trafiła pozycja z serii Moja historia. Ceniłam i cenię je nadal za ukazanie prawdy. Za otwarcie oczu na otaczający nas świat i tego co w nim złe. A dokładniej na to co złe w drugim człowieku. Casey Watson jest nie tylko autorką wielu książek z tego cyklu, ale też od lat zajmuje się tworzeniem domu tymczasowego dla dzieci krzywdzonych przez innych - najczęściej przez rodzinę.

Tym razem pod jej opiekę trafia trafia nastoletnia Adrianna. Jedyne co o niej wiadomo to, że jest Polką i ma 14 lat. Nie posiada żadnych dokumentów ani rzeczy osobistych. Nie zna też języka angielskiego mimo, że przebywa w Anglii. Nikt nie wie co jej się przytrafiło i dlaczego sama i wystraszona jest w obcym kraju. Jedyne co jest pewne to to, że przez jakiś czas zostanie w domu Casey. A ona podejrzewa, że dziewczynka dużo ukrywa, a jej nieznajomość języka to przykrywka, bo dobrze orientuje się w pewnych rzeczach. Do tego Ada wygląda na chorą, a gdy jej opiekunka wzywa lekarza reaguje wręcz paniką. Poza tym nawet rodzina Cas widzi, że dziewczyna zachowuje się inaczej niż dzieci, którymi opiekowali się do tej pory. Nastolatka jest cicha i grzeczna, ale też ... przerażona. Co ją spotkało i czego lub kogo tak strasznie się boi?

Minie jednak wiele tygodni nim Casey i reszta dowie się co tak na prawdę spotkało Adriannę. Co skrywa ta biedna dziewczyna i dlaczego w momencie, gdy wydaje się że wszystko się prostuje, nastolatka ucieka choć nie ma tak na prawdę dokąd.

Pierwsza rzecz, która mnie zdenerwowała to praktycznie wyłożenie całej treści książki w opisie na okładce. Praktycznie nic nie zostaje do odkrycie przez czytelnika. Druga sprawa pozycja choć porusza na prawdę ciężki temat została napisana dość słodko i ckliwie. Zdecydowanie lepiej było by to wykorzystać na poważny reportaż. Nie wiem czy polecam tą pozycję. Nie zniechęcam, ale uważam że warto poświęcić czas na coś lepszego.

Książka, którą warto przeczytać!!!

Książka, którą warto przeczytać!!!

• Literatura faktu
  • E-booki