Okładka książki Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla? Janina Bąk
Janina Bąk Wydawnictwo: W.A.B. popularnonaukowa
popularnonaukowa
W.A.B.
2020-03-25
2020-03-25
literatura polska statystyka matematyka popularnonaukowa rozwój osobisty humor

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 7 (31) / lipiec 2020 Janina Bąk, Iga Chmielewska, Ewa Drygalska, Agnieszka Grzybek, Urszula Jabłońska, Kamila Kielar, Barbara Klicka, Julian Kornhauser, Anna Korsak-Mikulska, Jarosław Mikołajewski, Łukasz Pilip, Patrycja Pustkowiak, Marta Rybicka, Agata Skrzypczyk, Beata Sosnowska, David Szalay, Miłosz Szymański, Alek Tarkowski, Marcin Wicha, Małgorzata Winkowska, Ludwika Włodek, Julia Zabrodzka
Pismo. Magazyn... Janina Bąk, Iga Chm...
Okładka książki Dowód dojrzałości Janina Bąk, Marzena Boniecka, Sylwia Chutnik, Katarzyna Habecka, Alicja Kost, Zosia Kwiatkowska, Magda Mikołajczyk, Laura Ogrodowczyk, Małgorzata Ohme, Kinga Rak, Amanda Waliszewska, Ewa Żmuda-Jankowska, Wkurzona Żona
Dowód dojrzałości Janina Bąk, Marzena...

A Ty? Ile kostek czekolady potrzebujesz, żeby się uśmiechnąć?

Poczucie humoru nie do przełknięcia. A szkoda bo statystyka sama w sobie jest ciekawa.

Książka napisana z poczuciem humoru. Dużo lepiej można coś zapamiętać, kiedy podawane są przykłady. Mam świadomość, że nie będę pamiętać wszystkiego, ale jeżeli zetknę się z tym kolejny raz to możliwe, że łatwiej wejdzie mi do głowy. W porównaniu do drugiej części, w tej części jest więcej podstawowych pojęć, które również zwróciły mi uwagę na oszustwa, z którymi stykami się na co dzień.

Po książkę sięgnęłam z sympatii do jej autorki. Dobrze, że nie z nadzieją, że dowiem się czegoś odkrywczego o statystyce. Zgadzam się z opiniami poniżej, że za dużo w niej żartów a za mało treści. Dobrze, że w drugiej części książki pojawiło się więcej informacji, bo niezbyt lubię pozycje, które mają tylko rozśmieszać. Jest nadzieja, że kilka anegdotek zapadnie mi w pamięć.

Zdecydowanie jestem fanką humoru autorki, chociaż pewnie wiele osób się od niego „odbije”. Przyjazna książka, na poprawę humoru.

Styl Janiny trafia do mnie w 110%! Ocena tak wysoka, ponieważ podchodziłem do niej nie jak do "podręcznika do statystyki" ale bardziej "o statystyce", a tę rolę spełnia 10/10. Śmiechom i dokazywaniu nie było końca, a jednak "statystycznie" treść, która wzbudza pozytywne emocje zostaje w pamięci na dłużej 😎

Nie podobają mi się opinie, że ludzie gubią wątek itp.... przecież to jest cecha indywidualna (umiejętność skupienia się),i ocenianie że książka jest 3/10 bo nie potrafię zapamiętać tego, co czytałem jest tak samo nie fair, jakbym oceniał np. wejście na Rysy że jest 2/10 bo mam słabą kondycję...

Nie podobają mi się opinie, że ludzie gubią wątek itp.... przecież...

Ta książka może być świetną ambasadorką powiedzenia "co za dużo, to niezdrowo", treść to jeden wielki żart. Czasami lepszy, kiedy zaśmiałem się w głos i nie mogłem przestać, czasami gorszy. Generalnie, zaczyna się niewinnie, autorka opowiada, o czym będzie pisać, a potem bach, jakoś się w tych śmieszkach zatraca. Przez pierwszą część książki w zasadzie nie dzieje się nic, oprócz tego, że Janina śmieszkuje. Czytałem, nie bardzo wiedząc co się dzieje i do czego to zmierza. Mniej więcej po 3/5 objętości na szczęście Janina stopuje, być może żarty zaczynają jej się kończyć. Zmieniają się proporcje żartów do treści, przez co książka staje się przyjemniejsza w odbiorze. Ale żeby było jasne, statystyki się raczej z niej nie nauczymy, bo książka w sposób bardzo pobieżny omawia bardzo podstawowe zagadnienia. Obserwuję Janinę w SM i generalnie podoba mi się jej styl. Fajnie się go słucha, natomiast w książce momentami było to trudne do przejścia. Gdybym odłożył tę książkę w połowie, ocena byłaby o połowę niższa, natomiast dobrnąłem do końca, dzięki czemu miałem okazję przekonać się, że druga część książki dała radę jakoś podnieść jej poziom z kolan i ostatecznie wypośrodkowała moje odczucia.

Jestem fanką Janiny, ale podana w ten sposób książka jest ciężkostrawna. Więcej żartów niż wiedzy, dygresje lawirują tak daleko że zapominam o czym było sedno

Raczej niczego nowego o statystyce się nie dowiedziałam, ale za to przednio się uśmiałam zmywając gary. Nie obserwuję autorki w SM z wyboru, nie przypadly mi do gustu jej posty i sposób ich przekazania, natomiast humor podany w wersji audiobooka i skonsumowany w kilka godzin całkiem mi odpowiada. Dobra lektura na poprawę nastroju.

Humor nauczycielki, ale kilka razy się uśmiechnąłem. Myślałem, że będzie tu więcej ciekawych danych statystycznych. Same metody przeprowadzania obliczeń, zainteresują stosunkowo wąskie grono

3.75

3.75

• Audiobooki

Janina Bąk Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla? Zobacz więcej