Sukkub i jej ciężka praca w korpo

Okładka książki Sukkub i jej ciężka praca w korpo Gentsuki
Okładka książki Sukkub i jej ciężka praca w korpo
Gentsuki Wydawnictwo: Waneko Seria: Jednotomówki Waneko komiksy
2021-02-26
2021-02-26
2020-01-23
Amelia Lipko
Romans Shounen Anioły/demony Pracownicy biurowi Japonia Współczesność Ecchi Supermoce

Świat demonów, a ściśle rzecz ujmując - demonic, istnieje dzięki ciężkiej pracy jego mieszkańców i korzystania z energii życiowej ludzi. W ten właśnie sposób działa nasza główna bohaterka Lily (czyżby było to odwołanie do pierwowzoru, czyli Lilith, pierwszej żony biblijnego Adama, a zarazem demonicy?). Pewnego dnia wpada do mieszkania młodego mężczyzny. Obiecuje mu, że spełni wszelkie jego marzenia, co prawda, jedynie we śnie, lecz mimo wszystko - spełni. Chłopak ją zaskakuje swoimi potrzebami. Są zdecydowanie inne niż by się spodziewała. I niż mu sugeruje. Powoli zaczyna się rodzić uczucie. Komiks wzbogacony w sporą dawkę erotyzmu, zwłaszcza dla wielbicieli ponętnych damskich kształtów. Poczytać można, należy jedynie mieć na uwadze specyfikę mangi i neologizmy stworzone na potrzeby opisania zachowania postaci (rozgląd, zwiew, ziew itp.). Polecać nie za bardzo mam odwagę.

Potrzebujecie urlopu?

Czy wspominałam już, że lubię grube mangi? Zapewne tak. „Sukkub i jej ciężka praca w korpo!” to właśnie jedna z tych grubszych mang, która szybko zwróciła moją uwagę. Twórca tej mangi podpisuje się jako Gentsuki, a historia przez niego stworzona jest przekomiczna i bardzo poruszająca. Pomyślicie sobie sukkub i poruszająca opowieść? Też się tego nie spodziewałam.

FABUŁA

Lily jest demonem. Dziewczyna od lat pracuje jako sukkub, który wyciąga energię życiową z ludzi, w zamian za drobne spełnianie marzeń, które ci mogą odbywać w snach. Świat pomału chyli się ku zagładzie, ludzie pracują coraz więcej, coraz dłużej i nie mają czasu na przyjemności, a pieniądz jest najważniejszym środkiem dla którego żyją. Pewnego dnia Lily trafia na Tsutomu, młodego mężczyznę, który już dawno zapomniał co to znaczy dzień wolny, a pracę zabiera nawet do domu. Lily postanawia zostać z mężczyzną na dłużej i spełnić jego marzenia, w zamian za żywienie się jego energią. Tsutomu zgadza się na układ z sukkubem i tak oto człowiek i demon stają się dla siebie bliżsi, niż mogliby podejrzewać.

OPRAWA GRAFICZNA

Niewątpliwie obwoluta „Sukkuba” rzuca się w oczy. Manga kierowana jest do raczej do osób starszych, ze względu na jej erotyczny wygląd, aczkolwiek nie widzę na okładce ostrzeżenia. Tekstu w dymkach jest dość dużo i czasami musiałam na chwilę zamykać mangę, aby odpoczął mi wzrok, ale zazwyczaj starałam się kończyć rozdział i dopiero wtedy robić przerwę. Kreska jest za to bardzo przyjemna dla oka (pomijając walory ukazane w mandze). No i na koniec grubość. „Sukkub i jej ciężka praca w korpo!” to manga w miarę gruba, ale nie do przesady. Jeżeli lubicie grubaski, jak ja to tutaj powinniście być zadowoleni.

OPINIA OGÓLNA

„Sukkub i jej ciężka praca w korpo!” to ecchi, które trzeba po prostu lubić, aby czerpać przyjemność z lektury takiej mangi. Mamy tu dużo podtekstów i treści erotycznych, które pokazane są w sposób niebezpośredni, aby nie czynić całej mangi zbyt wulgarną. Niemniej jednak, jeżeli nie macie problemów z patrzeniem na piersi czy pupy sukkubów oczywiście to historia Lily i Tsutomu jest dla Was. Zarówno Lily, jak i jej koleżanki po fachu i znamienita kierowniczka całej załogi ubrane są... w sumie to nie są ubrane. Mają stroje a la Borat (ten zielony). Zatem jest na co popatrzeć, ale... nie dla Tsutomu, bowiem nasz bohater skutecznie odpiera ataki zalotów i propozycji seksualnych naszego sukkuba. Życzenia mężczyzny, o jakie prosi Lily są proste i normalne, nie marzy on o bogactwie czy cudach świata. Demonica spełnia każdą jego zachciankę w zamian za energię, a spędzając z nim kilka dni zaczyna dochodzić do niej brutalna prawda – czuje do Tsutomu znacznie więcej. Problem w tym, że nie potrafi mu o tym powiedzieć, bo zwyczajnie się boi.
„Sukkub i jej ciężka praca w korpo!” to manga, która pokazuje, że miłość może przybierać różne obrazy. Uczucie demonicy do mężczyzny, który był dla niej jedynie pożywką jest szczere i prawdziwe, zaś opieka nad Tsutomu sprawia Lily przyjemność. Manga Gentsukiego to historia, która sprawiła, że spędziłam miło czas i z chęcią przeczytałabym jeszcze coś w podobnych klimatach.

Potrzebujecie urlopu?

Każda praca jest do dvpy

Nie widzę innego morału który ma się wydobywać z tej historii.

