Znany szum morza

Okładka książki Znany szum morza Magdalena Majcher
Okładka książki Znany szum morza
Magdalena Majcher Wydawnictwo: Pascal Cykl: Saga nadmorska (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Saga nadmorska (tom 3)
Pascal
2019-09-18
2019-09-18
literatura polska

Książka świetnie kończy całą sagę. Wydaje mi się, że autorka końcówką tej książki zostawiła "otwarte drzwi" do kontynuacji. Chętnie sięgnęłabym po kolejne tomy (gdyby takie były) bo polubiłam głównych bohaterów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Chyba najsłsbsza z trzech książek, trochę mnie irytowalo to czepialstwo Jagody względem Tomka bo przecież gdyby nie on to skąd miałaby te pieniądze na dziecko skoro sama nie mogła pracować

Najlepsza z cyklu!

Najlepsza z cyklu!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Szczerze polecam całą sagę. Poznajemy losy trzech pokoleń kobiet, ich podejście do życia. Rozwój. Mierzenie się z przeciwnościami losu. I co najbardziej charakterystyczne w tej sadze jest fakt, jak wielka potrafi być więź między matką a córką. Ona potrafi odbudować się nawet po latach i uzmysłowić czytelnikowi, co znaczy rodzina.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Znany szum morza" zamyka trzytomową "Sagę nadmorską".
To opowieść o Jagodzie - córce Gabrieli i wnuczce Marcjanny, których losy ukazane były w poprzednich częściach. Akcja rozpoczyna się kiedy Jagoda jest w klasie maturalnej i snuje plany na przyszłość. Jej chłopak studiuje w Szczecinie i chciałby, aby dziewczyna do niego dołączyła. Ta jednak nie wyobraża sobie swojego życia poza Ustroniem na skutek czego ich drogi się rozchodzą. Po kilku latach, wpadają na siebie, a koniec końców ponownie tworzą związek i oczekują dziecka, co ogromnie ich cieszy. Kobieta rodzi synka z zespołem Downa. Ostatecznie jednak para rozstaje się, gdyż Tomasza przerosła sytuacja. Jagoda mimo wszystko stara się korzystać z możliwości jakie przynosi jej życie i spełnia swoje marzenia. Autorka kolejny raz w swojej powieści porusza ważny wątek społeczny - narodziny chorego dziecka, opieka nad nim, dojrzewanie do roli rodzica wyjątkowego maleństwa. Gorąco polecam lekturę oraz całą sagę! Jest wzruszająca, a zarazem optymistyczna. Ma swój uroczy klimat. Wspaniałe zakończenie historii trzech pokoleń rodziny Zielczyńskich. 🧡

"Znany szum morza" zamyka trzytomową "Sagę nadmorską".

Jestem pozytywnie zaskoczona twórczością Magdaleny Majcher. Z pewnością sięgnę jeszcze po nie jedną książkę tej autorki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wzruszająca, optymistyczna, po takich książkach chce się żyć. Przywraca wiarę w ludzi.

1984

Trzecia i ostatnia część nadmorskiej sagi już za mną.
Choć najbardziej podobała mi się i oczarowała mnie część pierwsza z czasów II wojny światowej,to jako całość oceniam też bardzo dobrze.
Trzecia część jest o kolejnej silnej kobiecie z rodziny Zielczyńskich, tym razem wnuczce Marcjanny Jagodzie,której również życie nie ułożyło się tak jakby chciała.
W całej trylogii autorka ukazuje historię trzech pokoleń kobiet,których los nie oszczędzał.Przeżyły nie jeden rodzinny dramat i niepowodzenie,ale nie poddawały się ,podnosiły wysoko czoło i szły dalej.
Bardzo życiowa i prawdziwa powieść o trudach codzienności,miłości i macierzyństwie.

Trzecia i ostatnia część nadmorskiej sagi już za mną.
W całej trylogii...

Rewelacyjne zakończenie trylogii o wielopokoleniowej rodzinie,jednej z wielu wygnanych z Kresów Wschodnich podczas Wojny i przesiedlonych nad Polskie morze, do Ustronia .
Historia babci Marcjanny , mamy Gabrieli i córki Jagody chwyta za serce zaplatanymi losami naszych bohaterek, silnych kobiet doświadczanych przez los od pokoleń.
Pisana pięknym językiem, czyta się z przyjemnością.
W całej trylogii autorka prowadzi nas przez 60lat historii kobiet ,którym los rzuca kłody pod nogi przeplata że sobą ich losy..
3 pokolenia, wiele różnych życiowych dramatow i doświadczeń.
Mega plus za zakończenie serii !

Pisana pięknym językiem, czyta się z...

"Znany szum morza" to zakończenie trylogii "Saga Nadmorska" autorstwa Magdaleny Majcher. Akcja książki dzieje się w latach 1998-2019, a na jej kartach poznajemy Jagodę, czyli córkę znanej nam z II części Gabrieli Cymer i wnuczkę bohaterki pierwszej części sagi - Marcjanny Zielczyńskiej.
Dla Jagody Ustronie Morskie, które po wojnie wybrała na swoje miejsce do życia jej rodzina, jest prawdziwym i jedynym domem. W porównaniu do swej matki i babki żyje ona dość spokojnie, choć i tak zostaje doswiadzona przez los rodząc dziecko z niepełnosprawnością, czemu nie potrafi sprostać jego ojciec.
Książka ta niepozbawiona jest pewnej aury smutku i niemal fizycznie czujemy rozczarowanie, które niejednokrotnie przeżywa Jagoda. Jednak zakończenie tej powieści pozostawia nam trochę nadziei na lepsze jutro.
Powieść jest urzekająca, ma swój klimat, czyta się ją świetnie i szybko. Mimo iż według mnie jest to najsłabsza część tej sagi, to jednak jest ona bardzo dobrym zwieńczeniem trylogii, która zamyka w całość losy trzech pokoleń kobiet z rodziny Zielczyńskich.