Dźwięk spadających łez

Literatura obyczajowa

Przepiękna historia❤️❤️❤️

Przepiękna historia❤️❤️❤️

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Dźwięk Spadających Łez" autorstwa Aga Kalicka to książka, która mnie bardzo kusiła ale ciągle brakowało czasu, aby po nią sięgnąć i tak w ramach ramach #czytamystosy u @booksmyhobby wybrana przez @czytam_perunowi w końcu ją przeczytałam.

Słyszałam wiele pozytywnych opinii na jej temat i byłam ciekawa czy mi również tak się ona spodoba, dodatkowo nie wiedziałam czego się spodziewać po tej lekturze.

Była to dobra książka, autorka ma lekkie i przyjemne pióro dzięki czemu przez książkę się płynie, jednak w trakcie czytania nie odczuwałam zbyt wielu emocji. Początek historii był dosyć smutny, poznajemy historię Lucasa, który jako dziecko był świadkiem wydarzenia, którego nie powinien był oglądać. Mimo trudnej sytuacji w jakiej się znalazł, miał marzenia i dążył do ich realizacji. Chłopiec przez większość swojego życia milczał dlatego nazywano go Silent. Akcja toczy się dość powoli. Na początku Lucas jest małym chłopcem, ale dosyć szybko czytamy o jego życiu jako dorosłego mężczyzny. Pojawia tu się także wątek miłosny. Byłam też pod ogromnym wrażeniem tego jakim mężczyzną okazał się Lucas, to facet o wielkim sercu, który pomagał osobom, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej. To było piękne co robił.
Byłam ciekawa jak zakończy się historia Lucasa i byłam nawet lekko zaskoczona 😄 Zakończenie było wzruszające!

Współpraca reklamowa z @waspos oraz @aga.kalicka

Co tu dużo mówić? Chwyta za serce i to dogłębnie. Moc tej prawdziwej przyjaźni jest ogromna i tu to widać. Historia niebanalna i nietuzinkowa ale nie ma się co dziwić przecież to książka Agi. Styl autorki jest po prostu rewelacyjny i świetnie do mnie przemawia. Postaci są wykreowane fantastycznie. A cała historia opowiedziana oczami Lukasa to kolejny majstersztyk z pod pióra autorki. Łzy wzruszenia mieszają się z tymi od śmiechu.

Lukas jest mężczyzną, który bardzo wiele przeżył. Jedyna noc sprawiła, że on widzi rzeczy, których nie powinien widzieć oraz robi różne rzeczy, których nie powinien robić. Pewnego dnia Lukas spotyka chłopaka, który jest taki jak on. I w ten o to sposób narodził się Silent. On pragnął normalności i dobrej dziewczyny, która będzie chciała go wysłuchać.
Powieść jest wyjątkowa. Agnieszka ukazała nam w świetny sposób jak traumatyczne przeżycia mogą wpłynąć na nasze życie. Ta książka różni się od innych, ponieważ główny bohater nic nie mówi. Byłam ciekawa jak wyglądają dialogi i nie zawiodłam się na powieści. Autorka świetnie potrafiła przekazać odczucia głównego bohatera.
Powieść jest jednotomową historią. Z jednej strony to plus, bo nie musimy czekać na kontynuację a z drugiej strony to ogromny minus jak ktoś przywiązał do bohaterów. Na paru ostatnich stronach ryczałam jak bóbr. Styl Agi jest bardzo przyjemny i przez jej powieści się płynie. Polecam!

Powieść jest...

Twórczość autorki, z którą miałam wcześniej doczynienia to cykl Mano D'onore, który mnie zachwycił, ubawił i porwał bez reszty. Ta książka to zupełnie coś innego, inny styl, inna tematyka i zupełnie inny bohater. Muszę przyznać, że książka nie do końca mnie "kupiła", historia jest bardzo przejmująca i smutna a główny bohater mimo tego, że najgorsze już dawno za nim nie potrafi raz na zawsze odżegnać się od przeszłości. Jakoś nie porwała mnie do końca ta historia, nie czytałam jej z zapartych tchem, chociaż oczywiście kibicowałam Lukasowi i zakończenie jak najbardziej przypadło mi do gustu...

