Co wie twój pies?

Okładka książki Co wie twój pies? Sophie Collins
Okładka książki Co wie twój pies?
Sophie Collins Wydawnictwo: Alma-Press hobby
2019-01-01
9788370207366
Jerzy J. Malinowski
pies szkolenie zmysły więź

Już czytając krótki wstęp do książki, pt. "Co wie twój pies?", dowiadujemy się, co nas czeka w trakcie jej czytania.
Badania naukowe, genetyka, świadomość, inteligencja, psie zachowania i jego natura, to podstawowe tematy, na które dostajemy tutaj odpowiedź.
Autorka Sophie Collins zgłębia zagadnienie, a nawet zapoznaje nas z podstawami tresury psa.
Książka- poradnik bardzo interesująca, pełna ciekawostek, nawet tych mniej znanych.
Każdy potencjalny miłośnik psów, powinien zapoznać się z tą lekturą, przed decyzją posiadania zwierzaka na własność.
Znajdziemy dużo bardzo cennych wskazówek, podpowiedzi, jak postępować, jak celnie odczytać zachowanie psa, jak reagować w sytuacjach patowych.
Z ciekawostek wyczytanych.
Naukowo psy zaczęto badać dopiero około 20 lat temu. Nigdy wcześniej nie dociekano, co wie, umie, rozumie nasz pies.
Pies i wilk, pomimo innej mentalności mają te same geny.
Są rasy psów, które nie szczekają, tylko wydają dźwięki podobne do ludzkiego śmiechu lub jodlowania.
Polecam tę wartościową lekturę każdemu, kto kocha psy, ma je u siebie lub chce dopiero z nimi się zaprzyjaźnić🐶🦮🐕‍🦺🐩🐕
Mały format książki, liczne zdjęcia, rysunki, indeks, bibliografia, słowniczek są pomocniczymi elementami także.
Za egzemplarz recenzencki pięknie dziękuję Wydawnictwu Alma-Press📙📖🧡

Książka- poradnik bardzo...

Bardzo przystępna, konkretna książka pozwalająca zrozumieć lepiej psi świat, a co za tym idzie, lepiej komunikować się z tymi zdolnymi czworonogami. Mnóstwo faktów, ciekawostek i opisanych eksperymentów uzupełnionych cieszącymi oko ilustracjami. Na plus jest także część praktyczna, dzięki której w domowych warunkach możemy dowiedzieć się, co wie nasz pies. Bardzo doceniam odejście od antropocentrycznej perspektywy w wyjaśnianiu psiej natury.

W skrócie, pies to zdolna bestia ;-)

W skrócie, pies to zdolna bestia ;-)

A co możemy się z nie dowiedzieć? Pierwszy rozdział jest generalnie ogólny i znajduje się w nim wiele (ciekawych) zagadnień. Kolejne rozdziały omawiają już konkretne zmysły: wzrok, węch, słuch, dotyk i smak. Mamy w niej tej rozdział pragnący rozstrzygnąć czy psy posiadają szósty zmysł. Dodatkowo z Co wie twój pies możemy dowiedzieć się co nieco na temat psiej percepcji, ich ,,mowie’’, budowaniu więzi. W książce znajdują się także testy, które pozwolą zorientować się jak inteligentny jest nasz pies i zadania, dzięki którym pobudzi się go do rozwoju.
Kilka lat temu w moje ręce wpadła książka Co wie twój kot. Oczywiście była bardzo ciekawa. Dlatego kiedy ukazało się wznowienie Co wie twój pies wiedziałam, że zechcę ją przeczytać. I udało się… To prawda, że w ostatnim czasie czytałam już jeden poradnik dotyczący psów. Jednak tutaj znalazłam jeszcze więcej informacji, które wyjaśniałby kilka kwestii dotyczących tychże czworonogów i pozwalających lepiej zrozumieć to jak fantastyczną i nie do końca poznaną istotą jest nasz psi podopieczny. Dodatkowym walorem są zdjęcia obrazujące jak zbudowany jest konkretny narząd, który odpowiada za dany zmysł i gry oraz zabawy mające na celu lepszą integrację człowieka i zwierzaka. W końcu kto nie chciałaby by ich relacje z podopiecznymi były jak najlepsze? Ja na pewno ! Dlatego to książka wprost idealna dla mnie. I nie tylko dla mnie…
Co wie twój pies może stać się pierwszym krokiem ku głębszemu poznaniu swojego pupila lub wskazówką jak w prosty i przyjemny sposób poprawić z nim relacje. To książka pełna mądrych porad i podpowiedzi. Sądzę, że dzięki niej skorzysta zarówno opiekun jak i podopieczny. To obowiązkowa lektura zarówno dla posiadaczy czworonożnych istot i tych, którzy dopiero planują adopcję. Myślę, że czytając ją można wiele się dowiedzieć a dzięki temu skorygować błędy, które się popełnia lub też ich uniknąć. To bardzo ważne, bo złe relacje mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. A tego nikt nie chce…

Polecam

Polecam

Świat twojego psa
jest bardziej fascynujący niż myślisz...

