Sięgając chmur

Okładka książki Sięgając chmur Bonnie Leon
Okładka książki Sięgając chmur
Bonnie Leon Wydawnictwo: Dreams Cykl: Niebo nad Alaską (tom 1) literatura piękna
Niebo nad Alaską (tom 1)
Touching the Clouds
Dreams
2017-06-01
2017-06-01
Beata Hrycak-Domke
kobieta stereotypy marzenia samoloty praca przygoda

Już dawno żadna książka nie wciągnęła mnie tak mocno 😊

Autorka
Bonnie Leon

Wydawnictwo
@dreams_wydawnictwo

Piękna książka .Piękny klimat Alaski, przygoda i miłość.
Bardzo spodobała mi się fabuła .

WYJECHAŁA W POSZUKIWANIU PRZYGODY… A ZNALAZŁA…
Kate Evans jest niezależną i odważną młodą kobietą, obdarzoną duchem pionierstwa. Gdy opuszcza rodzinny dom w stanie Waszyngton, podążając za marzeniem pilotowania samolotu w alaskiej głuszy, zdaje sobie sprawę, że czeka ją walka. Nie spodziewa się jednak, że będzie aż tak trudno. Jako samotna kobieta w męskim świecie przekonuje się, że stawianie czoła ludzkim oczekiwaniom jest niemal równie niebezpieczne, jak pilotowanie samolotu w szalejącej arktycznej burzy.
Kiedy spotyka tajemniczego mężczyznę żyjącego samotnie w niedostępnej dziczy, staje przed kolejnym wyzwaniem. Czy uda się jej przebić przez mur, jakim się otoczył? I czy strach powstrzyma ją przed spełnieniem marzeń?
Pierwszy tom z serii Niebo nad Alaską utrzymuje czytelnika w napięciu, wciągając w wir wydarzeń, których tło stanowi zachwycający krajobraz dzikiej Alaski.

Czytając książkę byłam pełna podziwu dla bohaterki że tak mocno chce robić to co kocha pomimo tylu przeciwności losu .
Książka jest pisana z perspektywy
Kate i Paula tym dowiadujemy jakie są ich przeżycia i myśli .
Bardzo mi się ich historia spodobała ,książka ma w sobie dużo emocji i wzrusza . Historia o pasji latania ,odwadze .
Autorka opisuje dużo rzeczy związane z samolotami ,piękne widoki Alaski.
Bardzo polubiłam bohaterów .

Polecam 😉 książkę.

Bardzo dziękuję za egzemplarz i możliwość zrecenzowania książki wydawnictwu . @dreams_wydawnictwo 😍

#sięgającchmur#dreamswydawnictwo#maratonwakacyjny #

🛩️Recenzja 🛩️

"Sięgając chmur "

Autorka
Bonnie Leon

Wydawnictwo
@dreams_wydawnictwo

Piękna książka .Piękny klimat Alaski, przygoda i miłość.
Bardzo spodobała mi się fabuła .

WYJECHAŁA W POSZUKIWANIU PRZYGODY… A ZNALAZŁA…

Dzisiaj coś dla fanów życia na Alasce. Książka, dzięki której przeniesiesz się razem z bohaterką w tamte tereny i przeżyjesz niesamowite, choć niebezpieczne przygody.

Kate Evans jest odważną kobietą podążającą za marzeniami. To właśnie jej obrane cele i marzenia skłoniły ją do odwołania ślubu i wyjazdu na Alaskę. Chęć przeżycia przygody i możliwość pilotowania samolotu w alaskiej głuszy była dla niej ekscytująca. Wiedziała, że po ślubie nie będzie to możliwe. Będzie musiała zająć się rodziną, domem, a nie podróżowaniem. Wiedziała, że wyjazd wiąże się z dużym ryzykiem, niebezpieczeństwem, odpowiedzialnością, ale też walką. Walką o marzenia, gdyż jak się okazało, nie jest to takie proste do zrealizowania. Przekonała się, że spełnianie oczekiwań ludzi równa się z prowadzeniem samolotu w arktyczną burzę. Alaska nie jest tak funkcjonalnym miejscem, jak inne. Jest piękna, ale panują tam ciężkie warunki, brak opieki medycznej. Bywają miejsca, gdzie nie ma prądu. Życie tam jest ciężkie i momentami bardzo niebezpieczne. Kate to typ kobiety, która poświęca tam siebie, aby pomóc innym.

W tej całej historii Kate poznaje również Paula, człowieka, który mieszka w dziczy. Dzięki niemu udaje jej się stawić czoła wyzwaniu w podjęciu nowej pracy. Jak się później okaże, nie będą sobie obojętni.

