Mogę być w waszej paczce?

Okładka książki Mogę być w waszej paczce? John Kelly, Steph Laberis
Okładka książki Mogę być w waszej paczce?
John KellySteph Laberis Wydawnictwo: Wilga opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Wilga
2019-02-27
2019-02-27
32 min.
Agata Byra

Książka dla dzieci najmłodszych, która uczy, że to że jesteśmy od siebie różni nie jest złe, wręcz przeciwnie, różnorodność ubogaca nasz świat. I każdy przyjaciel jest na wagę złota, choć nie jest dokładnie taki, jak my. Najważniejsze jest, że chce być w naszym klubie. Książka ma piękne ilustracje.

Przynależność do danej grupy jest bardzo ważna. Tym bardziej, kiedy mówimy o grupach tworzących się w szkołach czy w klasie.

Jest to prawie niewidoczny proces izolowania co niektórych, mniej odważnych, ale za to z dużą dozą nieśmiałości. Niektórzy z nich poddadzą się na samym początku…

I gdyby był to ktoś taki, jak kaczorek…

Początkowo chce dostosować się do odpowiedniej grupy. Ubiera ogromną lwią grzywę i próbuje groźnie ryczeć, by należeć do Klubu Lwów. Jego kwaczący ryk dyskwalifikuje go na samym starcie. Niestety to, że ma skrzydła i nogi również nie pozwala mu dostać się do Klubu Węży. Nie powiodło mu się również w Klubie Słoni, gdyż nie miał wystarczająco dobrej pamięci i nie umiał trąbić…

Jednakże kaczorek nie poddaje się. Jest zdesperowany i sam tworzy najlepszą z najlepszych grup: Klub Kaczki. Mimo świadomości swoich indywidualnych i niepowtarzalnych cech, nie przyjmuje tylko podobnych do siebie. Toteż wniosek o przynależenie do klubu wypisany przez żółwia, królika czy inne zwierzątka zostaje również przyjęty. Tak powstaje najlepszy Nasz Klub.

Nieważne, czy masz wielką grzywę, umiesz syczeć lub twoją supermocą jest pamięć, która pomieści ogromne pokłady wiedzy. Każdego wyróżnia co innego i każdy może zostać twoim przyjacielem i ma prawo należeć do twojej paczki. Im wcześniej się o tym dowiesz, tym lepiej 🙂

O tym jest książeczka Johna Kelly’ego oraz Stepha Laberisa „Mogę być w waszej paczce?” przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

I gdyby był to ktoś taki, jak kaczorek…

Początkowo chce dostosować się do...

To kolejna z propozycji, która porusza niezwykle ważne tematy, jakimi są tolerancja i życzliwość.
Bohaterem opowieści jest kaczorek, który marzy, by mieć wielu przyjaciół. Dlatego też wpada na pomysł, aby przyłączyć się do jakiejś paczki. Po kolei razem z kaczorkiem staramy się dostać do paczki lwów, węży oraz słoni. Niestety za każdym razem jego wniosek o przyjęcie zostaje odrzucony. Lew nie chce przyjąć kaczorka, ponieważ nie potrafi ryczeć. Kaczorek nie ma również tak dobrej pamięci i trąby, więc nie zostaje przyjęty przez słonia. Wąż również odmawia kaczorkowi, ponieważ ma on nogi oraz skrzydła, a do tego nie potrafi syczeć. Kaczorek jest po prostu sobą. Jest kaczorkiem i potrafi kwakać.
Co zatem robi kaczorek? Zakłada własną paczkę. Paczkę, w której każdy członek wyrażający chęć należenia zostaje przyjęty!
Niezwykłe, pełne kolorowych ilustracji perypetie kaczorka mogą być pretekstem do rozmowy na temat różnic między ludźmi, a przede wszystkim na temat tolerancji!

"Czy chcesz dołączyć do klubu, w którym każdy jest mile widziany?"
Pewien Kaczorek czuł się troszkę samotny i bardzo chciał przynależeć do jakiejś "paczki". Nie było to jednak takie proste, ponieważ do każdego klubu, do którego próbował się dostać, niestety nie udawało mu się dołączyć. A dlaczego? Dlatego np. że nie potrafił ryczeć jak lew, syczeć jak wąż ani trąbić jak słoń. Dodatkowo miał skrzydła, nogi i nieco słabą pamięć. Wszystkie napotykane zwierzęta wniosek Kaczorka odrzucały, a jemu zrobiło się z tego powodu bardzo przykro. Nie chciał się jednak poddać, więc wpadł na genialny pomysł! Postanowił założyć swój klub - "Klub Kaczki".
Wkrótce i do jego klubu próbowały dołączyć przeróżne zwierzęta i wiecie co? Dostały się, a ponieważ klub stał się popularny i uwielbiany przez zwierzęta to i nazwa "Klub Kaczki" zmieniona została na "Nasz Klub". W końcu nie można mieć zbyt wielu przyjaciół, prawda?
To kolejny wspaniały, wartościowy picturebook od wydawnictwa Wilga. Książka bawi, zachwyca, uczy! Szczególnie tego, że nie warto zmieniać się dla innych, a najważniejsze to pozostać sobą! Nie odrzucać innych z powodu różnic, które między nami występują. Wystarczy być tolerancyjnym i otwartym na innych ludzi, by stworzyć coś wyjątkowego np. taką super paczkę, jaką stworzył nasz książkowy Kaczorek. Jego postawa jest naprawdę godna naśladowania i tego nauczmy swoje pociechy! Ilustracje są duże, kolorowe i zabawne, a głównymi ich bohaterami są oczywiście zwierzęta, czyli to, co dzieciaki uwielbiają najbardziej. Kusząca propozycja dla dzieci i nie sposób się z tym nie zgodzić! :)

"Czy chcesz dołączyć do klubu, w którym każdy jest mile widziany?"

Kaczka szuka sobie paczki. Przebiera się za lwa, węża albo słonia, żeby im się przypodobać. Niestety, nie udaje się jej dostać do żadnej z wymienionych paczek. Wtedy postanawia... być sobą! Co z tego wyniknie?

Więcej Wam nie zdradzę, bo nie chcę Wam odbierać przyjemności czytania. Krótka, ale świetnie napisana historia o przyjaźni, akceptacji i byciu sobą. Bo przecież nie warto się upodabniać do nikogo tylko po to, żeby Cię lubił, prawda?

Uwielbiamy!!! Szczególnie moment, kiedy kaczka próbuje syczeć jak wąż i opluwa wszystko dookoła :D

Krótka, przyjemna książka dla najmłodszych z pięknym morałem, że nie powinno się dzielić nas na grupy z powodu pochodzenia, wyglądu, rasy.

• Dla dzieci
  • Domowa biblioteczka Lenki
  • Przeczytane nie po polsku
  • Czytana dziecku
  • Dziecko 2020 - przeczytane

Dodaj cytat z książki Mogę być w waszej paczce?