Jesteś moim teraz

Filia
2019-01-16
2019-01-16
Katarzyna Agnieszka Dyrek

Wylosowałam tę książkę w ciemno i gdy ujrzałam okładkę, pomyślałam, że to chyba jednak nie jest pozycja dla mnie. Nie czytam erotyków, a okładki w tym guście właśnie z takim gatunkiem mi się kojarzą.
Tak naprawdę los sprawił, że dałam jej szansę - po prostu nie miałam nic innego pod ręką - i w sumie cieszę się, że ostatecznie nie odpuściłam.
Po blisko dwutygodniowym zastoju czytelniczym była to miła lektura, płynęłam przez nią i naprawdę mogę ją polecić z czystym sumieniem innym kobietom.
Historia Dane'a i Brinkley była urzekająca. Emocje i uczucia między nimi były tak pięknie oddane, że dosłownie odczuwałam fizycznie tę energię, która między nimi przepływała. Trochę spodziewałam się takiego zakończenia, ale cieszę się, że właśnie tak się to wszystko potoczyło.

Po blisko dwutygodniowym...

Dane James był moim sąsiadem, był moją pierwszą i jedyną miłością jednak moja matka i jej nowy partner nie chcieli abym z nim była. Nie mogłam nawet z nim rozmawiać, pokazywanie się w jego towarzystwie było kompletnie zakazane, ponieważ według mojego ojczyma on był nikim - nie miał pieniędzy ani pozycji a w Shepherd's Mill to właśnie się liczyło.

Ja byłam jednak inna, nie obchodziło mnie to ile kto ma kasy ani kto kim jest, obchodził mnie tylko on jednak musiałam się trzymać od niego z daleka mimo że nie potrafiłam.

Odkąd stąd uciekłam nie miałam żadnych wieści o nim, wiedziałam tylko że jego ojciec umarł. Ja nie mogłam wrócić do tego miejsca aż do chwili kiedy dowiedziałam się o śmierci mojego ojczyma. Wróciłam bo musiałam, moja córka jest chora a jedyna możliwość wyleczenia jest właśnie tutaj, w znienawidzonej przeze mnie miejscowości ale czego się nie robi dla swojego dziecka.. Jestem ciekawa czy on tutaj jeszcze mieszka i czy jest gotów poznać prawdę czemu uciekłam.
__________________________________
Och, nawet nie wiem co napisać bo książka jest naprawdę cudowna! Wciągnęła mnie od samego początku do końca, ciężko było się oderwać a bohaterowie wykreowani przez M.Leighton byli naprawdę "jacyś" a ich historia była ciekawa. Kibicowałam cały czas głównej bohaterce bo nie miałam łatwo i musiała się zmierzyć z wieloma trudnościami. Książka zostanie ze mną na pewno na dłużej także jeśli szukacie romansu to polecam z całego serca!! 🥰

Ja byłam jednak inna, nie...

Rewelacyjna książka danie perspektywy sprzed lat dało duże wyjaśnienie i świetnie się to uzupełniało nie powodując, że było to nudne bohaterowie super stworzeni czuć było te emocje pomiędzy nimi mega polecam.

Typowa historia o zakochanych, którzy nie mogą być razem. Chciałabym napisać coś więcej, ale za bardzo nie ma o czym rozwodzić się w przypadku tej pozycji. Schematyczna, ale przyjemna. Od samego początku możemy domyślić się, jak potoczą się losy bohaterów. Odnoszę wrażenie, że tak szybko jak ją czytałam - tak prędko o niej zapomnę.

" Był niczym latarnia morska przy skalistym brzegu. Był wyznacznikiem,do którego podążałam,tym, który wiódł mnie do domu, prowadził do bezpieczniej przystani. Kierował do miejsca,do którego należalam."

"Jesteś moim teraz" podobnie jak poprzednia książka autorki ( o której niedawno wspominałam) jest godna uwagi. Nie wywołała aż takich fajerwerków,ale na swój sposób urzeka.

Dane James jako syn zarządcy miał jedno zadanie: nie zbliżać się do Brinkley Sommers.
Dziewczyna również miała wiele ograniczeń w związku z ojczymem i utrzymaniem jego pozycji wśród towarzystwa.

Od kiedy pierwszy raz spojrzeli sobie w oczy poczuli tą bliskość i zrozumienie. Lata mijały ale oni byli silni niczym skała, która wraz z gwiazdami była świadkiem ich nocnych spotkań.
Kiedy Brinkley znika bez wieści coś musi się zmienić...

Ponowny powrót po kilkunastu latach do Shepherd's Mill nie jest łatwy dla nikogo. Ale to Celna,jej córka jest powodem przyjazdu i szukania ratunku w trudnym momencie życia.

Słodko -gorzka opowieść o miłości,stracie i odrzuceniu przez najbliższych. Kulminacyjny moment,dla którego bohaterka chowa dumę do kieszeni jest niezwykle poruszająca i piękny zarazem.

