Do Golumii i z powrotem

Ridero
2019-01-01
2019-01-01
przygoda powieść młodzież

Moja 9-letnia córka słuchała co wieczór z wypiekami na twarzy .Polecam dla dzieci do 12 roku życia .Czekamy na drugą część , która ponoć ma się pojawić jeszcze w tym roku.

To nie jest zła książka.
Nie jest niestety też dobra, ale słowa padają z ust ponad trzydziesto-letniego mężczyzny. Gdyby położono ją na półce 'dla dzieci' ewentualnie 'dla młodzieży' to jeszcze by się obroniła, ale położenie jej na półce powieści przygodowych jest grubą przesadą.
Wszystko co spotyka księżniczkę Julię jest przygodą - dla dzieci. Dla nieco już starszego czytelnika te zdarzenia są błache. Rozmowy pomiędzy bohaterami są mało wciągające, a cały impuls do podróży jak dla mnie mocno naciągany.
Z drugiej jednak strony ciekawiło mnie co będzie dalej, autor miał też kilka ciekawych pomysłów i starałem patrzeć na książkę oczami dwunasto-latka.
Polecam młodszym czytelnikom.

To nie jest zła książka.