Oko w oko ze złem. Prawdziwe historie z akt psycholożki sądowej

Okładka książki Oko w oko ze złem. Prawdziwe historie z akt psycholożki sądowej Kerry Daynes
Okładka książki Oko w oko ze złem. Prawdziwe historie z akt psycholożki sądowej
Kerry Daynes Wydawnictwo: Otwarte reportaż
reportaż
The Dark Side Of The Mind
Otwarte
2019-07-31
2019-07-31
Agnieszka Walulik
Agnieszka Walulik

Okładka książki Psychopata w Twoim otoczeniu. Jak go rozpoznać i bronić się przed nim. Kerry Daynes, Jessica Fellowes
Psychopata w T... Kerry Daynes, Jessi...

Spodziewałam się czegoś innego.
W książce głównie dominuje biografia autorki i opis systemu więziennictwa.
Opis wprowadza w błąd :(

Spodziewałam się czegoś innego.
W książce głównie dominuje biografia autorki i opis systemu więziennictwa.
Opis wprowadza w błąd :(

"Oko w oko ze złem" jest kolejną książką, w której osobiste wyznania Autorki górują nad tym, co chciała w książce przekazać.

Nie przeczę, że wiele informacji przedstawionych przez Kerry Daynes jest niezwykle wartościowych - jak chociażby te informujące o systemie penitencjarnym w Wielkiej Brytanii czy dotyczące klasyfikacji spektrum zaburzeń na tle psychicznym. Jednak wszystkie te informacje znajdowały się jakby na drugim planie.

Dodatkowo, wszystkie przypadki, jakie zostały opisane, trochę zostały potraktowane w mojej opinii po matczynemu. Chętnie poznałabym więcej szczegółów chociażby odnośnie Johna Halla, strażnika więziennego, który został skazany za popełnienie kilku zgwałceń. Jak na obecność jego postaci w rozdziale "Tu mieszkają potwory", to było o nim zdecydowanie zbyt mało.

Bardzo interesująca i zarazem trudna wymaga skupienia z każda stroną coraz więcej uwagi na zrozumienie treści .Opowieści doświadczeń z pracy Psycholożki sądowej rzucają zupełnie inne światło na pewne wydarzenia i przestępstwa mimo iż w pracy kierowała się profesjonalizmem w kontaktach z ludzmi z zaburzeniami nie zapomniała że jest człowiekiem chcąc pomóc nie tylko policji ale również pacjentom tworząc z nimi relacje oparte przede wszystkim na wzajemnym zaufaniu .Bardzo mi się podobał problem przedstawiony w lekturze stygmatyzacji i dyskryminacji oraz wykluczenia ze społeczeństwa patrząc przez pryzmat choroby polecam.

Tytuł i opis strasznie mylące – polskie wydawnictwo zrobiło niezły "clickbait" czy też w tym przypadku bardziej "buybait", bo w oryginale zarówno tytuł jak i opis są zupełnie inne i oddają prawdziwość książki. Szkoda, że tak potraktowano konsumenta polskiego, nie mniej, książka jest naprawdę dobra, więc nie mogę jej oceniać przez pryzmat zachowania wydawnictwa.

Wbrew pozostałym opiniom, podobała mi się ta książka. Lubię autentyczne opisy zbrodni. Nie były to może zbyt szokujące przypadki, ale dość ciekawe. Ponadto narracja autorki też mi odpowiadała. Tylko epilog był odrobinę miałki. Lektura jest w dużej mierze autobiograficzna. To także wpływa, moim skromnym zdaniem, na pozytywną opinię.

Kerry Daynes 'Oko w oko ze złem'
Autorka opowiada o swojej karierze, przypadkach jakie spotkała na swojej drodze, a także o swoim życiu osobistym i wydarzeniach, które wpłynęły na nią w pewnym stopniu.
Kerry musiała przejść trudna drogę, aby zdobyć doświadczenie i piąć się w górę swojej kariery zawodowej jako psycholog.
Sprawy miały różne oblicza od chorób psychicznych po pedofilię oraz stalking.

Znajdziemy kilka historii, gdzie każda jest opisana z innego punktu psychologicznego. Opowiada życie osoby przed i po dokonaniu zbrodni, bądź jej nie popełnieniu.

Brakowało mi jednak tego wow w całej książkę, czegoś co będzie podsycać moją ciekawość i chęć poznania dalszej części. Niestety jeżeli liczycie na mrożące krew w żyłach historie, które sugeruje wydawnictwo, to możecie ogromnie się rozczarować.

Styl autorki jest lekki i przyjemny przez co nie męczyłam się aż tak podczas czytania.

Całość książki łączy jedno, człowiek.
Nie ma nas i ich jesteśmy tylko my.
Nasza podświadomość, przeżycia te dobre jak i złe, kreują w nas drugiego ja, który albo będzie karmiony i w końcu wyjdzie, albo tłamszony w środku i zamilknie.

Do czego tak naprawdę jesteśmy zdolni?
Co bądź kto tak naprawdę kryje się w każdym z nas?
Czy każdy ma w sobie odrobinę zła i czasem patrzy na nie w lustrze?

Dla mnie zabrakło tego wow, ale może dla kogoś będzie to idealna pozycja.
Zachęcam do przeczytania i wyrobienia sobie własnego zdania.

Kerry Daynes 'Oko w oko ze złem'
Sprawy miały różne oblicza od chorób psychicznych po...

Bardzo duży zawód!
Szykowałam się na analizę psychiki przestępców, a dostałam analizę systemu więziennictwa + formę autobiografii autorki.

Nie powiem, zaczęło się ciekawie. Ale, niestety, potem już się te emocje nie powtórzyły.
Pominę opowieści zza krat, ponieważ już mi się zatarły w pamięci. Co do drugiej części: Pani Daynes opowiedziała historię swojego stalkera. Myślę: "Stalking... hym... może być ciekawe. W sumie nie do końca to, czego oczekiwałam, ale czemu nie...?". Zaznaczę, iż moim zdaniem autorka miała duży potencjał, żeby świetnie opisać zjawisko zarówno od strony naukowej, jak i od strony ofiary.
Czy się udało?
Ja nie poczułam się usatysfakcjonowana :(

Bardzo duży zawód!

Super opis. Zaczynam czytać i ze strony na stronę coraz gorzej. Zamiast jakiś ciekawostek opis życia pani Kerry. Książka jak dla mnie była męczarnią. Niestety nie mogę polecić.

Rozczarowanie. Książka jest nudna. Liczyłam na jakieś ciekawostki i psychologiczne smaczki, a była to tylko miałka historia kariery autorki i kilka nijakich historii. Nie polecam.

Dość przeciętna książka. Są w niej opisy przypadków, z którymi pracowała autorka. Przeplatają się z wątkami autobiograficznymi-szczególnie zainteresował mnie wątek stalkera, i byłam dość rozczarowana, że nie został bardziej rozwinięty.

• Psychologia
  • Literatura faktu
  • Reportaż

Kerry Daynes Oko w oko ze złem. Prawdziwe historie z akt psycholożki sądowej Zobacz więcej

Video

Video