F*ck Marriage

Self Publishing
2019-05-15
2019-05-15

Okładka książki Never Never Tarryn Fisher, Colleen Hoover
Never Never Tarryn Fisher, Coll...
Okładka książki Jackal Willow Aster, Tarryn Fisher
Jackal Willow Aster, Tarry...

"F*ck Marriage" najnowsza książka Tarryn Fisher jest w 100% tym z czego znana jest ta autorka - dużo zawirowań, zwrotów akcji, ogrom emocji i naprawde dobrego stylu. Od dawna potrzebowałam czegoś orzeźwiającego, nietuzinkowego i nieprzewidywalnego i to Tarryn zagwarantowała. Czytając opis jednak spodziewałam się czegoś na miarę "Bad Mommy", czyli czegoś co konkretnie wykreci mi mózg i dostarczy porzadnej dawki psychicznej nierownowagi i w sumie to jest moim najwiekszym rozczarowaniem tej powieści. Liczyłam na to, że główna bohaterka w swojej chęci zemsty przekroczy wszelkie możliwe granice... i pierwsza połowa książki naprawdę na to wskazywała i była genialna. Tak bardzo mi się podobała, że czułam ją na mocne 9 gwiazdek... ale potem sie okazało, że Fisher obrała kierunek "Love me with Lies" i mimo że wciąż książka mi się podobała, to jednak liczyłam na co innego. O ile patrząc również na zachowanie ponad 30-letiej bohaterki można się irytować jej niedojrzalym i irracjonalny zachowaniem, to jednak Fisher nigdy nie słyneła z kreacji bohatera rozsądnego, lecz raczej bohatera niestabilnego emocjonalnie i ja za tę odmienność ją bardzo szanuję i cenię. Tarryn jest autorką odważną, którą nie boi się zaryzykować i pisać w sposób niekonwencjonalny, czym zraża do siebie czytelników nastawionych na bardziej tradycyjne romanse, ale także zyskuje uznanie w gronie ludzi, którzy oczekują od książki czegoś więcej niż tylko ładnej historii. Nie jestem jej wielka fanka i zdecydowanie bardziej wole thrillery w jej wykonaniu niz romanse, ale lubię odskocznię w postaci jej powieści i nadal chętnie będę je czytać. Fani Fisher nie będą zawiedzeni.

• Moja prywatna kolekcja
  • 2019 ✔