Ta książka wprowadza nas w niesamowity klimat tamtego miejsca. Razem z bohaterką przeżywamy sytuację, które ją spotykają. Te przyjemne i te niebezpieczne, w których musi walczyć o własne życie. Książka trzyma w napięciu, jest bardzo ciekawa i nieprzewidywalna. Pozycja pisana lekkim piórem. Pozwala nam zanurzyć się w marzeniach kobiety. Przeżywamy razem z nią również te pierwsze emocje związane z Paulem. Czasami warto mimo wszystko postawić na spełnienie marzeń. Przy okazji możemy znaleźć coś więcej.
Jak myślicie, co znalazła Kate ?

Chętnie bym wybrała się do jakiegoś dalekiego kraju, a Wy?

Tym bardziej, że miałam okazje czytać o odległej Alasce i roztaczających się w tamtym kraju pięknych krajobrazach, surowej oraz nie dotkniętej ludzką ręką przyrodzie. „Sięgając chmur” jest to pierwszy tom serii „Niebo nad Alaską” autorstwa Bonnie Leon, od wydawnictwa Dreams.

Poznałam młodą  oraz odważną kobietę, która nie boi się podążać za swoimi marzeniami. Kate Evans zostawia za sobą dotychczasowe życie i wyrusza na Alaskę. Pragnie zostać pilotem i zmierzyć się z surową pogodą kraju w typowo męskim świecie.

Czytając byłam pod ogromnym wrażeniem odwagi i determinacji Kate aby latać. Myśle, że wiele z nas przy pierwszej przygodzie jaka ją spotkała podczas lotu by zrezygnowała. Pomimo młodego wieku dźwiga na swoich barkach brzemię przeszłości. Na jej drodze pojawia się przystojny mężczyzna Paul, który pomimo młodego wieku prowadzi pustelnicze życie na odludziu. Co skrywa przeszłość Paula?

Czy Kate pozna sekret mężczyzny?

Książkę czytało mi się bardzo szybko i przyjemnie. Fabuła pełna zdarzeń i niespodziewanych przygód. Świetnie wykreowani bohaterowie pierwszoplanowi oraz drugoplanowi, których bardzo polubiłam i już nie mogę się doczekać kiedy poznam och dalsze losy.

Książkę polecam na piękne letnie wieczory.

Chętnie bym wybrała się do jakiegoś dalekiego kraju, a Wy?

Poznałam młodą  oraz odważną kobietę,...

Czytelnik razem z Kate poznaje prawdziwe życie na Alasce. Wszystkie uroki, takie jak piękne widoki i problemy, takie jak brak dostępu do opieki medycznej i ciężkie warunki do życia. Kate poznaje Paula, który całą zimę spędza zamknięty w domu, bez dostępu do żywności i możliwości przemieszczenia. Kate często jest dla ludzi jedynym ratunkiem. To ona mimo złych warunków pomaga ludziom i naraża swoje życie. Ukrywa też swoją przeszłość, a dokładnie wypadek, który doprowadził do śmierci jej przyjaciółki.

Kate od małego kochała latanie samolotem, a dzięki ojcu jest dobrym pilotem. Miała zostać żoną, jednak tydzień przed ślubem odwołuje go. Pragnie spełniać swoje marzenia, a czuje, że zostając żoną, nie będzie to możliwe. Postanawia wyjechać z rodzinnej farmy i udać się na Alaskę, aby tam znaleźć wymarzoną pracę jako pilotka. Plany i marzenia jednym, jednak życie biegnie swoim torem. To nie są czasy, kiedy kobieta – pilot jest kimś pożądanym, tym bardziej w takim miejscu jak Alaska, gdzie warunki są ciężkie i nieprzewidywalne. Jednak kobieta jest uparta i nie zamierza rezygnować z marzeń, jednocześnie wie, że musi się jakoś utrzymać. Udaje jej się znaleźć zatrudnienie jako ekspedientka w sklepie, pracuje, jednocześnie nadal szukając, możliwości zatrudnienia w wymarzonym zawodzie. Kiedy spotyka w sklepie Paula i dowiaduje się od niego o lotnisku, które szuka pilotów, postanawia spróbować. Choć początkowo słyszy odmowę, po próbnym locie zostaje przyjęta, ma latać z pocztą. Jednak mężczyźni, z którymi ma pracować, nie są zadowoleni, że będą pracować z kobietą. Mimo wszystko kobieta jest szczęśliwa, że może latać i wdzięczna mężczyźnie, że dzięki niemu dowiedziała się o tym lotnisku. Czy Kate przekona mężczyzn do siebie? Czy poradzi sobie w „męskim” zawodzie? Czy życie na Alasce okaże się takie, jak myślała? Jak rozwinie się znajomość jej i Paula?....
Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/11/dreams-wydawnictwo-ksiazka-pt-siegajac.html

Opowieść o Alasce? Dlaczego nie, wszak zawsze warto dowiedzieć się czegoś więcej o tej pięknej krainie, która najbardziej jest nam wszystkim znana z popularnego przed laty serialu telewizyjnego „Przystanek Alaska”.

