Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest moja walizka?

Gdzie jest moja walizka?" opowiada o wyprawie na wakacje samolotem Kici Koci i jej braciszka Nunusia. Niestety Nunuś co chwila gubi swoją walizkę! Lotnisko jest takie ogromne! Na szczęście w radosnym nastroju dotarli na wymarzone wakacje.. i co najważniejsze, walizka się znalazła!
Czytanie tej książeczki to sama przyjemność! Zawiera ona piękne ilustracje i aż 50 otwieranych okienek - dziecko szuka walizki razem z Nunusiem ☺️

Książeczka "Gdzie jest moja walizka?" z serii Kicia Kocia i Nunuś skierowana jest dla czytelników najmłodszych z najmłodszych. Przedstawia ona przygody Kici Koci oraz jej młodszego brata, którzy wybierają się na odległe wakacje. Czeka ich lot prawdziwym samolotem! Niestety, walizka Nunusia gubi się...

Walizki szuka tytułowe rodzeństwo, jak i mały odbiorca książki. Dzięki otwieranym okienkom dziecko bezpośrednio uczestniczy w przygodzie kocich bohaterów. Przy okazji lektury uczy się pomagać innym.

Poza tym poprzez szukanie walizki książeczka rozwija pamięć dziecka. Pomaga też poznawać świat, oswoić się z podróżami. Książka jest przepięknie wydana, zarówno merytorycznie, jak i wizualnie. Polecamy wszystkim najmłodszym czytelnikom!

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki

Walizki szuka tytułowe rodzeństwo, jak i mały odbiorca książki. Dzięki...

Czas na wakacje :)

Kicia Kocia i Nunuś wybierają się a wakacje. I to na takie nieco bardziej odległe wakacje, czeka ich bowiem lot samolotem. A jeśli tak, to wiadomo - trzeba spakować walizki ;) Na lotnisku jednak pojawia się problem, albowiem najważniejszy bagaż rodzeństwa gdzieś przepadł (!).

Książeczka w bardzo fajny i łatwy sposób oswaja najmłodszych z tematyką podróży i lotów samolotem. Nunuś szukając swojej walizki przetrząśnie na lotnisku i w samolocie niemalże każdy kąt, a to świetny pretekst do nauczenia dziecka co jest czym i jaką co pełni rolę w każdym pomieszczeniu od sali odlotów począwszy ;)

"Gdzie jest moja walizka?" sprawdzi się świetnie w dziele edukowania już nawet jednolatków. To naprawdę bardzo prosta, kolorowa i budząca ciekawość dziecka pozycja, która może stać się powodem dobrej zabawy. Otwierane okienka z kolei sprawią, że książeczka może stać się dziecięcym hitem ;)

Polecam.

Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki.

Czas na wakacje :)

Książeczka w bardzo fajny i łatwy sposób oswaja najmłodszych z tematyką...

Kicia Kocia i Nunuś wybierają się na wakacje. Tym razem rodzina wyrusza w podróż samolotem. To będzie ekscytująca droga! Tylko, gdzie podziała się walizka, w której jest króliczek Kici Koci oraz ukochany szczurek Nunusia? Na 6 rozkładanych stronach znajdziemy aż 50 okienek, których zawartość to przygoda i śledztwo jednocześnie. Czytamy opowieść i odszukujemy zagubioną walizkę. Czy Nunuś znajdzie walizkę?

Publikacja stanowi również wprowadzenie dziecka już od 1 roku życia w tematykę lotu samolotem. Na prostych ilustracjach, które rozbudowane są o krótki tekst i okienka toczy się opowieść o przygotowaniach do lotu, samej podróży oraz wakacyjnym wypoczynku. Fabuła książki wspiera więc dziecko w nieznanej sytuacji i pomaga zrozumieć przebieg wydarzeń, które być może będą miały miejsca w przyszłości.

Okienka stanowią ciekawą wartość poznawczą i pozwalają dziecku na manipulowanie rączkami w celu właściwego otwarcia kartonowej zasłonki. To także element treningu pamięci. Każde kolejne czytanie to utrwalenie lokalizacji ukrytych przedmiotów i świetna zabawa w zgadywanie, nazywanie i odgadywanie. Tym bardziej, że okienek jest aż 50 a w każdym kryje się coś innego!

Książka wydana w formie kartonowej z opływowo zakończonymi narożnikami. W sam raz dla najmłodszych czytelników.

Kicia Kocia i Nunuś wybierają się w podróż samolotem. Lotnisko jest takie ogromne, a Nunuś właśnie stracił z oczu swoją walizkę.
Co zrobić aby ją odnaleźć?
_
Ta książeczka gwarantuje dziecku wspaniałą zabawę. Najmłodsi będą nią zachwyceni, ponieważ poza ciekawą treścią posiada aż 50 otwieranych okienek. W ten sposób nasze dziecko samo wyruszy na poszukiwania walizki, przeżywając przy tym ciekawe przygody. Polecam nie tylko te książkę, ale i cała serię Kici Koci z okienkami. W szczególności jeśli chcecie zachęcić swoje dziecko do książek. Ta seria jest do tego idealna, ponieważ najmłodsze jak i starsze dzieci uwielbiają doskonałą zabawę przy nauce, a tutaj tej zabawy nie zabraknie. My jesteśmy zachwyceni ☺️💙

Co zrobić aby ją odnaleźć?
_

My należymy do fanów Kici Koci, dlatego więcej o tej serii krótkich opowiadań dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książeczka przeczytana w Balicach na lotnisku , była dostępna w kąciku dla dzieci. Lot się nam opóźniał - idealna by wdrożyć 2,5 latkę w lot na wakacje. Julka szukała walizki i otwierała różne okienka SUPER sprawa :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Dla dzieci
  • Literatura Dziecięca
  • Czytane wielokrotnie
  • 52/2019

Dodaj cytat z książki Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest moja walizka?