Advertisement

Okładka książki Ryzykowne decyzje Izabella Frączyk
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Ryzykowne decyzje
Izabella Frączyk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kobiety z odzysku (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Kobiety z odzysku (tom 3)
Prószyński i S-ka
2021-02-02
2021-02-02

Wyróżniona opinia i

Ryzykowne decyzje

przeczytanych książek 732 napisanych opinii 395

# 6/2024

Kolejna dobra książka z serii "Kobiety z odzysku". Świetnie się słuchało. Bardzo fajny humor, fajne historie przyjaciółek. Polecam każdemu.

# 6/2024

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To trzeci tom cyklu "Kobiety z odzysku". Niegrzeczna książka z którą chodzi się do łóżka za sprawą Felicji i Agaty.
★Zuza, Gośka i Fela wracają do akcji po trzech latach od wydarzeń z drugiego tomu, gdy w ich życiu pojawiają się perypetie. Życie nie zanosi próżni i u każdej z kobiet coś się zmieniło. Zuzka, będąc wreszcie w stabilnym związku z Ahmedem odkrywa jego skrywane marzenie o posiadaniu potomstwa. Gośka, po modulacji profilu firmy dojrzewa do decyzji o legalizacji związku z Igorem. Fela, zaskakuje przyjaciółki wplątując się w biurowy romans. Do poznanych wcześniej przyjaciółek dołącza barwna postać czwartej kobiety z odzysku i wnosi wiele pozytywnych zmian. Z Agatą, nie można się nudzić, zwłaszcza, gdy wraz z nią do akcji wkracza dwóch apsztyfikantów.
Którego wybierze Agata?
Jak ułoży się życie Felicji, Zuzanny i Małgorzaty?
Przeczytajcie sami.

Trzeci tom cyklu zdecydowanie przebija dwa pierwsze. Akcja jest bardziej realistyczna i za sprawą wprowadzenia czwartej postaci nabiera tempa. Książka którą przyjemnie się połyka 😋. Polecam.

Po beznadziejnej drugiej części, tu mamy znów dobry kawałek literatury z gatunku lekkiej. W życiu dziewczyn znów wiruje, poznajemy nowa koleżankę i dzieje się. No i jedno z wesel ( to nie spoiler bo przypominam ze Gosia ma firmę organizująca takie imprezy) jest wspaniałe. Szczególnie śpiew w łazience, przyznam, że nie znałam takiego tekstu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta część zdecydowanie lepsza od poprzednich dwóch być może dlatego, że bardziej realistyczna.
Do grona przyjaciółek - Zuzy, Gośki i Felicji - dołącza jeszcze jedna - Agata, która po wielu perturbacjach życiowych zatrudnia się u Gośki jako asystentka i uczestniczy w przygotowaniach wesel, bo tym teraz Gosia się zajmuje. Kwiaciarnię dodała wspólniczce, a sama zajęła się weselami. Interes kwitnie. Felicja natomiast wikła się w romans ze swoim aplikantem, czego przyjdzie jej gorzko pożałować. Zuza natomiast wiedzie szczęśliwe życie z Ahmedem. U każdej z kobiet wiele się dzieje, przeżywają swoje szczęśliwe chwile, ale też wiele rozterek. Jedno jest tylko niezmienne - zawsze mogą na siebie liczyć. Nie tylko na dobre słowo, ale także na reprymendę, jeśli któraś robi coś nie tak. Jedna "schodzi z kursu", inne pomagają jej odnaleźć drogę.
Bardzo fajnie się czyta. Zabieram się za kolejną część.

Trzeci tom cyklu „Kobiety z odzysku”.
Uwielbiam tę serie, szczególnie, że mogę czytać jeden tom po drugim, bez czekania długi czas na kontynuację.
W tym tomie, minęły trzy lata od rozstania z bohaterkami. Wracamy do Felicji, Zuzy i Gośki, które teraz mieszkają po sąsiedzku. Życie toczy się spokojnie, aż do czasu kiedy jedna z nich wplątuje się w ognisty romans. Traci głowę dla młodszego kochanka, komplikuje sobie życie, a przy okazji przyjaciółkom, które wciąga w swą tajemnicę. Ogromny stres i wiele łez popłynie zanim sprawy się wyjaśnią. Tu na marginesie muszę przyznać, ze jestem lekko zawiedziona tym jak ten wątek nagle się urywa i w sumie nie wiadomo jak i czy doszło do pojednania małżonków.
Najbardziej zaciekawiła nowa postać Agaty, dziewczyny która uciekła sprzed ołtarza. Pani Iza pięknie wpasowała nową postać w fabułę. Z przyjemnością śledziłam jej rozwój. Tak jak i w poprzednich częściach będą emocje, łzy i strach ale też zabawne sytuacje. Jak to w życiu. Jestem zachwycona tym, jak autorka pokazuje przyjaźń między bohaterkami.
Niebawem opowiem wam o czwartym tomie. I już się cieszę na lekturę piątej części, która będzie miała premierę 26go maja, ale już teraz można ją przeczytać i wysłuchać na Legimi.
Bardzo polecam!

