W Prastarym Lesie

Skrzat
2020-10-01
2020-10-01
dladzieci ekologia przygoda szanujprzyrodę

Świetny debiut! Język piękny i zarazem dostępny dla dzieci, tematyka ważna i jakże aktualna w dobie kryzysu klimatycznego. Idąc do lasu i widząc wycinane drzewa wracam myślami do tekstu... Książka dla młodych czytelników, ale dorosły czytając dziecku ma także ogromną frajdę. Polecam!

Piękna historia dla dzieci, która spełnia ważną rolę przekazania najmłodszym takich wartości, jak szacunek dla przyrody, przyjaźń i radość niesienia pomocy. „W prastarym lesie” podejmuje ważny i aktualny problem dewastacji natury i nadmiernej ingerencji człowieka w przyrodę, ale czyni to w sposób przystępny i nieprzytłaczający. Ponadto, jest to opowieść bardzo wciągająca, a lekkie pióro autorki sprawia, że czyta się ją jednym tchem. Gorąco polecam!!!

Bardzo polecam tą ksiażkę. Czytalam z synem w wieku 8 lat i był zachwycony. Historia bardzo pouczająca z moralem. Ksiażkę szybko sie czyta. Ilustracje świetnie odwzorowują treść i pobudzają wyobraznie młodego czytelnika. Na pewno siegnę po kolejne wydanie autorki.

Jeśli macie ochotę na niebanalną przygodę, jesteście miłośnikami przyrody, a w dodatku chcecie zarazić tą sympatią najmłodszych, "W prastarym lesie" nada się doskonale.
Już dawno nie jestem dzieckiem, ale książkę przeczytałam z prawdziwą przyjemnością - kupiłam ją dla siostrzeńca, w związku z czym musiałam sprawdzić co kryje się w środku, żeby zainteresować kilkulatka. Po lekturze jestem pewna, że przypadnie mu do gustu. W książce jest wszystko, czego oczekuje się po historiach dla dzieci: bohaterowie, którzy wobec kłopotów biorą sprawy w swoje ręce, przygoda, dreszczyk emocji, szczypta wiedzy i morał, który powinny wziąć sobie do serca nie tylko dzieci.
Książkę czyta się błyskawicznie. Kartki umykają niepostrzeżenie, co jest na plus. Na wielki plus zasługują również ilustracje idealnie oddające ducha historii.
Na pewno się nie zawiedziecie. Ani Wy, ani Wasze dzieci. Z czystym sumieniem polecam "W prastarym lesie", zwłaszcza, że jest to debiut autorki, który naprawdę zasługuje na słowa pochwały.
Ja jestem oczarowana. Teraz pora na Was.

• Przeczytane 2020
  • Dla dzieci i młodzieży