Obojętnie czy pies jest rasowy czy jest kundelkiem, czy jest mały, średni bądź duży, wszystko jedno czy jest kanapowcem czy przejawia entuzjazm graniczący z nadpobudliwością - każdy psowaty patrzy na świat tak samo, ale inaczej niż my, ludzie. Jego zmysły są bardziej wyostrzone i pewnie nie raz zaskoczył człowieka swoimi, jak dla nas, niespotykanymi zdolnościami. Sophie Collins w swojej książce Co wie twój pies? zamieściła wiele przydatnych informacji, które pozwalają czytelnikowi zrozumieć jak widzą otaczający nas świat psy.

Autorka skupia się na przedstawieniu psich zmysłów - wzroku, węchu, słuchu, dotyku i smaku. Opisuje m.in. dlaczego psy widzą kolory mniej wyraźnie od ludzi, jak zbudowane jest psie oko, jak pies wyczuwa poszczególne zapachy, czy czworonóg jest w stanie usłyszeć uczucia oraz wiele innych, ciekawych faktów, które powinien poznać każdy miłośnik psów. Ponad to poza garścią przydatnej wiedzy, ostatni rozdział poświęcony jest budowaniu więzi. Zawiera wiele przydatnych ćwiczeń, które każdy może wykonywać ze swoim psiakiem w domu. Różne stopnie trudności pozwalają na dobranie odpowiednich aktywności, zarówno dla młodych, jak i starszych pupili.

Przyznam, że jako przyjaciółka mojej Belli (jakoś mam problem z określeniem "właścicielka") sądziłam, że po dziewięciu wspólnych latach wiem już o niej wszystko. Tymczasem książka Sophie Collins pokazała mi, że patrzyłam na jej zachowania swoim ludzkim spojrzeniem. Niektóre informacje nie były dla mnie nowe, jednak nie przeczę, dowiedziałam się również nowych rzeczy, które wezmę pod uwagę w przyszłości. Dodatkowym atutem tej pozycji jest pokaźny zasób ilustracji. Co wie twój pies? skierowane jest przede wszystkim do osób, które żyją pod jednym dachem z psem bądź planują to w niedalekiej przyszłości. Także, jeśli jesteś jednym z nich - to książka zdecydowanie dla ciebie.

Świat twojego psa
jest bardziej fascynujący niż myślisz...

”Psy mówią, ale tylko do tych, którzy potrafią słuchać”.
Jeśli jesteś właścicielem psa, to traktujesz go jak swojego domownika, kochasz go, a gdy jest chory martwisz się o niego i prowadzisz go do weterynarza.
Razem się bawicie, razem odpoczywacie, ale czy tak naprawdę wiesz, co dzieje się w głowie twojego psa?
Zastanawiałeś się, co pies widzi, czuje i słyszy?
Czy jego zmysły są mniej więcej takie same jak twoje?
Czy twój pies posiada szósty zmysł?
Jeśli miałabym wybierać między kotem a psem, to zdecydowanie wolę psa, bowiem bardziej jest związany ze swoim panem.
Może dlatego, że posiadam 13-letniego”staruszka”, który jak na swój wiek jest bardzo żywotny i czasem bawi się jak młody szczeniak.

