A właśnie, że baśnie

Okładka książki A właśnie, że baśnie Adam Cichy
Okładka książki A właśnie, że baśnie
Adam Cichy Wydawnictwo: Psychoskok literatura dziecięca
44 str. 44 min.
literatura dziecięca
Psychoskok
2017-11-30
2017-11-30
44 min.
9788381190947

Piękna książka, którą warto polecić nie tylko dzieciom ale również dorosłym, którzy lubią i cenią sobie świat magi i chwilowe oderwanie od rzeczywistości. Bardzo przyjemne, pozytywne i ciekawe wierszyki wprowadzą nas w świat pięknych opowiadań z morałem i nauką w tle.
W środku znajdziemy 4 wierszowane opowiadania
O niezwykłym koniku

To historia konia, który przez swój odmienny wygląd czuje się źle i samotnie, a inne konie śmieją się z niego lecz wszystko się zmienia, gdy koń z dziwoląga zamienia się w pięknego jednorożca !

Nie zwyczajnym był ogierem

lecz mitycznym bohaterem

który, jak głoszą podania,

talent ma do uzdrawiania.

Duszki i poduszki

Piękne opowiadanie o duszkach, które zjawiają się gdy zamykają się powieki! Senne duszki strzegą naszych snów i głaszczą główki, aby dzieci były wyspane i wesołe. Poznajemy Kędziorka co mierzwi włosy oraz Śpioszka, który pilnuje naszego spokojnego snu.Opowiadanie o duszkach świetnie wpisuje się w wieczorne czytanie i z pewnością zapewnia spokojne i piękne sny.

Nic się tutaj nie wydarzy,

gdy my stoimy na straży,

więc się nic nie lękaj już,

i spokojnie oczka zmruż

Jedzcie jarzyny chłopcy i dziewczyny

To idealna rymowanka dla niejadka, który unika warzyw na talerzu - przyjemny wierszyk opowiada o brokułach, kalarepach, kalafiorach i rzepach wspominając o ich właściwościach i wyjątkowym smaku, który mają i nasze potrawy wzbogacają. W wierszyku znajdziemy całe mnóstwo warzyw, które tylko marzą aby je zjeść ze smakiem, co przybliży dziecku wiedze na ich temat i może skusi ich aby spróbowały jak smakują:)

Myśli więc każda jarzyna

gdy dojrzewać już zaczyna,

jak tu w każdy trafić gust,

abyś włożył ją do ust

Koty na kłopoty

Opowiadanie o tajemniczych kotach przybliża nam ich naturę oraz mówi o tym co lubią i jak najlepiej się czują. Sympatyczne zwierzątka nie zawsze potrzebują towarzystwa i zabawy, bo lubią się też wylegiwać w ciepłym miejscu.

Nie wyganiaj mnie na dwór !

Nie chce biegać za myszkami,

wole w cieple siedzieć z wami,

Zajmij się swoim koteczkiem -

podaj mi miseczkę z mleczkiem!

Całość opatrzona pięknymi ilustracjami, które uruchamiają naszą i dzieci wyobraźnie i przedstawią sytuacje z wierszyków.

Całość czyta się bardzo przyjemnie i z uśmiechem na twarzy.

Idealna pozycja na dobranoc z pewnością zapewni nam i naszym pociechą piękne i spokojne sny.

Polecam :)

W środku znajdziemy 4 wierszowane opowiadania
O niezwykłym koniku

To historia konia, który przez swój...

Dziś będzie krótko i na temat.

Przed Wami propozycja, która przypadnie do gustu każdemu maluchowi.

Co może mieć wspólnego jednorożec i akceptacja? Kto przychodzi nocą do pokoju i jakie dzieją się wtedy cuda? Skąd pochodzi brokuł i kto chciałby jadać w rajskiej kuchni? Od czego zaczyna się sukces? Jaka cecha łączy wszystkie koty? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w najnowszej propozycji Adama Cichego.