Trzeci tom cyklu „Kobiety z odzysku”.

Jak zwykle wciągająca i pełna wartkiej akcji powieść o życiu naszych dziewczyn , znanych z poprzednich tomów.
Felicja uwikłała się w niezła kabałę , jej romans odkryła wścibska , wredna i zawzięta dozorczyni , która ja jawnie szykanuje .
Druga nasza bohaterka , Gośka rozwija skrzydła prowadząć kwiaciarnie , znaną ze swoich pięknych bukietów, dzięki fantazji nowego świetnego jak się okazało pracownika .
Dołącza go grona przyjaciółek Agata , która uciekła od toksycznej rodzinki swojego niedoszłego meżą , i jego samego , i co tu dużo ukrywać ,zawsze można liczyć na kobiecą solidarność w kłopotach damsko męskich ,od tego są przecięż przyjaciółki .
Ogólnie dużo się jak zawsze dzieje i po prostu trzeba to przeczytać, nie opowiedzieć , powieść tak życiowa , że wciąga do ostatniej kartki .

Na półkach: , , , , , ,

Po trzech latach ponownie zaglądamy do Felicji, Gośki i Zuzki. Co zmieniło się w ich życiu? Otóż dzieje się całkiem sporo – znudzona małżeńską rutyną Felicja wchodzi w relację z młodszym od siebie aplikantem, który pracuje w jej kancelarii. Gośka prężnie rozwija swój ślubny biznes, a jej związek z Igorem kwitnie. Natomiast Zuzka dojrzewa do pewnej ważkiej decyzji, lecz o co konkretnie chodzi dowiecie się z książki.

Na kartach tego tomu pojawia się Agata, młoda kobieta po przejściach, której udaje się wyrwać z patologicznej rodziny. Planowany ślub ma jeszcze bardziej odmienić jej życie, ale czy tak się stanie? Czy Cezary aby na pewno jest tak nieskazitelny, jak się początkowo wydaje? A może życie szykuje dla naszej bohaterki kolejny zwrot akcji, których miała ona w już i tak nie mało? Odpowiedzi na te i wiele innych nasuwających się w toku lektury pytań z pewnością znajdziecie na kartach „Ryzykownych decyzji”.

W powieści tej sporo się dzieje, poruszony został tutaj temat zdrady, która bardzo często bywa efektem znużenia w związku. Gdy prawda może wyjść na jaw Fela pada ofiarą szantażu, a jego zawiłości również śledzimy w tym tomie.

Jest to również opowieść o budowaniu nowych i odbudowywaniu nadszarpniętych relacji, o przyjaźni, która jest w stanie przetrwać naprawdę wiele, a także o tym, iż na znalezienie w życiu bezpiecznej i stabilnej przystani oraz nowego towarzystwa nigdy nie jest za późno.

Oczywiście w „Ryzykownych decyzjach”, tak jak i w poprzednich tomach tej serii nie brakuje charakterystycznego dla autorki poczucia humoru, ani dystansu i luzu, którymi obficie obdarzyła ona swoje bohaterki.

A na koniec tego tomu bohaterów czeka prawdziwy „meksyk” ;).

Czy dacie się porwać dalszym losom przyjaciółek oraz Agaty, która się wśród nich pojawia? Jeśli macie ochotę na lekką, sympatyczną i pełną humoru lekturę to „Ryzykowne decyzje” na pewno spełnią Wasze oczekiwania.

Niebawem zrecenzuję dla Was również tom czwarty tej historii, a już w maju trafi na rynek wydawniczy piąty, finalny tom tej kapitalnej serii.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Do trójki przyjaciółek dołącza kolejna kobieta. Kolejny tom tak dobry jak poprzednie. Lekka i dobrze napisana powieść. Z przyjemnością przeczytam kolejną część. Zdecydowanie polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Gdy będę chciała się pośmiać będę sięgać po książki p.Frączyk bo choć w książce są tematy tragiczne to przedstawione w taki sposób , że po prostu bawią

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Daje do myślenia, pozwala dostrzec inne strony problemów i płynnie z nich wybrnąć...fajowa

• Przeczytane 2021

Izabella Frączyk Ryzykowne decyzje Zobacz więcej