Nie wiem nawet jak skomentować. Polecam książkę każdemu. Nie mogłam się od niej oderwać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Co za książka! Niczym katharsis...Z początku miałam mieszane uczucia co do tej książki, ale z każdym kolejnym zdaniem coraz trudniej było mi się od niej oderwać. Skutkowało to zarwaniem nocy, ale bagaż emocji i przeżycia, jakie towarzyszyły mi w trakcie czytania zdecydowanie były tego warte. Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Wsłuchując się w ciszę, można usłyszeć wiele, lecz najgłośniejszy jest... dźwięk spadających łez.”

Lukas, jako małe, sześcioletnie dziecko był świadkiem, a zarazem uczestnikiem strasznego wydarzenia. Widział zbrodnię, która odbiła piętno na całym jego życiu. To w Noc Diabła stracił swoją ukochaną mamę i został niesprawiedliwie obarczony winą za ten czyn. Zbyt młody, by zrozumieć, co tak naprawdę się stało, przyjął na siebie ciężar tego przestępstwa. Zmanipulowany i przerażony konsekwencjami zgodził się na propozycję ojca o zachowaniu tajemnicy. Od tej chwili przestał cokolwiek mówić.

Tak narodził się Silent... Milczący chłopak, któremu marzenia pomagają przetrwać w tym okrutnym świecie. Wspierany przez przyjaciela Reda nie poddaje się, idzie prosto przed siebie z nadzieją na lepsze jutro. Nie chce wiele, potrzebuje tylko normalności, czystej pościeli i kochającej dziewczyny. Pragnie wznieść się ponad otaczającą go beznadzieję.

Czy Lukas spełni swoje marzenia? Czy pozna dziewczynę, którą obdarzy miłością? Czy będzie latał?

„Dźwięk spadających łez” Agi Kalickiej to jednotomowa, nietuzinkowa powieść, która złapie za serce niejednego czytelnika. Urokliwa okładka i niewiele zdradzający, ale bardzo zachęcający opis spowodowały, że sięgnęłam po nią z przyjemnością. To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i zdecydowanie mogę zaliczyć je do udanych.
Książka jest dość obszerna, liczy 407 stron, ale czyta się ją szybko i przyjemnie. Fabuła należy do spójnych, niebanalnych i wciągających. Akcja rozkręca się od samego początku, później delikatnie zwalnia i utrzymuje jednostajne tempo do końca. Moim zdaniem nic nie dzieje się za szybko, wszystko ma odpowiedni czas i miejsce. Nie potrafiłam odłożyć jej na bok. Weszłam do świata bohaterów i przyglądałam się z boku, jak poradzą sobie z wszelkimi trudnościami. Odczuwałam ich smutek, radość, ból. Trzymałam kciuki i wierzyłam, że los się do nich uśmiechnie.
Postacie główne i drugoplanowe zostały wykreowane w ciekawy sposób. Lukasa poznajemy jako dziecko – bezbronne, pełne miłości i wiary w drugiego człowieka, któremu na starcie podcinają skrzydła. Jego ojciec tyran odbiera mu matkę, jedyną osobę będąca dla niego wsparciem i drogowskazem, a następnie wychowuje go według własnych zasad. Na szczęście rodzicielka zdążyła zakorzenić w nim odpowiednie wartości. W pewnym momencie na drodze chłopaka staje równie mocno poturbowany przez życie Red. Zaprzyjaźniają się. Chciałabym wam lepiej przybliżyć jego sylwetkę, ale niestety na tym muszę poprzestać. Odgrywa on tu wyjątkowo ważną rolę, więc nie mogę zdradzić za dużo informacji. Na koniec jeszcze dodam, że losy bohaterów śledzimy w okresie dojrzewania oraz w przyszłości, gdy są już dorosłymi mężczyznami. Widzimy, jakie zmiany zachodzą w ich charakterach, czym się kierują, co jest dla nich ważne.
W powieści znajdziemy strach, ból, rozczarowanie, nadzieję, siłę walki, bezinteresowną pomoc i wsparcie, marzenia, przyjaźń, miłość. Autorka pokazuje, że kluczowe znaczenie w kształtowaniu osobowości mają ludzie, których spotykamy na swojej drodze, natomiast cały proces zaczyna się od dzieciństwa. To, czym opiekunowie obdarowują nas od narodzin, kiedyś wykiełkuje i wyda plony.
Finał roztrzaskał mi serce na milion kawałków. Końcówkę książki czytałam w nocy, w zupełnej ciszy... Ciszy, którą przerywał tylko dźwięk spadających łez! Nie potrafię wyobrazić sobie innego finiszu, ten jest idealny. ❤️

