Czas na opowieść.

Okładka książki Czas na opowieść. praca zbiorowa
Okładka książki Czas na opowieść.
praca zbiorowa Wydawnictwo: Jedność bajki
bajki
Jedność
2018-01-01
2018-01-01
9788379719105
bajki baśnie podania legendy dzieci

Pięknej, fascynującej, wypełnionej przygodą i niezwykłymi emocjami bajkowej opowieści, nigdy za wiele! Wiedzą o tym doskonale nasze dzieci, które to wciąż zasypują nas pytaniami o to, kiedy podarujemy im kolejną książeczkę z bajkowymi historiami:) Cóż - na pytanie kiedy, nie znam odpowiedzi, ale mogę za to doradzić, co warto dać do rąk naszym maluchom! Mam tu na myśli pięknie wydaną i zachwycającą nas swoją treścią książkę pt. "Czas na opowieść", która to ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Jedność!

Pozycja ta kryje w sobie pokaźny zestaw 50 mini opowieści, które przedstawiają ekscytujące, ale przy tym i wielce zabawne przygody wspaniałych bohaterów, m.in. na czele z dzielnymi kotami, sympatycznymi misiami, wcale nie strasznymi trollami, rycerzami, czy też choćby małymi dziećmi, które oddają się tu w wir bajkowej i niezwykłej zabawy. To klasyka bajki, baśni, legend i podań, poddana tu swoistej "obróbce" względem możliwości dziecięcego odbiorcy, tak by nie było nazbyt długo, ale przy tym zawsze fascynująco:) I jedno jest pewne - każdy czytelnik znajdzie wśród tych propozycji coś wyjątkowego dla siebie, co go oczaruje i urzeknie:)

Literacka opowieść nie jedno ma imię, o czym przekonuje nas sobą lektura tej książki. I tak oto m.in. przyjdzie poznać nam tu losy słynnego Czerwonego Kapturka, udać się w dalekie rejsy z Sindbadem, przeżyć moc przygód u boku Robin Hooda, uśmiechnąć nad wybrykami Pinokia, czy też choćby poznać piękną, mądrą i cenną naukę z przypowieści o Świętym Jerzym i jego zmaganiach ze smokiem. Obok tych słynnych i znanych bajek i baśni, znajdziemy tu również moc fascynujących opowieści z całego świata, które to być może nie mówią nam wiele swoimi tytułami, ale samą treścią, emocjami i morałem, zachwycają nie mniej niż baśniowa klasyka! I jedno trzeba tu powiedzieć - rozmach, rozpiętość i różnorodność zawartych tu historii, wywiera na nas naprawdę wielkie wrażenie!

Siłą tej książki - oprócz doskonałej selekcji światowych bajek, baśni i legend, jest bez wątpienia wydobycie z nich tego, co najciekawsze, najważniejsze i najistotniejsze. Otóż każda z tych kilkudziesięciu mini opowieści, nie liczy sobie więcej aniżeli dwie, trzy strony, które wypełnia nie tylko tekst, ale i piękne ilustracje. Nie było z pewnością łatwym "okrojenie" takich baśni jak "Czerwony kapturek" bądź też "Pinokio" do tak niepozornych, ale i przy tym wciąż jakże ciekawych w swej treści rozmiarów. I to uważam za świetną decyzję twórców tego zbioru, gdyż dzięki temu każde małe dziecko będzie zaciekawione tymi opowieściami, a przy tym w żadnym wypadku nie znudzone. Ponieważ odbiorcami tej książki są dzieci w wieku 3-6 lat, to krok ten wydaje się tym bardziej słusznym i cennym!

Nie można nie wyrazić tu również zachwytu nad szatą ilustracyjną tej pozycji, której to strony wypełniają przepiękne, bajkowe i bardzo klimatyczne obrazki. To wypełnione wspaniałymi kolorami i bardzo różne w swej formie rysunki, które czasami przybierają postać klasycznej bajki i baśni, a czasami wielce nowoczesnej sztuki. Za każdym razem jednak są one ładne, pobudzające naszą wyobraźnię oraz oddające w idealny sposób treść i emocje opowiadanej historii! Co ważne, to ilustracje ze wszech miar bezpieczne dla dziecka, które będzie nimi oczarowane, a o jakiejkolwiek obawie o chociażby lęk dziecka, nawet mowy nie ma! To ilustracyjny świat baśni i bajki z najwyższej półki!

Lektura tej książki, a w zasadzie imponujących rozmiarów i pięknie wydanej księgi, oferuje nam sobą przyjemność, radość i moc wrażeń - tak dzieciom, jak i ich opiekunom, którzy to w większości przypadków będą zapewne czytać im na głos te wszystkie historie. To przednia zabawa, ale też i cenny walor wychowawczo-edukacyjny, gdyż każda z tym bajek niesie sobą cenny morał o tym, co w życiu jest naprawdę ważne. I wreszcie to co najistotniejsze.... - książka ta pozwala cieszyć się pełnią dzieciństwa, które powinno być wypełnione radością, uśmiechem, barwnymi kolorami i przygodą, a to wszystko właśnie znajdziemy na kartach tej pozycji. Jeśli zatem chcemy sprawdzić naszym dzieciom piękną i przy tym mądrą niespodziankę, to bez wahania obdarowujmy ich "Czasem na opowieść"...:)

Dodaj cytat z książki Czas na opowieść.