Ta książka spowoduje zatrzymanie oddechu,by po chwili móc na nowo wpuścić do płuc świeże powietrze i razem z Brinkley i Dane'm złapać jedną ulotną chwilę.

Pochłonięta w jeden wieczór. Po przestoju czytelniczym -idealna.

Pochłonięta w jeden wieczór. Po przestoju czytelniczym -idealna.

"Nie mieliśmy żadnej przyszłości. Nie mogliśmy jej mieć. Oboje o tym wiedzieliśmy. Ale mieliśmy teraźniejszość. I była ona piękna. A to lepsze niż nic"

Brinkley Sommers, gdy miała dwanaście lat musiała się z matką przeprowadzić do Shepherd's Mill, do domu nowego męża matki. Dzięki zawartemu związkowi matka dziewczynki zyskała pieniądze, przez co można powiedzieć, że „poprzewracało się jej w głowie”. Liczyły się tylko pieniądze i odpowiednie znajomości. Przez obsesję matki Brinkley mogła się spotykać i przyjaźnić tylko z innymi bogatymi dzieciakami. Jednak ona pragnęła towarzystwa pewnego chłopaka, który był dla niej zakazany.

"Pieniądze, popularność, właściwe nazwisko, te rzeczy nie definiują, jaką jesteś osobą. Nie jesteś własną matką. Jesteś Brinkley Sommers, bystrą, piękną, zabawną dziewczyną. Bądź sobą. Nie pozwól, by ktokolwiek podejmował za ciebie decyzje. I nie pozwól nikomu, ani jednej osobie na całym świecie, mówić ci, ile jesteś warta"

Dane James był jej sąsiadem, synem parobka. Był silny, miły, sumienny i dwa razy ją uratował. Mimo zakazów ojczyma dziewczyny ta dwójka kilka razy się spotkała. Ich uczucia wykraczały poza zwykłą sympatię. Ta dwójka zakochała się w sobie, ale ich miłość była zakazana. Pewne wydarzenia sprawiły, że ich drogi się rozeszły.

"Byliśmy... poza tym wszystkim. Nawet jeśli nie rozmawialiśmy ani nie utrzymywaliśmy kontaktu, istniało coś pomiędzy nami, coś silnego i pięknego, co nigdy nie miało zostać zniszczone. Nie żeby któreś z nas starało się to zrobić"

Teraz Brinkley ma trzydzieści dwa lata i samotnie wychowuje córkę Celine. Problemy sprawiły, że właśnie dla córki postanowiła wrócić do rodzinnego miasteczka, które opuściła przed piętnastoma laty. Powrót jednak nie będzie łatwy przez wzgląd na matkę, jak i przez wspomnienia o pewnym chłopaku, którego opuściła.

"Jesteś moim domem. Gdziekolwiek jesteś, jest tam również moje serce. Zawsze było. Nawet przez te wszystkie lata"

Co takiego zmusiło Brinkley do powrotu do Shepherd's Mill? Dlaczego kiedyś wyjechała? I co teraz dzieje się z Danym?

"Był jedynym, czego mogłam się trzymać.
Był moją kotwicą.
Moim kompasem"

Świetna, wciągająca historia od której trudno się oderwać. Dobrze wykreowani bohaterowie, których bardzo polubiłam i którym kibicowałam. Brinkley zagubiona pomiędzy tym czego pragnie, a nie może mieć, ale później niesamowicie silna dziewczyna, walcząca. Dane świetny mężczyzna, który mimo tego, że wiecznie miał pod górkę ze względu na swój status społeczny, pozostał sobą. Matki Brinkley naprawdę nie potrafię zrozumieć, zwłaszcza jej wyboru przed wyjazdem córki. Książka pokazuje niesprawiedliwość i brak porozumienia między klasami społecznymi. Oczywiście końcówka serwuje nam rollercoaster emocji. Od nadziei, przez niepewność po strach w duecie z wieloma łzami.

"Jeśli ona jest moim słońcem, on jest moim księżycem i gwiazdami. Chroni mnie w nocy i cicho strzeże za dnia. Tych dwoje razem są całym moim światem, byłabym bezradna bez któregoś z nich"
Jest to druga książka autorki jaką czytałam i wiem, że jak tylko będę mieć kiedyś okazję przeczytać inne to chętnie po nie sięgnę"
♥️
"Otoczenie, pochodzenie i granice nie miały znaczenia, kiedy w grę wchodził ból"
♥️
"Zamilkliśmy, wchodząc na pole. Dane pociągnął mnie ze sobą, więc chętnie podążyłam przez morze wysokiego do pasa pierzastego zboża. Kołysało się w poświacie księżyca, srebrzyste fale płynęły tam i z powrotem, poruszane ciepłym, nocnym wiatrem. Wyciągnęłam wolną rękę i przesunęłam palcami po cienkich łodygach. Pierzaste kłosy połaskotały mnie w dłoń, podczas gdy drugą ogrzewało ciepło szorstkiej skóry mojego towarzysza. Nabrałam powietrza i zatrzymałam je w płucach. Chwila była idealna i... cenna. Wyjątkowa w sposób, jaki rzadko się zdarza. Na pewno nie przeżyłam niczego takiego do tej pory. Nie chciałam, by się skończyła, więc trzymałam ją w sobie razem ze słodko pachnącym powietrzem tak długo, jak tylko mogłam. Aż musiałam ją wypuścić"
🌾
"W jakiś sposób, gdy znajdowałam się w towarzystwie tego chłopaka, którego przecież nie znałam, a który miał najładniejsze oczy, jakie w życiu widziałam, wszystkie kłopoty wydawały się nieistotne. A on był znaczący. Ważny. Wart ryzyka. Nie rozumiałam tego w pełni, ale odczuwałam to intuicyjnie. Miałam słabość do niewłaściwego chłopaka, który potrzebował mnie tak samo, jak ja potrzebowałam jego, a reszta się nie liczyła"

