Śmierć przychodzi pocztą

Okładka książki Śmierć przychodzi pocztą Ann H. Gabhart
Okładka książki Śmierć przychodzi pocztą
Ann H. Gabhart Wydawnictwo: Dreams Cykl: Zagadki Hidden Springs (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Zagadki Hidden Springs (tom 2)
Murder Comes by Mail
Dreams
2019-05-08
2019-05-08
Magdalena Peterson

Książka mi się podobała, jednak uważam, że pierwsza część jest lepsza. Martwiłam się o los bohaterów, przeżywałam ten niepokój razem z nimi. Ten element bardzo mi się podobał. Samo zakończenie nie bardzo mnie zdziwiło.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lekka lektura na leniwe popołudnie. Przyjemnie się czytało. Sprawcę wytypowałam praktycznie jak tylko się pojawił, ale i tak pewności (i motywu) brakowało do końca :)

34/24/2019
Senne miasteczko. Wszyscy się znają i znają swoje sekrety. Starsze panie, starsi panowie. Wędkowanie i ogrodnictwo.
Dlatego trup nie pasuje. A co dopiero więcej trupów.
Miła, spokojna lektura, bez pościgów samochodowych, strzelanin itp. Polecam cytat o steku. Na zaostrzenie apetytu :-P

34/24/2019
Dlatego trup nie pasuje. A co dopiero więcej trupów.

Zapraszam na bloga O Czym Szumią Kartki
Zastępca szeryfa Michael Keane ratuje samobójcę przed skokiem z mostu, przynosi mu to sławę bohatera z czego nie jest zadowolony. Cały czas nie dają mu spokoju słowa wypowiedziane przez niedoszłego samobójcę “Będziesz żałował, że mnie nie popchnąłeś”. Stara się ustalić kim jest mężczyzna, jego ucieczka ze szpitala utrudnia sprawę. Gdy pocztą przychodzą zdjęcia martwej dziewczyny Michael zaczyna podejrzewać, że niedoszły samobójca jest sprawcą. Zaczyna bać się o swoich bliskich. Przestępca wyprzedza Michaela o krok, czy uda mu się ochronić ukochane osoby?
Głównym bohaterem jest Michale, który poprzez uratowanie człowieka popada w kłopoty i zaczyna się jego wyścig z czasem, aby już nikt nie zginął.
Autorka po raz kolejny zabiera nas do uroczego małego miasteczka Hidden Springs, życie i charaktery mieszkańców bardzo dobrze ukazane co pozwala lepiej ich sobie wyobrazić. Zabawne i nieco dziwaczne postacie nadają książce uroku. Autorka stopniowo buduje napięcie, daje nam wskazówki, jednak potrafi umiejętnie zmylić czytelnika i zakończeniem zaskoczyć. Jest to lekki kryminał ale bardzo wciągający i świetnie napisany. Każde wydarzenie jest bardzo dobrze opisane, akcja dzieje się wypracowanym rytmem dzięki czemu czytelnik może zrelaksować się podczas przyjemnej lektury. Wielbiciele spraw detektywistycznych i lekkich kryminałów będą zadowoleni z przeczytania powieści. Nietuzinkowi bohaterowie, małe miasteczko, interesująca fabuła sprawiają, że książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Zapraszam na bloga O Czym Szumią Kartki

2099

Hidden Springs,małe miasteczko w U.S.A,wydawałoby się wręcz spokojne,gdzie nic się nie dzieje.Do czasu,aż zastępca szeryfa ratuje niedoszłego samobójcę.Szum medialny szybko mija aż do czasu kiedy Michael dostaje zdjęcie martwej dziewczyny i lakoniczną informację że niepotrzebnie kreował się na bohatera i ratował samobójcę.Zaczyna się wyścig z czasem,bo giną kolejne kobiety,a morderca jest coraz bliżej.

Polecam!!!