"A właśnie, że baśnie" to zbiór czterech, rymowanych utworów. Nie będę opowiadać Wam, o czym one są, nie mogę jednak przemilczeć faktu, że mimo lekkiego stylu, momentami zabawnej treści, każda z baśni traktuje o innym problemie i w przyjemny dla dziecka sposób przekazuje to, co naprawdę ważne.
I to jest tutaj najistotniejsze. Bo dziecko nawet nie zdaje sobie sprawy, że autor i rodzic porusza ważne i trudne (jak chociażby wspomniana już wcześniej akceptacja) tematy, ale zapamiętuje. To już będzie w nim tkwiło i jest duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości wykielkuje z tego podstawa, na której oparcie znajdą wszystkie pozytywne cechy charakteru.
Czy komuś przyjdzie do głowy, że czytając krótki utwór "O niezwykłym koniku" dziecko uczy się empatii i szacunku?
A może dzięki "Jedzcie warzywa chłopcy i dziewczyny!" dziecko wreszcie przekona się do jarzyn? I tutaj pozwolę sobie na chwilkę prywaty 😉 Po przeczytaniu tego utworu, mój synek zażyczył sobie na obiad... fasolkę po bretońsku. I mimo, że do tej pory fasoli w ogóle nie tykał, zjadł ze smakiem! Jest sukces. Nieoczekiwany, ale jednak ☺

"Bywa, że ktoś się rozczuli
nad losem biednej cebuli.
(...)
Cebula się nie przejmuje,
a humor jej dopisuje.
Nawet to jej nie przeszkadza,
że do łez nas doprowadza.
(...)
Nie sposób nie wspomnieć roli,
jaka przypadła fasoli,
choć nie zawsze jeść ją chcemy,
bo z trawieniem są problemy."

Ze swojej strony polecam tę książeczkę każdemu. Jest naprawdę przyjemna w odbiorze. W tej kwestii zarówno zdanie mojego synka jak i moje jest takie samo - czytamy jeszcze raz! Tych "razów" już troszkę za nami jest ; wiele na pewno przed nami.

Podsumowując - nie tylko sen jest biletem do krainy baśni. A ta książka jest na to najlepszym dowodem!

Dziś będzie krótko i na temat.

Przed Wami propozycja, która przypadnie do gustu każdemu maluchowi.

Dzieci są niezwykle ciekawe świata. Lubią poznawać nieznane, odkrywać tajemnice i bawić się z nowymi przyjaciółmi. Pytań, które każdego dnia zadają najmłodsi, nie sposób zliczyć. Nie na wszystkie zdołamy też oDzięki lekturze znów spotkamy znane nam postaci. Na naszej drodze stanie Czerwony Kapturek, Calineczka, Baba Jaga, czy Pinokio. Niezapomnianych wrażeń na pewno nie zabraknie.

Dzieci są niezwykle ciekawe świata. Lubią poznawać nieznane, odkrywać tajemnice i bawić się z nowymi przyjaciółmi. Pytań, które każdego dnia zadają najmłodsi, nie sposób zliczyć. Nie na wszystkie zdołamy też odpowiedzieć. Książka „A właśnie, że baśnie” to propozycja dla ciekawskich. Przekonamy się, czym był mityczny jednorożec i czy istniał naprawdę. Sprawdzimy, co dzieje się w pokoju, gdy gaśnie światło? Ocenimy, czy naprawdę jest się czego bać?dpowiedzieć. Książka „A właśnie, że baśnie” to propozycja dla ciekawskich. Przekonamy się, czym był mityczny jednorożec i czy istniał naprawdę. Sprawdzimy, co dzieje się w pokoju, gdy gaśnie światło? Ocenimy, czy naprawdę jest się czego bać?

• Egzemplarz recenzencki

Dodaj cytat z książki A właśnie, że baśnie