𝐌. 𝐋𝐞𝐢𝐠𝐡𝐭𝐨𝐧 „𝐉𝐞𝐬𝐭𝐞𝐬́ 𝐦𝐨𝐢𝐦 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐳”
„Bądź sobą. Nie pozwól, by ktokolwiek podejmował za ciebie decyzje. I nie pozwól nikomu ani jednej osobie na całym świecie, mówić ci, ile jesteś warta.”

❄️ 𝐁𝐫𝐢𝐧𝐤𝐥𝐞𝐲 & 𝐃𝐚𝐧𝐞 ❄️

❄️ To historia, którą pokochałam od pierwszych stron. Autorka pokazuje tu piękną relację młodych ludzi, ale także pokazuje ich cierpienie, obawy, emocje, pragnienia. Bardzo fajnie przeplatają się tu wydarzenia z przeszłości z teraźniejszością, dzięki temu mamy logiczną powieść i podgląd w całą sytuację bohaterów od początku do końca. Przez to byłam ciągle ciekawa co będzie dalej. Rozdział kończył się zazwyczaj w takim momencie, że nie dało się odłożyć książki. Choć nie jest to jakaś najambitniejsza książka, to i tak bardzo mnie urzekła. Jest za to na pewno czarująca i urocza. Idealna w momencie, gdy chcecie przeczytać coś lżejszego, niezobowiązującego.

Instagram: @book_talia

𝐌. 𝐋𝐞𝐢𝐠𝐡𝐭𝐨𝐧 „𝐉𝐞𝐬𝐭𝐞𝐬́ 𝐦𝐨𝐢𝐦 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐳”

❄️ 𝐁𝐫𝐢𝐧𝐤𝐥𝐞𝐲 & 𝐃𝐚𝐧𝐞 ❄️

Pierwsza ksiazka autorki ktora przeczytalam to 'Jestes moim zawsze'. Porwala moje serce bezgranicznie i kazdemu ja polecalam. Z wielkimi oczekiwaniami zabralam sie do czytania 'Jestes moim teraz' i sie rozczarowalam. Brakowalo mi w niej tej glebi ktora odnalazlam w poprzedniej ksiazce autorki i mimo ze historia miala potencjal to jednka byla dla mnie przewidywalna. Przeczytalam z lekkim wysilkiem, chcialam ja skonczyc i zaczac czytac cos nowego.
Podkresle jednak ze dla milosniczek i milosnikow romansow moze byc wspaniala lektura. Mnie nie przkeonala.

Ciekawa i bardzo wzruszająca historia 💔

Brinkley jest z bogatej rodziny, dlatego nie może spotykać się z Danem - synem robotnika, a jednocześnie chłopcem, w którym zakochała się od pierwszego wejrzenia i ze wzajemnością. Uratował ją raz w wieku dwunastu lat, żeby robić to przez kolejne lata, ale czy 15 lat milczenia jest w stanie zabić miłość, która jest dla nich wszystkim?

Opis nie sugerował, że podczas czytania będę miała ściśnięte gardło i załzawione oczy. Historia toczy się dwutorowo, co uwielbiam! Możemy towarzyszyć głównej bohaterce w jej dorosłym życiu, ale również w nastoletnim. Te dwie różne perspektywy pozwalają spojrzeć na tę historię z różnych stron - ogromny plus!

Brinkley przeżyła prawdziwe piekło. Jako nastolatka musiała sprostować nienormalnym wymaganiom matki oraz ojczyma, zadawać się z „elitą”, a ostatecznie skończyć jako ładna dekoracja bogatego mężczyzny. Ale Brinkley jest silna. Silna i wspaniała. Na dodatek jest cudowną matką - totalnym przeciwieństwem własnej.

A Dane? 😍 Bardzo dojrzały i fantastyczny mężczyzna. Szczerze? Brakuje takich męskich bohaterów w obecnych książkach, dlatego cieszę się, że ta okładka wpadła mi w oko na Legimi ❤️

Cudowna historia! Polecam z całego serca! ❤️

Ciekawa i bardzo wzruszająca historia 💔