Taka kryminalna perełka

Taka kryminalna perełka

warto.

warto.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W spokojnym z pozoru Hidden Springs nieoczekiwanie dochodzi do dziwnego zdarzenia. Zupełnie przypadkowo, zastępca szeryfa Michael Keane znajduje się we właściwym miejscu o właściwym czasie i w ostatniej chwili powstrzymuje nieznajomego mężczyznę przed samobójczym sokiem do rwącej rzeki. Świadkowie zajścia są pełni podziwu dla wyczynu Michaela, on jednak ma wątpliwości co do tego, czy postąpił dobrze po tym, co usłyszał od uratowanego mężczyzny. Zastępca szeryfa szybko zostaje okrzyknięty bohaterem, jednak zaraz po wydarzeniu nad rzeką atmosfera w miasteczku robi się napięta, ponieważ pocztą zaczynają przychodzić dziwne zdjęcia martwych kobiet...
Wszystko wskazuje na to, że to owy niedoszły samobójca zabija dziewczyny i stara się wrobić we wszystko Michaela. Jednak w tej układance brakuje kilku istotnych elementów.
Morderca wykazuje się niezwykłą kreatywnością aby zatrzeć po sobie ślady. Wszystko sprytnie udaje mu się przez wiele lat, jednak w pewnym momencie każda, najlepiej skrywana tajemnica musi wyjść na jaw.

"Śmierć przychodzi pocztą" to druga historia z serii zagadek Hidden Springs i chociaż nie jest to porywający kryminał pełen krwi i brutalnych scen, to wielbiciele powieści detektywistycznych i spokojniejszych kryminałów będą zadowoleni z lektury. Sielankowe miasteczko, mała społeczność, nieskomplikowani bohaterowie i interesująca zagadka sprawiają, że całość bardzo przyjemnie się czyta.

Poznajemy z pozoru spokojne miasteczko, w którym na straży stoją policjanci i lokalny dziennikarz, który pojawia się zawsze w najgorętszym czasie i w miejscach, gdzie nikt go nie chce.

Jeden z policjantów – Michael Keane, zastępca szeryfa wiezie na przedstawienie starsze panie, mijając na moście niedoszłego samobójcę. Niedoszłego, bo ściągnął go z mostu, ratując życie i słysząc z jego ust słowa, jak się później okazuje – prorocze.

"Będziesz żałował, że mnie nie popchnąłeś"

Kilka dni później na biurku policjanta lądują zdjęcia zamordowanej dziewczyny, a niedoszły samobójca znika ze szpitala psychiatrycznego.

Czy on stoi za morderstwami – bo z czasem jest ich coraz więcej? Co nim kieruje? Czy ktoś rozpozna mężczyznę i odnajdzie go, zanim zginą kolejne kobiety?

Nie będę zdradzać fabuły tej powieści, bo zwyczajnie trzeba poznać ją samemu. Jest wciągająca i mnie niejednokrotnie zaskoczyła zwrotami akcji, a słowa wypowiedziane na moście: „będziesz żałował, że mnie nie popchnąłeś” odbijają się głośnym echem nie tylko w głowie policjanta, ale i czytelnika.

Nie jest to jednak tylko zwykłe ściganie przestępców i opowieść o policjantach i natrętnym dziennikarzu. To studium ludzkiej psychiki, pokrętnej logiki człowieka, który zabija. Żaden z bohaterów nie pojawia się w książce przypadkowo, co widzimy nie tylko w jej zakończeniu.

Poznajemy zranione serca policjantów i strach dziennikarza o córkę – wszystko to dodaje powieści wiele barw i sprawia, że czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie.

Niewiele jest książek, które tak wciągają, a jednocześnie przemycają prawdę o tym, że w życiu najważniejsza jest obecność drugiego człowieka. Bardzo tę książkę polecam na sierpniowe wieczory!

Ciąg dalszy "Morderstwa w sądzie" i też bardzo mi się podobała.
Kot, a raczej kotka, którą poznaliśmy w pierwszej części, pojawia się na krótko, ale skutecznie zadziałała w odpowiednim momencie.
Historia tym razem toczy się szybciej i jest bardziej ponura, ale też nie mogłam się oderwać....
I tym razem, wprawdzie w ostatniej chwili :D, ale odgadłam "kto? ..."

Ciąg dalszy "Morderstwa w sądzie" i też bardzo mi się podobała.
I tym razem, wprawdzie w ostatniej chwili :D, ale odgadłam "kto?...

• Kryminał/sensacja
  • Biblioteczka domowa III