Gwiazdka! Nie przeszkadzać!

Okładka książki Gwiazdka! Nie przeszkadzać! Barbara Supeł
Okładka książki Gwiazdka! Nie przeszkadzać!
Barbara Supeł Wydawnictwo: Zielona Sowa opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Zielona Sowa
2020-11-12
2020-11-12
gwiazdka święta Boże Narodzenie

"Gwiazdka! Nie przeszkadzać!" to książeczka, której czytanie u nas przed świętami stało się już tradycją. Barbara Supeł opowiada nam o przygotowaniach do Wigilii w domu dwójki bliźniaków, Antosia i Ani. Każdy kto ma dzieci wie jak wygląda wspólne pieczenie pierniczków , ubieranie choinki czy świąteczne porządki :) Bliźniaki są dość niesforne i mają różne ciekawe pomysły, ale na ratunek rusza mała myszka. W tej książeczce znajdziemy nie tylko mnóstwo humoru, ale też puentę, która jest najważniejsza i w tym przedświątecznym czasie życzę i Wam i sobie DOCENIANIA MAŁYCH RZECZY ❤️

Czy ilustracje wykonane przez Beatę Żurawską nie są przepiękne? :)

Dzieci rozrabiają, myszką za nich sprząta... Niezbyt pedagogicznie, ale... koniec zwala z nóg.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To rymowana, świąteczna opowieść dla dzieci, które lubią świąteczne aktywności. Głównymi bohaterami tej historii są bliźniacy Antoś i Ania. Podczas gdy mama i tata krzątają się po domu, dzieci chcą zaangażować się w świąteczne przygotowania. Niestety nie wszystko im się udaje. Rodzice nie są raczej zachwyceni takimi pomocnikami. W końcu dzieciom udaje się coś zdziałać, ale nie do końca chyba o to chodziło. Dzieci lukrują wąsy piernikowym Aniołkom, brudne skarpetki wieszają na kominku i zjadają cukierki zawieszone na choince… Okazuje się, że ich działania obserwuje myszka, która boi się, że dzieci nie dostaną prezentów od Św. Mikołaja... Myszka stara się im pomóc i naprawić to, co im się nie udało. https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/12/gwiazdka-nie-przeszkadzac.html

Słodka książka dla najmłodszych, ale kto mi zabroni ją czytać?:-) Wywołała szczery uśmiech.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pięknie zilustrowana, wierszowana lekka historia o niesfornych małych łobuzach o dobry chęciach - dla przedszkolaków.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książeczka prześliczna pisana wierszem. Bardzo bogata treść zawarta w minimalistycznym przekazie. Nastrój przedświąteczny jak najbardziej roztacza się wokół. Trwają przygotowania do Wigilii. Mama i tata krzątają się po domu, a ich bliźnięta próbują im pomagać .Jak to czasem bywa . . . raczej przeszkadzają rodzicom w tych czynnościach. A tak bardzo chciałyby uczestniczyć w tej krzątaninie. Dzielnie wytrwały aż do wieczora, cały czas przeganiane z kąta w kąt. I gdy wszyscy poszli spać zaczęły działać. Oj! co one nawyprawiały. Poczytajcie kochani i się pośmiejecie. A dzielną bohaterką jest mała myszka, która pilnuje nasze rozrabiaki, żeby wszystko się udało i ,żeby Mikołaj odwiedził nasze maluchy jako grzeczne dzieci. Poprawia ,to co uważa ,że powinna. Czy Mikołaj odwiedził dom bliźniaków? Dowiecie się po przeczytaniu. Morał całej bajki jest taki , że nie wynik się liczy jakieś czynności ,a dobre intencje.

"Gwiazdka! Nie przeszkadzać" jest krótka historyjka o dzielnej myszce, która szykuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Książka przeznaczona dla najmłodszych, mało tekstu okraszone pięknymi ilustracjami. W sam raz na czas przed świąteczny.

• Świąteczne
  • Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Czytam z dzieckiem
  • Żłobek

Dodaj cytat z książki Gwiazdka! Nie przeszkadzać!