Latające węże i smoki

Okładka książki Latające węże i smoki R.A. Boulay
Okładka książki Latające węże i smoki
R.A. Boulay Wydawnictwo: Poloneum popularnonaukowa
popularnonaukowa
Flying Serpenst and Dragons
Poloneum
2006-01-01
2006-01-01
Stanisław Kabaciński
paleoastronautyka obcy mitologia starożytny Bliski Wschód starożytni bogowie starożytni astronauci Reptilianie

Jest to książka z gatunku paleoastronautyki, a więc mówi o tym, że w zamierzchłej przeszłości na naszą planetę przybyli Obcy i stworzyli człowieka a następnie przekazali mu szeroką wiedzę z wielu dziedzin i pomogli stworzyć ludziom cywilizację. Zawiera praktycznie to samo co książki innych pisarzy tego nurtu (Daniken, Sitchin, Hancock i inni).
Jest tam o Ogrodzie Eden, o stworzeniu pierwszych ludzi Adama i Ewy, o Potopie, o narodzinach starożytnych cywilizacji w Mezopotamii, Egipcie, Indiach i Chinach. Ogólnie przedstawiona jest historia starożytnego Bliskiego Wschodu aż do czasu upadku cywilizacji Sumerów.
A więc znajdziemy informacje o biblijnych patriarchach, o zniszczeniu Sodomy i Gomory, o ziemi Kanaan, o biblijnych gigantach i Nefilim, a najwięcej oczywiście o starożytnych bogach zwanych Annunaki, którzy za tym wszystkim stali.
To co odróżnia tą książkę od wspomnianych wcześniej innych popularyzatorów paleoastronautyki to istota samych bogów. Według autora człowiek został stworzony przez inteligentne człekokształtne gady znane jako Reptilianie. Ci jaszczuroludzie po przybyciu na naszą planetę stworzyli człowieka współczesnego, krzyżując gady z praprzodkami człowieka. A następnie pomagali zakładać ludziom cywilizacje nad wielkimi rzekami (w Mezopotamii, Egipcie, Indiach i Chinach),ponieważ środowisko wodne w ciepłych i wilgotnych rejonach świata to naturalne środowisko życia Reptilian.
Nie od dziś wiadomo, że historia ludzkości zawiera białe plamy, których nauka nie potrafi jeszcze wyjaśnić. Ale osobiście nie jestem zwolennikiem teorii o Reptilianach jako naszych stwórcach.
Książka jest ciekawie napisana i czyta się ją szybko jak dobrą fantasy, więc daje 7 gwiazdek.

Jest tam o Ogrodzie...

• Historia nieoficjalna

Dodaj cytat z książki Latające węże i smoki