Dziedzic podziemia. Szept diabła

Okładka książki Dziedzic podziemia. Szept diabła Monika Nerc
Okładka książki Dziedzic podziemia. Szept diabła
Monika Nerc Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Dziedzic podziemia (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dziedzic podziemia (tom 1)
NieZwykłe
2020-10-21
2020-10-21
mafia krew pieniądze uczucia diabeł cierpienie więzienie marzenia niebezpieczeństwo

Okładka książki Gangsterzy. Zrodzeni z mroku Monika Nerc, Agnieszka Siepielska, Anna Wolf
Gangsterzy. Zr... Monika Nerc, Agnies...
Okładka książki W sidłach obsesji Monika Nerc, Paulina Zalecka
W sidłach obsesji Monika Nerc, Paulin...

(audiobook)
To było trochę tragikomiczne. Gdybym to czytała, to przez głupotę głównej bohaterki to szybko rzuciłabym tą książkę w niepamięć, ale jej się nie da zapomnieć, bo w pełni swoich minusów jest charakterystyczna.
Całą robotę odwaliła tu lektorka i prędkość 2.2. Normalna prędkość była baaaardzo powolna, a gdy przyspieszyłam to do takiego stopnia, żeby wciąż rozumieć, to z tragedii stała się komedia. Uśmiałam się tu nie raz przez żenujące sytuacje albo teksty głównej bohaterki i nie raz z naszego mrocznego, potwornego, krwiożerczego diabła.
Danie głównej bohaterce zagranicznego imienia Catriona, stworzenie mafijnych porachunków w samej, pięknej Warszawie niczym w tanich amerykańskich filmach akcji było złe i ledwo do przełknięcia (dziękujmy dobrej lektorce). Mafia nie miała tu żadnego sensu. Hot sceny to samo, do tego bez smaku i obrzydzające :/

(audiobook)

Polecam. Ciekawa historia i dużo sie dzieje

Polecam. Ciekawa historia i dużo sie dzieje

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na poczatku bylam trochę znudzona ale potem fajnie akcja sie rozkręca. Tylko to imię głównej bohaterki 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo fany, inny nie powielony jak przez kalkę z całej gamy romansów mafijnych na naszym rynku. I na plus miejsce akcji. Autorka odwaliła kawał dobrej roboty. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Historia ciekawa i wciagajaca od pierwszych stron🌼 jednak mam wrazenie ze było tu dużo za dużo Kat A o wiele za mało samego Diabła.
Pewne sytuacje/zdarzenia sie niepotrzebnie przeciągały i w konsekwencji zostawalo duzo niewiadomych🤷🏼 Troche chaotyczne ale całokształt w miare ok.
Chetnie sięgnę po kontynuacje😁

Chetnie sięgnę po kontynuacje😁

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Grigoriy Orlov stara się odbudować swoją potęgę, którą utracił przez odsiadkę w więzieniu. To człowiek, którego imienia mieszkańcy Warszawy nawet boją się wymawiać, a co dopiero spotkać, czy wchodzić w interesy. (Trochę jak Voldemort z HP🤣)
Catriona skończyła studia i marzyła o normalnym życiu, jednak zlecenie dla jej warsztatu samochodowego zmienia wszystko. Na swoje nieszczęście wpadła w oko najgroźniejszemu człowiekowi stolicy.

Historię czyta się stosunkowo szybko. Główna bohaterka przez swój wygląd i nietypowe hobby pokazuje, że kobiety też potrafią odnaleźć się w męskim świecie. Z drugiej strony, gdy ulega Orlovi pokazuje, że jednak kobiece zachowania nie zawsze da się poskromić.
Główny bohater pokazuje swoje często agresywne zachowania co sprawia, że jak na mafioza wydaje się autentyczny. A w scenach pełnych napięcia między bohaterami odnajduje się idealnie.

Jest to pierwszy z trzech tomów serii, więc to tylko zalążek ich wspólnej historii. A zakończenie sprawia, że od razu chce się sięgnąć po dalszą część.

Lepsza ksiażka niż 50 twarzy Graya powinien na tej podstawie ksiązki powstać film .Nie bylam w stanie przestac czytać tych 3 tomów ciagle chcialam wiecej a teraz gdy sie skończylam czuje pustke ...

