Czarna owieczka

Nasza Księgarnia
2016-01-01
2016-01-01
32 min.
dla dzieci owieczka szczeniaki zabawa

Okładka książki Przygody kota Filemona Sławomir Grabowski, Julitta Karwowska-Wnuczak, Marek Nejman
Przygody kota ... Sławomir Grabowski,...
Okładka książki Zaczarowana zagroda Alina Centkiewicz, Czesław Centkiewicz, Agnieszka Żelewska
Zaczarowana za... Alina Centkiewicz, ...
Okładka książki Na jagody Maria Konopnicka, Katarzyna Minasowicz
Na jagody Maria Konopnicka, K...
Okładka książki Brzechwa dzieciom Jan Brzechwa, Marek Szal
Brzechwa dzieciom Jan Brzechwa, Marek...

Lekka, przyjemna, z ładnym przesłaniem. W dzieciństwie jednak najbardziej podobały mi się obrazki z tej książeczki i uwielbiałam na nie patrzeć. Ilustracje są przepiękne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Ano" świetny przykład jak sukcesywnie zniechęcić młode pokolenie do czytania książek, jedna z pierwszych lektur pisana językiem sprzed 100 lat!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lektura w pierwszej klasie. Bardzo miła i ciepła opowieść o życiu, przemijaniu, stawianiu czoła przeciwnościom i akceptacji odmienności.

Świetna historyjka psioowieczki.

Świetna historyjka psioowieczki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ulubiona książka moich dzieci. Piękna historia, uczy akceptacji, miłości i szacunku dla inności. Jedna z ważniejszych pozycji na dziecięcej półce.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajna książka. Dość krótka ale, i tak można się z niej dużo dowiedzieć o tym co tam się dzieje, polecam.🆒

Pierwsza lektura z podstawówki, nie pamiętałam że jest tak specyficzna

Pierwsza lektura z podstawówki, nie pamiętałam że jest tak specyficzna

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

książkę przeczytałam bo to lektura wnuka w II klasie. Chyba jako pierwsza lektura podobała mi się. Wnukowi zresztą też. Przemyca dużo mądrości, można później z dzieckiem porozmawiać. Uczy dobroci i tolerancji.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Urocza książeczka napisana przez Jana Grabowskiego, niestrudzonego propagatora szacunku dla świata przyrody i zwierząt. To autor znanych kiedyś książeczek: Puc, Bursztyn i goście; Puch, kot nad koty; Kochany zwierzyniec. Czarna owieczka była kiedyś obowiązkową lekturą w klasie I.
Czarna owieczka to historia Metki - jagniątka, którym opiekowały się dwie bliźniaczki: Wisia i Zosia. Pewnego dnia zrozpaczone dziewczynki przyniosły do znajomego listonosza malutkie jagniątko, którego mama niespodziewanie zmarła. Zosia i Wisia nie wiedziały jak zaopiekować się osieroconym maleństwem. Listonosz zaproponował, aby Metka trafiła do budy jego Wiernej, która wychowywała swojego Miśka. Metka zostaje z psami. Bardzo się zaprzyjaźnia ze swoim przyszywanym bratem: razem śpią, bawią się i rozrabiają. Jan Grabowski pisze z humorem, lekko, obrazowo.

No słodka książeczka. Obrazki śliczne, urocze zwierzaczki i ciepła historyjka z morałem... propagującym liberalizm (trzeba każdemu pozwolić być tym, czym jest; i kochać go takim, jakim jest). Trochę umarłam, gdy do tego dotarłam, no ale cóż; może to wynik czasów, w których żyję.

• Lektury
  • Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Dla dzieci
  • Lektury szkolne

Dodaj cytat z książki Czarna owieczka