Zmartwienie Róży

2018-01-01
2018-01-01
32 min.
picturebook dzieci zmartwienie ok. 5 lat

Bardzo fajna książka. Obrazowo tłumaczy dzieciom, czym jest zmartwienie i jak sobie z nim radzić.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , , , , ,

Genialna książka, która w piękny sposób przedstawia historię małej dziewczynki - Róży i jak sobie poradzi ze zmartwieniem.

W przypadku Róży, jej zmartwienie z początku tylko rosło i rosło. Ponieważ z nikim o tym nie wiedział, nikt nie mógł jej pomóc. Zmartwienie przedstawione jest w formie ducha, który towarzyszy Róży, przez cały czas. Ducha, którego nikt inny oprócz dziewczynki nie dostrzega. Z czasem okazuje się, że inni także mają swoje duszki związane ze zmartwieniami. Sposobem, aby się zmniejszyło się rozmowa z kimś życzliwym:)

Fajne podsumowanie jest na okładce, z którym zgadzam się w 100%
"Róża zawsze była bardzo szczęśliwa ... aż pewnego dnia odwiedziło ją pewne Zmartwienie.
Pocieszająca i delikatna książka, która pomoże dziecku zrozumieć, że każdego czasem odwiedzają Zmartwienia i że warto o nich rozmawiać"

Bardzo mądra książeczka, która może pomóc nie tylko dziecku, ale i dorosłym, bo przecież każdy ma zmartwienia. Tom Percival wpadł na cudowny pomysł i zrealizował go naprawdę świetnie. Sądzę, że tę książeczkę powinno się polecać ludziom chorującym na depresję. oczywiście ona nie rozwiąże naszych problemów i zmartwień, ale może być pierwszym, małym krokiem ku poprawie. Choć nie uważam, że każde zmartwienie po "obgadaniu" znika, lub chociaż zmniejsza się, sama idea i przedstawienie zmartwienia w tej książeczce pozwala wyobrazić sobie i jakoś oswoić noszony w sercu problem.
Jeśli chodzi o dzieci, to uważam, że historia Ruby (w Polsce Róży) może tylko zaowocować. Zachęcam, kupcie dzieciom tę książkę i ją z nimi czytajcie. Zarówno wam jak i maluszkom przyda się wiedza, że każdy ma zmartwienia i każdy musi sobie z nimi radzić.
Ach i ilustracje również bardzo mi się podobają! Proste, pełne uroku, takie, jakie powinny być ilustracje w książce dla dzieci.
8/10

Pogoda niestety nie sprzyja, więc po krótkim spacerze czytamy. Dzisiaj trafiło na "Zmartwienie Róży". Cudowna książka z przepięknymi ilustracjami. Tytuł banalny, ale to jedna z tych książek, która całym sercem polecam nie tylko dzieciom... Bardzo trafnie przekazuje to, co czasami nam dorosłym trudno jest wytłumaczyć... O potrzebie rozmowy, o tym, że warto zwrócić się do kogoś gdy ma się zmarwienie. Róża to kilkuletnia dziewczynka, która z powodu zmartwień przestaje się cieszyć... Nagle okazuje się, że jest na to sposób - trzeba z kimś porozmawiać i zmarwienie znika. A kiedy pojawi się następne już będzie wiedziała jak sobie z nim poradzić...

"Zmartwienie Róży" to książka, która mnie urzekła :-) Delikatna, subtelna, mądra i pocieszająca. Wśród książek dla dzieci, to jak powiew świeżego powietrza :-) Tytułowa Róża to kilkuletnia dziewczynka, która pewnego dnia odkrywa, że ma zmartwienie. Od tego momentu nic już nie jest takie samo. Zmartwienie rośnie, a Róża nie potrafi być radosna. Okazuje się jednak, że jest prosty sposób żeby zmartwienie zniknęło... Wystarczy o nim komuś powiedzieć... Oczywiście za jakiś czas nowe zmartwienie znowu się pojawi, ale Róża będzie już wiedziała jak sobie z nim poradzić. I nasze dziecko po przeczytaniu tak mądrej książeczki również. Ta pocieszająca opowieść na pewno pomoże naszemu przedszkolakowi zrozumieć, że każdego z nas od czasu do czasu nachodzą zmartwienia, ale warto o nich rozmawiać, bo dzięki temu nie zostają one z nami na zawsze. Polecam z całego serca :-)

To jedna z tych książek, które szalenie mnie urzekły, mądra, urokliwa, przedstawiająca niezwykle trafnie coś, co czasem trudno przekazać dziecku we właściwy sposób. O potrzebie rozmowy na temat kłopotów, uczyć trzeba zresztą nie tylko dzieci, bo i dorośli zdają się o tym zapominać. Świetna, po prostu. Odkryta przypadkiem, okazała się literackim skarbem. No i ta grafika!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Dla dzieci