2018

Bardzo lubię romanse mafijne, ale tym razem ta powieść kompletnie mi się nie podobała.
Jest bardzo chaotyczna i po prostu nudna, bo mało się w niej dzieje. Więcej w niej wątku obyczajowego niż mafijnego .
Nie polubiłam żadnego z bohaterów, którzy strasznie mnie swoim postępowaniem irytowali a szczególnie Nina przyjaciółka Cat ze swoimi wybrykami, które wcale nie były śmieszne, tylko głupie.
Styl pisania autorki również nie przypadł do gustu, taki niby żartobliwy ale ze zbyt dużą dawką humoru, który w nadmiarze męczy.
Sam pomysł na powieść jest bardzo ciekawy, tylko wykonanie fatalne. To co ważne jest tylko tłem do rozgrywającej się fabuły, ukryte pod niepotrzebnymi wydarzeniami które nic do akcji nie wnoszą.
Męczyłam się nad tą książką , aż wreszcie czytałam tylko urywki, bo nie potrafiłam czytać tych wszystkich niby śmiesznych rzeczy o niczym.
Między bohaterami wcale nie wyczułam chemi tylko zwykłe pożądanie, które niezbyt mi się podobało bo było zbyt brutalne i brak w nim było uczucia.
Nie jestem pewna, czy przeczytam kolejną część, chociaż może być ciekawsza, ze względu na ostatnie wydarzenia.

Autor:Monika Nerc
Cykl: Dziedzic podziemia
Trylogia
5⭐️/5
⚙️ Z twórczością Moniki Nerc spotkałam się po raz pierwszy czytając #dziedzicpodziemia i wiem, że sięgnę po kolejne.
W tej historii znalazłam wszystko czego podświadomie oczekiwałam. Dynamiczna akcja z pozaplatanymi skrętne wątkami no i charakterna dziewczyna, wreszcie rozsądna i nie wypierająca się swoich uczuć. To wszystko sprawiło, że nie mogłam oderwać się od książki.
⚙️ brutalne ale w pełni realistyczne działania mafii i bezwzględność jaka w niej panuje została doskonale ujęta w każdej części. Nie ma tu przesładzania scen. Nie brakuje również gorących wątków, które również odpowiednio i proporcjonalnie podgrzewają fabułę.
⚙️ Katriona jako dorosła kobieta w odkrywaniu nowych dróg życiowych, dowiaduje się prawdy o sobie, swoim pochodzeniu i rodzinie, a właściwie o tych, których uważała za rodzinę. Fakty są przytłaczające, stawiają wszystkich w innym świetle i pozostawiają jeszcze wiele niewyjaśnionych spraw przeszłości.
⚙️ Przystojny i mroczny Grigoriy Orlov, pochłania uwagę dziewczyny. To co ich łączy zakorzeniło się dawno podczas spotkania w jej domu, lecz ona tego nie pamięta.
⚙️ żądza władzy pochłania przypadkowe ofiary, których smierć szuka winnych i nie sposób uniknąć kary. Obojgu potrzeba siły, determinacji i asa w rekawie aby zatrząść sycylijskim światem i obnażyć łamanie przez nich samych zasad współdziałania.
⚙️ Kto przetrwa i wygra wolność? Kto się poświęci i dokona niemożliwego? Musicie przeczytać i poznać mafijna zagadkę, która rozkręca się w Warszawie w małym warsztacie samochodowym.
⚙️ przeżyć z kimś całe życie pod jednym dachem w bliskich relacjach nie daje nam gwarancji, że znamy prawdziwe oblicze tej osoby i jej działania. Życie czasami wyglada jak bańka, która lepiej aby nie pękła odkrywając ponurą rzeczywistość.

Autor:Monika Nerc
Cykl: Dziedzic podziemia
Trylogia
5⭐️/5

Zazwyczaj pierwszy tom jest najlepszy ale nie w tym przypadku 😁. Czytając pierwszą część myślałam że już się nie rozkręci. Wizja tego, że mam jeszcze dwa tomy na półce mnie przerażała. Na szczęście pod koniec pierwszego tomu akcja w końcu zaczęła się rozkręcać i z każdą czytana stroną było ciekawiej. Kolejne dwa tomy zostały przeze mnie pochłonięte ekspresowo. Zastanawiałam się czy ta pierwsza część faktycznie musiała być tak rozwleczona...

• Mafia
  • Romans