Kate Evans bardzo chce zostać pilotką. Młoda Amerykanka opuszcza rodzinny stan Waszyngton, zrywa zaręczyny i chcąc spełnić swoje marzenia udaje się na Alaskę. Jest żądna przygód i gotowa na podjęcie nowych wyzwań. Niestety jest to rok 1935 i kobiecie chcącej wykonywać zawód pilota nie jest łatwo. Ponieważ jest to działka zarezerwowana przez mężczyzn Kate mimo, iż jest świetną pilotką ma pod górkę i musi na każdym kroku udowadniać swoją wartość. Jej cierpliwość zostaje nagrodzona i powoli zostają jej powierzone coraz bardziej odpowiedzialne zadania.

Muszę przyznać, że książka ma swój urok mimo, iż nie ma w niej większych zwrotów akcji i niekiedy wydaje się bardzo monotonna. Na pewno oczekiwałabym od bohaterki więcej szaleństwa i dynamizmu, które ożywiły by tą postać i nadały jej życiu kolory.

Kate Evans od dziecka marzyła, by zostać pilotem.
Po tragicznych okolicznościach w których kilka lat temu zginęła jej przyjaciółka, kobieta nie może dojść do siebie.
Mając dwadzieścia pięć lat opuszcza Waszyngton, swoich ukochanych rodziców oraz niedoszłego męża i wyrusza swoją Bellanką do Alaski, by tam spełnić swoje marzenie.
Kobieta szybko zdaje sobie sprawę, że na Alasce warunki do pilotowania są dużo bardziej trudniejsze i niebezpieczniejsze, aczkolwiek jest pewna tego co robi i wie, że poradzi sobie jak nikt inny.
W trakcie poszukiwania pracy mającej na celu spełnianie się za sterami, korzystając z okazji podejmuję dorywczo pracę w sklepie.
Podjąwszy pracę jako pilotka, m.in dostarcza pocztę i dzięki temu często widuję Paula. Spędzają ze sobą coraz więcej czasu i pojawia się między nimi uczucie, którego obecności nawet nie chcą dopuścić do siebie, wziąwszy pod uwagę ich przeszłość.
Kate nie brakuje emocji w codziennej pracy - agresywni klienci, śmierć pasażera, odbieranie porodu, to wszystko dzieje się na pokładzie jej małego samolotu.
Dzięki swojej pracy i nowym wyzwaniom, Kate poznaje niesamowitych ludzi, którzy niespodziewanie zajmują wyjątkowe miejsce w jej sercu.
Kobieta nie zdaje sobie sprawy, że nastąpi jedna z najczarniejszych stron jej pracy i znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie, będzie zmuszona do walki. Nagrodą za zwycięstwo będzie jej własne życie.

Kate Evans od dziecka marzyła, by zostać pilotem.
Kobieta szybko zdaje sobie sprawę, że na...

Kate Evans od dziecka marzyła, by zostać pilotem. Po tragicznych okolicznościach, w jakich kilka lat temu zginęła jej przyjaciółka, kobieta nie może dojść do siebie. Mając dwadzieścia pięć lat opuszcza Waszyngton, swoich ukochanych rodziców oraz niedoszłego męża i wyrusza swoją bellanką do Alaski, by tam spełnić swoje marzenie.
W trakcie poszukiwania pracy mającej na celu spełnianie się za sterami, korzystając z okazji podejmuje tymczasowo pracę w sklepie. To właśnie tam, poznaje Paula - mężczyznę, który mieszka w niedostępnej dziczy i od tej pory jej myśli często wracają do niego. Z wzajemnością.
Podjąwszy pracę jako pilotka, między innymi dostarcza pocztę, i dzięki temu często widuje Paula. Spędzają ze sobą coraz więcej czasu i pojawia się między nimi uczucie, którego obecności nawet nie chcą dopuścić do siebie, wziąwszy pod uwagę ich przeszłość.
Kate nie brakuje emocji w codziennej pracy - agresywni klienci, śmierć pasażera, odbieranie porodu, a to wszystko na pokładzie jej małego samolotu. Dzięki swojej pracy i nowym wyzwaniom, Kate poznaje niesamowitych ludzi, którzy niespodziewane zajmują wyjątkowe miejsce w jej sercu. Kobieta nie zdaje sobie sprawy, że nastąpi jedna z najczarniejszych stron jej pracy, i znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwem i będzie zmuszona do walki. Nagrodą za zwycięstwo będzie jej własne życie.

Kobieta szybko zdaje sobie sprawę, że na...

Jeśli lubisz opowieść o Alasce, jest to idealna książka właśnie dla ciebie. Dla fanów "Przystanku Alaska".
Podobny klimat, Sympatyczni bohaterowie na tle śnieżnej krainy.

Podobny klimat, Sympatyczni bohaterowie na tle śnieżnej krainy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dodaj cytat z książki Sięgając chmur