Przeznaczenie, wolność, dusza. Jaki sens ma życie?

Okładka książki Przeznaczenie, wolność, dusza. Jaki sens ma życie? Osho
Okładka książki Przeznaczenie, wolność, dusza. Jaki sens ma życie?
Osho Wydawnictwo: Czarna Owca nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Destiny, Freedom, and the Soul: What Is the Meaning of Life?
Czarna Owca
2017-08-17
2017-08-17
Bogusława Koziorowska-Jurkevich
medytacja psychologia

To moja druga książka Osho, którą ledwo przebrnęłam. Mam wrażenie, ze tematy się ciągnęły, a nieśmieszne, przytoczone ''żarty" odpychały. Może to jeszcze nie mój czas na te książki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Każda książka Osho wnosi do mojego postrzegania życia wiele wartościowych spostrzeżeń - ta również. Osho snuje swoje rozważania, czytelnik decyduje czy ma ochotę podążać za jego wiedzą. Kim jesteśmy? Czym jest (i czy w ogóle jest) dusza? Co tak naprawdę jest grzechem? Jaki jest cel naszego życia? To tylko kilka z wielu pytań, na które próbuje odpowiedzieć ten duchowy mistrz.
Kontrowersyjna, czasem nawet nie do przyjęcia może okazać się dla katolików, ale ludziom otwartym na inne „prawdy” o Bogu może okazać się interesująca.

Jedna z książek, która zmieniła moje podejście do życia. Po przeczytaniu zrozumiałam i uświadomiłam sobie bardzo wiele rzeczy. Warto przeczytać :)
i jestem ciekawa kolejnych książek autora

i jestem ciekawa kolejnych książek autora

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"PRZEZNACZENIE, WOLNOŚĆ, DUSZA.
Jaki sens ma życie?"
OSHO to połączenie Buddy i Greka Zorby- stare epoki i współczesny świat.
Choć sam nie napisał książek, był wybitnym mówcą. Dziś dzięki nagraniom jego wykładów możemy czytać dzieła, które wpłynęły na postrzeganie świata i życia w XX wieku.
Kim jestem?
"Znalazłem odpowiedź. Brzmi ona..."
"Jeśli możesz ją wypowiedzieć, to nie jest odpowiedź: jeśli możesz ją zapisać; to nie jest odpowiedź."
Dokładnie tak samo jest z książką OSHO. Nie da jej się skategoryzować, przypisać do jednego gatunku.
Dla jednej osoby będzie ona odnalezieniem życiowej prawdy, drugiej pomoże znaleźć środek, trzeciej pokaże inny punkt widzenia z którym można się nie zgadzać.
Książkę czytałam od początku z wielkim entuzjazmem. Zgadzałam się z teorią duchowego mistrza, czułam że właśnie takiej wiedzy szukałam.
Były też momenty, w których nachodziła mnie większa konkluzja. Dotyczyły nielicznych treści z którymi nie czułam się w zgodzie - to uczucie jest całkowicie w porządku, jak sam mistrz zaznacza:
"Przypominam wam: nie wierzcie w ani jedno moje słowo; wszystkiego doświadczajcie [...]"
Dzięki takim akcentom wyczułam charyzmę, wielkość oraz ogromną wartość słów publikacji, a odbiór oraz ich znaczenie tkwi tylko głęboko w nas.

"PRZEZNACZENIE, WOLNOŚĆ, DUSZA.
Jaki sens ma życie?"
OSHO to połączenie Buddy i Greka Zorby- stare epoki i współczesny świat.
Kim jestem?
"Znalazłem odpowiedź. Brzmi ona..."
"Jeśli możesz ją wypowiedzieć,...

Pierwsze moje spotkanie z twórczością słynnego Osho.
Książka jest zbiorem przemyśleń i poglądów autora na kwestię wolności, odpowiedzialności, świadomości i duszy. Choć nie ze wszystkim się zgadzam i trudno jest mi przyjąć, że zmiana i podążanie własną ścieżką są tak proste i banalne jak sugeruje hinduski nauczyciel, to pewne treści i wątki podane przez niego warte są uwagi.

Warto w wolnej chwili sięgnąć po tę książkę. Chociażby po to, by spróbować inaczej spojrzeć na sprawy, które od wieków zajmują teologów czy filozofów.

Pierwsze moje spotkanie z twórczością słynnego Osho.

• Duchowość
  • Rozwój osobisty