Książka ta jest przystępnym przeglądem tego, czego dzięki nowym badaniom zdobywano wiedzę o psach.
Książka (podobnie ta jak o kotach) posiada dwie części:
Pierwsza to psi świat, a więc świat widziany oczami psa, zmysły psa, wzrok, węch, słuch, dotyk i smak i oczywiście szósty zmysł.
Część druga zaś to: odkrywanie co wie twój pies, percepcja psa, jak dostosowany jest pies i budowanie więzi, a więc ćwiczenia zręcznościowe i dziesięciominutowa nauka sztuczek.
W pierwszej części tej książki autor opisuje po kolei wszystkie psie zmysły, zwracając szczególną uwagę na znakomity zmysł węchu (czy potrafiłbyś wyczuć w ciele cukier w ilości łyżeczki do herbaty, rozpuszczonej w wodzie o objętości kilku basenów olimpijskich? - a twój pies to potrafi),a także słuchu i wzroku, tak różnego od naszego.
Druga część książki to percepcja psa-czyli co ustalili badacze, co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy.
Następnie przyjdzie czas na praktykę, czyli słownik psiej mowy ciała: od poruszania uszami po machanie ogonem.
Dzięki temu dowiesz się kiedy twój pies jest zestresowany i wylękniony, a kiedy gotowy do zabawy, a jeszcze kiedy zmęczony i zrzędliwy.
Jest tam też część poświęcona szczekaniu i temu, co różne szczeknięcia mogą oznaczać.
Ostatnie rozdziały części praktycznej są poświęcone grom i zabawom w tym także testom zdolnym pokazać, jakie nastawienie ma twój pies.
Zabawy zręcznościowe i ćwiczenia węchowe to zmysły, o których po przeczytaniu tej książki wiesz więcej i teraz będziesz mógł sprawdzić umiejętności swojego psa.
Dowiesz się także, czy pies rzeczywiście potrafi wyczuć zbliżające się trzęsienie ziemi albo potrafi wykryć raka, zanim zostanie postawiona diagnoza.
Zachęcam więc do czytania bo to ciekawa lektura.

”Psy mówią, ale tylko do tych, którzy potrafią słuchać”.
Zastanawiałeś się, co pies widzi, czuje i słyszy?
Czy jego...

zaczytanett.blogspot.com

Książka podzielona jest na dwie części. W pierwszej poznajemy psi świat - jego naturę i zmysły. Druga część wprowadza nas w tajniki psiego charakteru, mowy ciała, budowy więzi, czy tego jak pies postrzega swoje otoczenie. Wewnątrz znajdziemy dziesięć rozdziałów, po kolei omawiające różne istotne aspekty dotyczące psów. Z pewnością nie raz zastanawialiście się, co Wasz pupil sobie myśli, czy Was rozumie, dlaczego zachowuje się w taki, a nie inny sposób. Książka ta pozwala nam poznać odpowiedzi na te pytania, przybliżając nam często niezrozumiałą, psią naturę.

Co ważne, publikacja zawiera mnóstwo zdjęć i ilustracji - miłośnicy psów z pewnością będą zadowoleni, mogąc wykorzystać rysunki poglądowe w praktyce. Poradnik uczy wielu przeróżnych zabaw, ćwiczeń i komend, w przejrzysty oraz jasny sposób tłumacząc, jak można porozumieć się i wzbogacić relacje ze swoim pupilem. Zawarty na końcu słowniczek oraz prosty, łatwy do zrozumienia język są tutaj sporą zaletą - pozwala to na szybsze i trwalsze przyswojenie treści.

"Co wie Twój pies?" zawiera wiele przydatnych wskazówek, ciekawostek i rad dotyczących psiego świata - wszystkie ważne informacje zebrane są w jednym miejscu. Myślę, że jest to odpowiednia pozycja dla osób planujących przygarnięcie psa pod swój dach, ale nie tylko. Także osoby posiadające już psa mogą dużo zyskać dzięki lekturze tej publikacji, znajdując tutaj odpowiedzi na pytania dotyczące komunikacji i opieki nad zwierzętami.

zaczytanett.blogspot.com

„… psy żyją obok nas i towarzyszą nam od tysięcy lat, uznajemy, że rozumieją nasze próby porozumienia się z nimi i w związku z tym czują … więź …”

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym jest psi facebook, lub czy pies, słyszy uczucia, ta publikacja jest idealna dla Ciebie! Przyznam szczerze, że przeczytałam książkę dużo wcześniej i odłożyłam ją na półkę. Odbiór był pozytywny, ale nie umiem powstrzymać się w tym momencie od kąśliwych uwag dotyczących właścicieli psów.

W okresie wakacyjnym dochodzi do wielu wręcz nieludzkich zachować człowieka w opozycji do zwierząt. To porzucanie czworonoga w lesie, pozostawienie go przy supermarkecie, bądź po prostu na ruchliwej ulicy w centrum miasta. Takiemu zachowaniu mówię stanowcze NIE !!! (pomimo, że nie posiadam psa). Denerwujące jest też dla mnie wyprowadzanie pupila bez smyczy w mieście, bądź otwieranie klatki schodowej żeby pies „sam wyprowadził się na spacer”. Dla mnie to skrajna nieodpowiedzialność, którą powinny zająć się odpowiednie służby.

