Too Good to Be True

Kristen Ashley
2023-10-31
2023-10-31
9781954680494
Contemporary Romance Mystery Romantic Suspense Paranormal suspense fiction ghosts

[...]
-„Czy wiesz” – zacząłem ostrożnie – „to mało znany fakt, że spora liczba mężów opuszcza swoje żony, gdy zapadają one na nieuleczalną chorobę?
-Tak. Wiem też, że liczby nie są takie same w drugą stronę. To jest miłość, Daphne. Dla nas wszystkich. Decydujemy, co dać. Co zabrać. Jakie granice budować. Kiedy zostać. Kiedy odpuścić.
Daphne i Lou.

𝐙𝐀𝐆𝐀𝐃𝐊𝐀 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐄𝐑𝐒𝐓𝐖𝐀 𝐖 𝐀𝐑𝐘𝐒𝐓𝐎𝐊𝐑𝐀𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐑𝐎𝐃𝐙𝐈𝐍𝐈𝐄 𝐖 𝐆𝐎𝐓𝐘𝐂𝐊𝐈𝐌 𝐒𝐓𝐘𝐋𝐔 !
Jestem fanką wszystkich książek Kristen Ashley. Jedne podobają mi się bardziej inne trochę mniej. Bardzo przypadły mi do gustu jej seria Ghosts i Reincarnation.
Początek był dość powolny, ale później kiedy się rozkręcili to było fascynujące do czytania.
Jest kilka kluczowych postaci. Wymienię je tutaj, dla siebie, jeśli nie chcesz ich pobieżnie poznać pomiń ten fragment
𝑫𝒂𝒑𝒉𝒏𝒆 𝑹𝒚𝒂𝒏 - to 34 letnia dziedziczka fortuny. Studiowała w Paryżu, zdobywając dyplom Le Cordon Bleu.
𝑷𝒐𝒓𝒕𝒊𝒂 𝑹𝒚𝒂𝒏 - jej 28 letnia młodsza siostra, chce dostać swój fundusz powierniczy, ale obwarowania są dla niej bardzo niewygodne, bo ona nie chce pracować tylko czerpać profity z tego co dostanie.
𝑳𝒐𝒖𝒆𝒍𝒍𝒂 𝑳𝑼𝑬 𝑭𝒆𝒓𝒏𝒔𝒃𝒚-𝑹𝒚𝒂𝒏 - trzecia żona ich zmarłego taty ma 39 lat i jest ex supermodelka również jedzie z nimi na tę "wycieczkę". Portia jej nie lubi. Z Daphne się dogadują..
𝑫𝒂𝒘𝒊𝒅 𝑨𝒍𝒄𝒐𝒕𝒕 - jest 35 letnim chłopakiem Portii. Ma opinię raczej wesołego playboya, który sam siebie wpędza w kłopty i to nie małe.
𝑰𝒂𝒏 𝑨𝒍𝒄𝒐𝒕𝒕- Ma 37 lat, nie jest fanem swojego arystokratycznego pochodzenia. Swoje bogactwo zdobył sam. Jest właścicielem rodzinnej posiadłości, którą bardzo lubi i dba nie tylko o "mury" ale również o ludzi którzy się w nich znajdują i pracują dla rodziny. Udostępnia się tylko dla zaproszonych gości. Teraz to są goście jego brata.
𝑹𝒊𝒄𝒉𝒂𝒓𝒅 𝒊 𝑱𝒂𝒏𝒆, 𝒉𝒓𝒂𝒃𝒊𝒂 𝒊 𝒉𝒓𝒂𝒃𝒊𝒏𝒂 𝑨𝒍𝒄𝒐𝒕𝒕 - rodzice Iana i Dawida, są sztywni jakby kij połknęli. Arystokraci pełną gębą.
Dzieje się tutaj bardzo dużo. Oprócz tajemnicy nierozwiązanego morderstwa sprzed kilkudziesięciu lat i całej otoczki z ukrytymi przejściami, przemieszczaniem się przedmiotów i dziwnymi, często przerażającymi rzeczami, bardzo podobały mi się wzajemne przekomarzania pomiędzy głównymi bohaterami, kiedy Ian mówił coś w stylu "i ona też jest mądra", a Daphne stała tuż obok. K.A. jest mistrzynią w pisaniu tego typu dialogów.
To jest samodzielny suspens z romansem w tle, więc nie musisz się martwić, że coś przegapisz.
Mnie to trochę przypominało grę Cluedo. Wszystko tutaj wydawało się być pułapkami, grami, próbami kontroli, więzami i ograniczeniami. I naprawdę nie mam pojęcia dlaczego, ale wciąż odczuwałam nieodparte wrażenie, że zaraz zza rogu wyskoczy Scooby Doo i wkroczy do akcji 😁
Zatem jeśli jesteś zainteresowany romansem w gotyckim stylu, który wcale nie jest straszny to koniecznie sięgnij po "𝐓𝐆𝐓𝐁𝐓". Nie ma tu miejsca na jakąś dodatkową książkę i tak jestem usytasa 😉👍
𝐖𝐒𝐙𝐘𝐒𝐓𝐊𝐈𝐌 𝐋𝐔𝐁𝐈Ą𝐂𝐘𝐌 𝐓𝐀𝐉𝐄𝐌𝐍𝐈𝐂𝐄, 𝐁𝐘𝐓𝐍𝐎ŚĆ 𝐃𝐔𝐂𝐇𝐎́𝐖, 𝐍𝐀 𝐓𝐄𝐑𝐄𝐍𝐈𝐄 𝐒𝐈𝐄𝐃𝐙𝐈𝐁𝐘 𝐙𝐀𝐌𝐎Ż𝐍𝐘𝐂𝐇 𝐀𝐑𝐘𝐓𝐎𝐊𝐑𝐀𝐓𝐎́𝐖, 𝐒𝐏𝐋𝐄𝐂𝐈𝐎𝐍𝐘𝐂𝐇 𝐙 𝐑𝐎𝐌𝐀𝐍𝐒𝐄𝐌 𝐖𝐒𝐏𝐎́Ł𝐂𝐙𝐄𝐒𝐍𝐘𝐌 𝐖 𝐓𝐋𝐄 - 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐑𝐙𝐄 𝐏𝐎𝐋𝐄𝐂𝐀𝐌 !

𝐂𝐨ś 𝐃𝐨 𝐏𝐨𝐬ł𝐮𝐜𝐡𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐏𝐨𝐝𝐜𝐳𝐚𝐬 𝐂𝐳𝐲𝐭𝐚𝐧𝐢𝐚 :
oraz