Korki z Insta

poradniki
Selfpublishing
2021-05-27
2021-05-27
poradnik instagram media społecznościowe e-book ebook wild.rocks Ola Foryś social media

Dla mnie rewelacja. Nie jestem techniczna i lubię gdy wszystko jest prosto i klarownie wytłumaczone. Dużo przykładów i ćwiczeń praktycznych to dodatkowy plus.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wszystko napisane w bardzo czytelny sposób. Podobały mi się przykłady, protipy - no i prace domowe! Bez nich przeleciałabym przez e-booka, a tak musiałam jednak zatrzymać się żeby tę wiedzę przełożyć teraz na moje konto. E-book jest nieco drogi jak na książkę, ale z drugiej strony wiem ile normalnie kosztują specjalistyczne szkolenia z prowadzenia SM.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam dwa ebooki z tej serii, i zdecydowanie polecam, żeby przed zakupem zapoznać się ze spisem treści. Te pierwsze Korki z Insta (Solidne podstawy na IG),to pozycja zdecydowanie dla osób, które zaczynają przygodę z IG - ale za to wszystko jest naprawdę konkretnie wytłumaczone. Drugi ebook - ten biznesowy - jest dla osób, które mają lub planują rozkręcać swoją firmę na Instagramie. I tu materiał rzeczywiście wykracza poza to co można przeczytać w pozycjach tego typu, bo jest i o promowaniu produktów, i o identyfikacji wizualnej na IG, i o tym co w ogóle publikować.

Książka o podstawach budowania konta na Instagramie. Choć pozycję uważam, za dość ciekawą i godną zapoznania się, to osobiście nie dowiedziałam się z niej zbyt wielu odkrywczych rzeczy. Żałuję, że nie przeczytałam jej na samym początku swojej przygody z IG - wtedy dałaby mi bardzo dużo. Wiedza podana w prosty, przystępny sposób. Bardzo ładne wydanie pod względem graficznym.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo podstawowa wiedza. Dużo lania wody. Żałuję wydanych 180 zł bo niczego nowego się nie dowiedziałam z tego e-booka. Odradzam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W sam raz na początek przygody „na poważnie” z Instagramem.

Śledziłam „Korki” jeszcze w pierwszej wersji, kiedy pojawiały się jako cotygodniowe stories, a mój pomysł na konto był jeszcze w powijakach. Sumiennie robiłam zrzuty, ale jednak e-book jest znacznie wygodniejszy do czytania i przerabiania zebranych w nim materiałów.

Poszczególne tematy są opisane prostym językiem z przydatnymi radami i podzielone na kilka działów – strategia, content, insta stories, optymalizacja, bezpieczeństwo i self care (<3 uważam za jeden z ważniejszych, bo kto czasami nie wpada w przygnębienie, gdy zaczyna się porównywać z innymi kontami).

Teraz tylko wdrożyć wszystkie porady w życie i mam nadzieję, że moje konto nabierze rozpędu.

W sam raz na początek przygody „na poważnie” z Instagramem.

Poszczególne tematy są opisane prostym językiem...

Przystępny poradnik, pełen konkretów i przykładów. Treść jest uporządkowana, dzięki czemu łatwiej wracać do poszczególnych zagadnień. Można śmiało zaczynać swoje działania z tym ebookiem i rozwijać się w dowolnym kierunku – bez spiny i ciśnienia.

Spora dawka technicznych i praktycznych informacji i dwie rzeczy, które kompletnie mnie przekonują do tego ebooka – kwestie związane z bezpieczeństwem na IG i higieną psychiczną. To jest ebook, który jednocześnie daje motywację i podpowiada, jak nie przepalić jej w pierwszym miesiącu.

Lubię poczucie humoru Oli i jej dystans do siebie. I nawet jeśli to poradnik, to dla mnie też historia dziewczyny, która zbudowała swoje konto instagramowe krok po kroku i stworzyła fajne miejsce w sieci.

W skrócie: za drogo, za mało wiedzy, za drogo, wiedza podstawowa, powstarzana w dwóch tomach 1 i 3, za drogo. Dlaczego książka topowego światowego autora kosztuje +/- 50 zł, a wynoszę z niej wiedzę zmieniająca mój światopogląd korzystnie, a tutaj w "promocji" za trzy części zapłaciłem 180 zł, a wiedzy jest jak na lekarstwo. Ładne opakowanie nie kompensuje wiedzy.
Jako darmowy ebook lub za max 50 zł za trzy części byłoby WOW, ale za 180 to jest skandal. Wstydź się Olu Foryś

Jako...

Bardzo podstawowa wiedza, niestety jestem rozczarowana. Kupiłam insta korki oraz insta korki 2, jak na wiedzę zawartą w tym materiale zbyt wysoka cena, a kupiłam w promocji. Wszystko dostępne jest w internecie. Treści są bardzo podstawowe i raczej dla osób na samym początku. Nie mam w zwyczaju zostawiać takich komentarzy, jednak zawiodłam się na tym materiale, stad też ten komentarz :/. Ode mnie polecam Wam aplikację Unfold i oglądanie osób na instagramie, które w ciekawy sposób prowadzą swoje konta. Dużo informacji o różnych opcjach na stories jest na TikTok (wbrew pozorom, można się czegoś tam nauczyć).

Nie jest to jakaś topowa publikacja w tematyce Instagrama, ale miło, że ktoś zebrał podstawowe informacje w jednym miejscu. Pierwsza część "Korków..." zawiera 24 lekcję, druga jest o połowę krótsza (gdzie subiektywny ranking popularnych kont stworzony na podstawie ankiety, wydaje się być mało przydatny). Polecam jeśli znów pojawi się promocja 2 w cenie 1.

• Biznes
  • Kindle