Czy podoba mi się? Czy polecam? Oczywiście, że tak. Bardzo mi się podoba. Lektura wywołała we mnie lawinę emocji. Był uśmiech, ale pojawiły się też łzy. Skłoniła mnie do głębokiej refleksji. Przedstawiona historia na długo pozostanie w mojej pamięci. Z miłą chęcią sięgnę po inne utwory literackie autorki. Gorąco polecam 😘

Recenzja - DŹWIĘK SPADAJĄCYCH ŁEZ

Książka #dźwiękspadającychłez przez te zawirowania na koniec roku, troszkę u mnie poleżała i żałuje, że tak długo. Kompletnie nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Na lc napisane literatura occyczajowa, romans. No to już miałam jakiś zarys.
Ale dostałam to o czym nawet nie mam pomarzyć. Przepiękna, smutna historia pewnego chłopca. Maltretowany, krzywdzony przez ojca narkomana i alkoholika. Gdyby nie pewna sytuacja, na pewno wyrósł by na takiego samego człowieka. Już na to się zanosiło.

Co takiego sie talo, że życie Lucasa się odmieniło? Kim się stał i dlaczego? Czy teraz jest szczęśliwy? A może do szczęścia brakuje mu tylko miłości? Zaraz, zaraz... przecież jest szczęśliwie zakochany. Ale czy na pewno?

Polecam, przeczytajcie. Wciąga od pierwszej strony. Tu nie ma czegoś takiego, że się rozkręca, później będzie lepiej. Nie. Tu od początku jest niesamowicie. Gwarantuję, że nie odłożycie książki przed zakończeniem.

Recenzja - DŹWIĘK SPADAJĄCYCH ŁEZ

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Dźwięk spadających łez
Autor: Aga Kalicka
Wydawnictwo: WasPos

Dziękuję autorce i wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Są takie książki, które warto zapamiętać i mieć je w swojej bibliotece i taka jest właśnie najnowsza pozycja od Agnieszki Kalickiej. Historia po której będziecie mieć kaca książkowego i będzie wam trudno znaleźć podobną tak świetną książkę.

Zacznijmy od tej zniewalającej okładki, która aż się prosi aby ją zabrać z półki. Sam opis również jest na plus bo zachęcił mnie i to bardzo. Ale co jest w środku, co kryje ta tajemnicza okładka, otóż mamy tutaj historię Lucasa chłopca, który miał ciężkie dzieciństwo ale teraz wcale nie jest lepiej. Nasz bohater jest milczącym chłopakiem z bliznami i wielkim bagażem życiowym.
Czy może wydarzy się coś dobrego w jego życiu ?
Może ktoś stanie na jego drodze ?

Zachęcam was do przeczytania, bo warto sięgnąć po tę pozycję. Nie przerażajcie się ilością stron. Książka ma przyjemną czcionkę dzięki czemu szybko się czyta. Styl autorki jest przyjemny. Nie ma zbędnych opisów które by mnie drażniły.

Wielkie gratulacje dla autorki za pomysł na fabułę.

Serdecznie polecam.

Aga Kalicka - Strefa Czytelnika
@waspos

#recenzja #agakalicka #waspos #dźwiękspadającychłez #czytamksiazki #czytamlegalnie #kochamksiazki #zaczytanamama86

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Dźwięk spadających łez
Autor: Aga Kalicka
Wydawnictwo: WasPos

Dziękuję autorce i wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

• Przeczytane 2022