Najpiękniejszy ogródek Borsuka

Okładka książki Najpiękniejszy ogródek Borsuka Marsha Diane Arnold, Ramona Kaulitzki
Okładka książki Najpiękniejszy ogródek Borsuka
Marsha Diane ArnoldRamona Kaulitzki Wydawnictwo: Amber Seria: Amberek opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
40 min.
9788324172054
Małgorzata Cebo-Foniok

Okładka książki Mogę wejść? Marsha Diane Arnold, Jennie Poh
Mogę wejść? Marsha Diane Arnold...

Książka do przeczytania na raz. Nie porwała ani mnie, ani syna. Ilustracje też nie są atrakcyjne dla dziecka.

Pięknie wydana historia o tym, że nie wszystko układa się po naszej myśli. Polecam i dla maluchów i dla starszaków.

Chcesz rozśmieszyć Pana Boga (i przyrodę)? Opowiedz mu (jej) o swoich planach.

Chcesz rozśmieszyć Pana Boga (i przyrodę)? Opowiedz mu (jej) o swoich planach.

Przepiękna opowieść, wspaniałe ilustracje i cudownie dobrane kolory - po prostu uczta dla oczu. Historia prosta, o tym, że nie zawsze wszystko jest tak, jak sobie zaplanujemy. Jednak nie należy się tym przejmować, bo efekt końcowy, mimo że inny od zaplanowanego, może zachwycić.

Ale o co chodzi? Borsuk zaplanował sobie zrobienie ogródka. Z pomocą przyjaciół zrobił grządki, wszystko starannie wymierzył, użył nawet sznurka do wyznaczenia równych linii i zasiał swoje różnorakie nasiona. Przyszedł deszcz (OK),potem burza, a na koniec wichura. I pofrunęły wszystkie nasiona, i wszystkie plany borsuka porwał wiatr.... Był niepocieszony i próbował różnych zajęć, bo rozwiać swój smutek - trochę jogi, trochę malowania i czytania (zajęcia dla duszy),dużo spania, szorowanie podłogi (zajęcia dla ciała). Trochę czasu minęło, kiedy jego przyjaciele zapukali do drzwi. Okazało się, że nasionka uporządkowały się po swojemu tworząc przepiękną, barwną łąkę. Borsuk poczuł zachwyt i szczęście i uzmysłowił sobie, że to jego NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD :)))

„Najpiękniejszy ogródek Borsuka” Marshy Diane Arnold to przepiękna publikacja.
Nad ilustracjami można tylko wzdychać i się nimi zachwycać... Natura, przyroda, roślinność pokazane z perspektywy upływu czasu i przemijalności pór roku. Istna bajka - niepowtarzalna uczta dla oka i duszy…
Książka ma także cudowne przesłanie. Nie zawsze misternie opracowane plany mogą się ziścić. Życie przynosi nam wiele niespodzianek. Nie należy się poddawać, jeżeli dana sytuacja wymknie się spod naszej kontroli. Starajmy się być bardziej elastyczni, nastawieni na zmiany.
Po burzy zawsze przychodzi słońce - w zimie przyroda marnieje, by następnie, z nadejściem wiosny się odnowić.
Krąg życia wciąż trwa i trwa...

„Najpiękniejszy ogródek Borsuka” Marshy Diane Arnold to przepiękna publikacja.

Bardzo ładnie zilustrowana opowieść o borsuku, który chciał mieć idealnie piękny ogród własnego projektu, ale los pokrzyżował mu trochę plany. Lubię tę książkę za styl ilustracji, ale także treść, która zwraca uwagę na to, że warto mieć jakieś swoje plany i je realizować, ale czasem się nie udaje i nie mamy na to wpływu. Może się jednak okazać, że to, co pierwotnie było katastrofą, doprowadzi do pozytywnego rozwiązania, więc nie trzeba się załamywać. No i też przy okazji pochwała natury i jej praw, które nie zawsze są zgodne z naszymi planami (uwielbiam fragment: "One wszystkie się pomieszały. - One tylko uporządkowały się po swojemu").

Książka godna polecenia.

Kolejna ksiazka z serii przyjazna Lapka, o przyjazni, o tym aby sie nie poddawac. Piekne ilustracje

Dziś przychodzę do Was z książeczką, o której ostatnio mówiłam Wam na stories...ale ponieważ jest tak cudowna, a dostałam od tego czasu kilka pytań na jej temat to wstawiam posta by każdy mógł nie raz jeszcze do niej zajrzeć 🥰 i skusić się na jej zakup ❤️💕

"Najpiękniejszy ogródek Borsuka" od @wydawnictwo_amber to przepięknie wydana (co za ilustracje!🥰🥰🥰🥰) świetnej jakości historia o Borsuku, który od zawsze marzył o własnym ogródku, z którego mógłby zbierać plony. Przez pewien czas zbierał nasiona i planował wszystko skrupulatnie... Razem z przyjaciółmi ciężko pracował na swojej ziemi, aby osiągnąć cel i wkrótce cieszyć się z własnych kwiatów i warzyw. Niestety pewnego dnia zerwał się bardzo silny wiatr, który właściwie wszystko zniszczył, a nasiona rozwiał w różne strony... . Borsuk był baaaardzo smutny...jednak po pewnym czasie zdarzyło się coś niesamowitego! Okazało się, że rozwiane wszędzie nasiona wyrosły na piękne, różnorodne kwiaty...!❤️
Jaki morał z tej bajki? Bardzo prosty...niestety nie wszystko w życiu są się zaplanować. Nie zawsze będzie idealnie i pod linijkę. Musimy jednak pamiętać o jednym...jeśli dzieje się w naszym życiu coś złego, to bądźcie pewni, że już za chwilę powrócą szczęśliwe i słoneczne dni 💕🌷🌺🌻🌼🌱.

Jak każda książka z tej serii, ta także jest bardzo pięknie ilustrowana. Zabawna historia o Borsuku, który nazbierał nasion i chciał zasadzić ogródek.

• Dla dzieci
  • Literatura amerykańska