Książka, którą pragnę Wam przybliżyć jest takim kompendium wiedzy o życiu psów. Porusza najistotniejsze tematy dotyczące zmysłów. To przecież oczy, które – widzą, uszy – słyszą, najważniejszy - węch pomaga w odnajdywaniu swojego miejsca, a dotyk i smak są sposobem na uzyskanie wyszukanych smakołyków. Autorką publikacji jest Sophie Collins.

A gdzie jest jeszcze ten szósty zmysł? Moim skromnym zdaniem ważny jest rozdział dziesiąty książki, mówiący o budowaniu więzi. Ponadto ciekawy czytelnik odnajdzie kolorowe ilustracje i rysunki przybliżające dane zagadnienie, słowniczek i bibliografię, która jest świetną wskazówką do poszerzenia lektury. Ważna jest samoświadomość, czyli wiedza świadcząca o tym, że jest się osobnikiem różnym od innych, obdarzonym własnym umysłem i emocjami. Nikt nie może o tym zapomnieć!

Publikacja omawia bardzo dokładnie psią percepcję, pokazuje inny, ale ciekawy punkt widzenia. Znajdziemy tu praktyczne testy, które pozwolą ocenić inteligencję psa, a nawet pobudzić ją do rozwoju.

Testy świadczące o inteligencji psa mogą przekroczyć nawet światopogląd samego właściciela. Bo czy każdy pupil potrafi wyczuć zbliżające się trzęsienie ziemi, albo wykryć paskudnego raka, zanim lekarz postawi diagnozę? Pytań i odpowiedzi jest wiele.

Gorąco polecam
Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Alma – Press Sp. z o.o.
Tłumaczenie: Jerzy Malinowski
Wydanie I
Oprawa: twarda
Liczba stron: 194
(nowość wydawnicza)

Jako dumna posiadaczka psiego przyjaciela przeczytałam już wiele książek o czworonogach, dlatego sięgając po „Co wie twój pies” autorstwa Sophie Collins nie spodziewałam się, że dowiem się czegoś nowego. Byłam przekonana, że na temat tych czworonogów posiadam już całkiem sporą wiedzę, którą ta książka jedynie utrwali w mojej głowie. Tymczasem już na samym początku zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. Ponieważ „Co wie twój pies” w odróżnieniu od innych poradników tego typu nie skupia się na tym jak wychować naszego pupila, lecz na tym jak te zwierzęta postrzegają świat oraz w jaki sposób komunikują się z otoczeniem. Dzięki kwestią w niej poruszanym możemy się dowiedzieć, jak działają psie zmysły oraz w jaki sposób zwierzęta odbierają nasze ruchy, emocje oraz gesty względem nich. Pozwala to zrozumieć czytelnikowi zachowanie swojego czworonoga oraz ułatwia znalezienie źródła ewentualnych problemów, których nieświadomie możemy być źródłem. Poradnik ten mimo małych gabarytów jest niezwykle treściwą książką, po której lekturze nie odczuwa się niedosytu. Czyta się ją szybko i przyjemnie, a zawarte w niej treści nie raz zaskoczą czytelnika.

Niewątpliwą zaletą „Co wie twój pies” jest już sama treść, jednak szata graficzna wcale nie zostaje w tyle. Sama twarda oprawa i prosta, lecz piękna okładka z przesłodkim psiakiem, niesamowicie zachęcają do sprawdzenia co znajduje się wewnątrz. Kiedy zajrzymy już do środka odkryjemy, że oprócz interesującej treści książka ta skrywa także piękne ilustrację oraz zdjęcia zwierzaków, które doskonale współgrają z treścią i nie raz wywołują uśmiech na twarzy czytelnika.

Dlatego, jeśli jesteście miłośnikami psich czworonogów lub po prostu jesteście ciekawi jak wygląda świat ich oczami to koniecznie sięgnijcie po książkę „Co wie twój pies” Sophie Collins. Znajdzie tutaj odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania i wiele więcej. Z tą pozycją na pewno nie będziecie się nudzić. Gorąco polecam!

Aleksandra
Więcej na : http://tygrysica.tumblr.com/ oraz https://www.instagram.com/tygrysicaa/

• Egzemplarz recenzencki
  • Recenzenckie
  • 52 książki w 2019 roku
  • Wyzwanie czytelnicze 2019
  • O zwierzętach
  • Domowe

Dodaj cytat z książki Co wie twój pies?