Byłbym zapomniał...

Okładka książki Byłbym zapomniał... Cezary Pazura
Okładka książki Byłbym zapomniał...
Cezary Pazura Wydawnictwo: Editio biografia, autobiografia, pamiętnik
Editio
2017-10-25
2017-10-25
Cezary Pazura

Okładka książki Polscy szpiedzy Arkadiusz Biedrzycki, Sławomir Koper
Polscy szpiedzy Arkadiusz Biedrzyck...
Okładka książki Sierżant Cuff Krzysztof Komander, Kinga Krzemińska
Sierżant Cuff Krzysztof Komander,...
Okładka książki Lewy. Jak został królem Łukasz Olkowicz, Piotr Wołosik
Lewy. Jak zost... Łukasz Olkowicz, Pi...

Zza kulis nie/codzienności

Bardzo mi się podobała. Dobrze oddany klimat prl-u. I jeszcze wojsko...niesamowite. Facet z wartościami, do tego świetny aktor, dzisiejszym gwiazdkom daleko do tego poziomu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka z serii "lektura na wakacje". Zabawna, lekka- choć sporo tu wątków o dużym ciężarze gatunkowym. Pan Pazura opowiada o swym życiu, a czyta się to jak jedną anegdotę. Są jednak rozdziały refleksyjne. Całość określiłbym jako zabawno-mądrą lekturę o tzw. życiu. Kto się spodziewa Pazury-pajaca, ten się zawiedzie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czy Cezary Pazura to mój ulubiony aktor i lubię wszystkie postaci, które tworzy? Nie, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że lata przypadające na pik jego twórczości są równocześnie czasem przemian, a słynny Kiler to jedna z ostatnich tak kultowych, "niegłupkowatych" komedii, że choćby z tych powodów uznałam, że warto spróbować poznać pana Pazurę bliżej opierając swoją wiedzę nie na nagłówkach tabloidów, a na tym co sam aktor uznał za warte uwagi. Niewątpliwie wartością dodaną tej książki jest jej wersja audio, czytana przez autora. Uważam, że pewne treści nie zapadłyby mi tak w pamięć i nie zmusiły do tłumienia śmiechu w miejscach publicznych, gdyby nie świetna dykcja i komediowy talent Pazury.

Bez większych zaskoczeń, "Byłbym zapomniał" rezonuje wokół aktorstwa i obfituje w wiele anegdotek, które są jednak zgrabnie podane - jeśli nawet znajdzie się ktoś, kto nie rozpoznaje wspominanych nazwisk, zdoła wczuć się w opisywane sceny, ponieważ charakterystyka bohaterów jest trafnie określona. Poczynając od ujmujących wspomnień skromnego chłopca, poprzez lata szkoły aktorskiej aż do imponującego rozwoju kariery, książka spełnia rolę biografii - przybliża nam historię danej osoby, zwracając uwagę na jej aspiracje i problemy, nie szczędząc przy tym rozrywki.

Dla osób orientujących się w świecie polskiego kina zajrzenie za kulisy stanowi nie lada gratkę. Ponadto autor porusza też tematy życiowo trudne, takie jak wypadek brata, samotne wychowywanie córki czy też krytyka, z jaką spotyka się osoba publiczna podejmując wybory, które nie wszyscy popierają.

Jest w tej książce humor, pokora, życzliwość wobec współaktorów oraz tak ceniona przeze mnie normalność - postać z tabloidów i ekranów okazuje się zwyczajnym człowiekiem, którego talent i kariera uczyniły popularnym.

Polecam sięgnąć po wersję audio, jeśli tak jak ja chcecie sobie umilić spacery komicznymi opowieściami i wrażliwymi na drugiego człowieka spostrzeżeniami.

Książka napisana w świetnym stylu. Jedna z niewielu książek, która podczas czytania wywołała we mnie chyba wszystkie emocje - śmiech, oburzenie opisanymi sytuacjami, wzruszenie, współczucie, żal... Przeżywałam to wszystko z autorem.

Byłbym zapomniała! Z chęcią jeszcze do niej wrócę :)

Byłbym zapomniała! Z chęcią jeszcze do niej wrócę :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka, która czyta się bardzo przyjemnie. Niektórych faktów na temat tego aktora nie znałem. Trochę boli mnie rozdział o jego światopoglądzie na temat polityki, poprawności politycznej, homoseksualizmu. Poprostu popsuło mi to jego obraz widzenia na jego temat.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jest bardzo dobra! Język którym operuje "Wujek Czarek" jest przystępny i zabawny :). Bardzo fajnie jest ukazane jego dzieciństwo z jego własnej perspektywy jako dziecka. Ogólnie książka ta, to bardziej zbiór przemyśleń aniżeli opis wydarzeń. Polecam fanom tego aktora :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jako dziecko wychowane na 13-posterunku nie mogłabym sobie odmówić tej książki. Jestem fanką Cezarego Pazury, uważam go za wielkiego polskiego aktora. Razem z mężem oglądnęliśmy nie jeden film na kanale wujka Czarka. Nie było innego wyjścia jak sięgnięcie po audiobooka, którego czyta… NIE! Opowiada w swoim stylu sam Autor.
Głos i temperament nie do podrobienia. Ten audiobook został profesjonalnie zagrany. Dowiedziałam się dużo o przeszłości, o rodzinie Czarka. Najobszerniejsze rozdziały dotyczyły dzieciństwa i dorastania w trudnych, komunistycznych czasach w Polsce. Dowiedziałam się też kilku niuansów, których o wujku nie wiedziałam. Polecam bardzo, nawet na poprawienie humoru, bo w środku znajdziecie dużo dowcipnych opowieści. POLECAM

Głos i temperament nie do podrobienia. Ten...

Barwny wujas potrafi w zaangażowanie widza - podobnie jak w multum niepotrzebnych, odstręczających dygresji.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Skusiłam się na audiobooka, ponieważ uwielbiam odcinki z opowieściami Cezarego Pazury na YouTube. Wiedziałam więc już, że będzie to przyjemnie spędzony czas oparty na relaksującym głosie tego aktora. Książka ukazuje zupełnie inny, aktorski świat ale nie tylko. Ciekawe anegdoty, śmieszne sytuacje oraz niekiedy czarne strony żucia w tym świecie. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Biografia rewelacyjnego aktora Cezarego Pazury. Na początku wiele zabawnych sytuacji z życia zawodowego i prywatnego, potem głębokie przemyślenia i wnioski. Ciekawe opisy młodości w czasach PRLu, pierwsze wyjazdy za granicę oraz opowieści związane z innymi osobami. Na pewno dla artysty najważniejsza jest i była rodzina oraz więzi z bliskimi. Polecam gorąco!

• Audiobooki

Cezary Pazura Byłbym zapomniał... Zobacz więcej