Akademia Jednorożców. Zosia i Tęcza

Okładka książki Akademia Jednorożców. Zosia i Tęcza Julie Sykes
Okładka książki Akademia Jednorożców. Zosia i Tęcza
Julie Sykes Wydawnictwo: Wilga Cykl: Akademia Jednorożców (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Akademia Jednorożców (tom 1)
Unicorn Academy: Sophia and Rainbow
Wilga
2019-03-13
2019-03-13
Marta Mortka
Akademia jednorożców Dla dzieci Dla dziewczynek Jednorożce

"Akademia Jednorożców" to seria książeczek, która umili czas nie jednemu młodemu czytelnikowi, przeniesie w świat istot, których niestety nie mamy co szukać w realnym życiu, a jednocześnie daje przykład odwagi, szczerości i prawdziwej mocy przyjaźni.

"Zosia i Tęcza" to pierwsza opowieść wielotomowej serii o "Akademii Jednorożców", w której wchodzimy w magiczny świat. Razem z Zosią udajemy się na Wyspę Jednorożców, gdzie każde 10-letnie dziecko przez rok uczy się w akademii i nawiązuje więź z jednym z jednorożców. Już na początku pobytu Zosi Błyszczące Jezioro zmienia barwę, a z magią jednorożców dzieje się coś niedobrego. Dziewczynka wraz z Tęczą i przyjaciółmi chce dowiedzieć się, co lub kto stoi za zanieczyszczeniem jeziora i uratować magię czworonogich przyjaciół.

Każdy tom napisany jest prostym językiem, czcionka jest większa, przez co treść jest przejrzysta i ułatwia czytanie dzieciom. Każda z nich ma nieco ponad 100 stron, ale czyta się je bardzo szybko. Czytanie uatrakcyjniają biało-czarne ilustracje, dzięki którym łatwiej jest zapamiętać, która dziewczynka jak wygląda. Historie z "Akademii Jednorożców" pokazują, że każde dziecko bądź zwierzę ma swoje słabości i lęki, ale dzięki pomocy przyjaciół można je przezwyciężyć. Oczywiście w każdym tomie zdarzają się sytuacje mało bezpieczne, ale dzięki odwadze i rozwadze udaje się dziewczynkom wyjść z nich bez szwanku. Myślę jednak, że moc przyjaźni jest tu najważniejsza i pokazuje, że dzięki przyjaciołom każdy lęk czy niepewność jest mniej straszna. Mojej 7-latce, która uwielbia jednorożce, bardzo podobają się perypetie dziewczynek z Sali Szafirowej i jeszcze do nich wrócimy.

2081

Autorką książeczek dla dzieci z cyklu "Akademia Jednorożców" jest pisarka, Julie Sykes. Kolorowe i pełne uroku ilustracje do magicznych opowieści stworzyła uzdolniona artystka, Lucy Truman.
"Akademia Jednorożców, Zosia i Tęcza" to doskonała lektura nie tylko na dobranoc. Świat pełen fantastycznych jednorożców zaprasza do zabawy wszystkie dzieci, które lubią magiczne historie!
W pewnym niezwykłym miejscu, znajduje się wyjątkowa Wyspa Jednorożców. Trudno w to uwierzyć, ale właśnie tam te wspaniałe zwierzęta tylko czekają na nowe przygody, w których nie brakuje czarów.
"Zosia i Tęcza" to jedna z opowieści, które wchodzą w skład serii pod tytułem "Akademia Jednorożców". Sympatyczne bohaterki z pewnością wyczarują uśmiech na każdej dziecięcej twarzy. Jednorożec, wyróżniający się wspaniałą, tęczową grzywą i jego przyjaciółka, Zosia, zapraszają do swojej czarodziejskiej szkoły.
W tej niezwykłej Akademii, każdy ma swojego jednorożca. Jedną z uczennic tego ciekawego miejsca jest Zosia. Dziewczynka bardzo się cieszy, że w końcu znalazła się w gronie uczniów magicznej szkoły. Jej przyjaciółką ma zostać urocza Tęcza. Zosia jest przekonana, że szybko odnajdzie wspólny język z tym wspaniałym zwierzęciem. Bohaterki czeka wiele przygód. Coś złego dzieje się nad Magicznym Jeziorem. Mroczne zdarzenia wywierają wpływ na wszystkich. Jak potoczą się losy Zosi i Tęczy?

Lepsza niż wszystkie inne co czytałam. Polecam.

Lepsza niż wszystkie inne co czytałam. Polecam.

• POSIADAM 😘💞💚💗
  • POSIADAM PDF😮😘😂