Zarówno nasza pani Sukkub ma do dupa jak i jej ukochany. Tsundere strona Lili zaczęła mnie denerwować po czasie, a cała historia strasznie się rozwlekła. Historia bardziej mi się podobała niż poprzednia jednotomówka od Waneko którą przeczytałam ("CHILDREN") ale nadal nie uważam tej historii za wybitną.

Mimo wszystko, miło spędziłam czas na lekturze i dla odmóżdżenia mogę polecić.

Każda praca jest do dvpy

Nie widzę innego morału który ma się wydobywać z tej historii.

Gwiazdki za ilustracje i pouczające przesłania, że ważne by znaleźć sens wżyciu i robić to, co sprawia, że się uśmiechamy i że praca nie jest najważniejsza.

Z pewnością dobrą zabawę miał autor rysunków z nagimi kobietami. Osobiście ucieszyłam się, że wreszcie skończyłam to czytać. Niejasne zakończenie mnie dobiło.

Pamiętacie żart o mamutach?
- I tak wyginęły mamuty.

Z treścią tej mangi jest podobnie: ona coś czuje, on coś czuje, nie rozmawiają o tym wcale. Logika jest zaburzona. Nieubrana Sukkubica wypina się w kadr i widać srom zasłonięty stringami, w innym ujęciu widać okazałe piersi jej i współpracownic. Treść przy tym jest nijaka, obyczajowa. Odbieram dysonans poznawczy. Jaki jest sens marnowania czasu na takie grafiki. Ona kusi wyglądem, on jej nie chce wykorzystać. Tak bardzo skupia się na pracy, że zasuwa też we śnie. Dziwne to wszystko. Poza wszystkim, nie da się czytać tego w autobusie i tramwaju, bo trzeba obrazki zasłaniać dużą zakładką. Treść byłby lepsza w odbiorze gdyby ubrać kobietę, a do takich ilustracji pasują bardziej ekspresyjne dialogi, typu "Nudzi mi się, skończ wreszcie tę książkę, chce iść na lody". Nie polecam.

Pamiętacie żart o mamutach?
- I...

2043

Sukkub i jej ciężka praca w korpo! opowiada niezwykłą historię sukkuba Lily. Jej głównym zadaniem jest wysysanie energii życiowej mężczyzn poprzez kontrolowanie ich snów. Zazwyczaj ma to miejsce przez uwodzenie i kuszenie snami, o jakich można tylko zamarzyć. Bywają jednak pewne wyjątki i jednym z nich jest nowy obiekt bohaterki, Tsutomu Kuroki.
22 rozdziały przedstawiają nam interakcje między dwójką bohaterów. Lily wykonuje swoją pracę, pozyskując energię ze snów Tsutomu, którego życzenia są bardzo nietypowe. Ten, przemęczony i w zasadzie bez jakiegokolwiek czasu na życie prywatne i relaks, z czasem dochodzi do tego, że jego korporacyjne trudy i znoje mają sens. To jednak nie wszystko, gdyż między człowiekiem a sukkubem tworzy się specjalna więź, a fakt, że ten pierwszy jej nie dostrzega, nadaje historii jeszcze zabawniejszego tonu.
Jeśli chodzi o to, jak manga prezentuje się pod kątem graficznym, to trzeba przede wszystkim podkreślić, że otoczenie naszych bohaterów nie ma tu wielkiego znaczenia, a autor skupia się w szczególności na ukazywaniu ich emocji oraz reakcji na konkretne sytuacje. Większość czasu spędzamy w małym, skromnym i opustoszałym mieszkaniu Tsutomu oraz w jego snach. Dodatkowo mając na uwadze zajęcie sukkubów, istotny jest tu ich zachęcający mężczyzn wygląd, eksponujący walory płci pięknej. Stąd też nieraz przyglądamy się bohaterce oraz jej koleżankom w dość dwuznacznych erotycznych pozycjach. Nie jest to jednak nadmiernie przesadzone.

Cała recenzja na:

22 rozdziały przedstawiają...

Ciekawa lekka historia bez jakiegoś większego tła fabularnego, ale przyjemna w odbiorze.
Nie jest to manga wybitna pod żadnym względem ale dla oderwania od pracy można na nią rzucić okiem.
Nie zapadnie mi raczej w pamięć na długo, ale nie żałuję tez poświęconego na nią czasu.

ONA WYSSIE Z WAS ENERGIĘ

Najnowsza jednotomówka od Waneko to podbarwiona solidną dawką erotyki komedia. Komedia fantastyczna czy może romantyczna… Jakkolwiek by nie patrzyć na tytuł „Sukkub i jej ciężka praca w korpo” potrafi poprawić humor. I chociaż to rzecz stricte dla facetów, ma swój urok i nie tylko im może przypaść do gustu.

Kim są sukkuby? To demonice, których celem jest kontrolowanie facetów i zabieranie ich energii życiowej. Problem w tym jednak, że z upływem czasu ich populacja maleje, na resztę zaś spada coraz cięższa praca, jej czas trwania się wydłuża a same demonice maja coraz mniej sił, zmagając się z prawdziwym piekłem.
I tak oto docieramy do naszej bohaterki. Na imię ma Lily, robi to co inne sukkuby i pewnego dnia poznaje Tustomu. Problem w tym, że chłopak nie potrzebuje demonicy by wysysała z niego energię, bo robi to już sama firma, w której pracuje…

ONA WYSSIE Z WAS ENERGIĘ

Kim są sukkuby? To demonice, których...

Krótka historia o Sukkubie i jej ofierze, ale czy aby na pewno? Jedna z tych szybkich mang, powiew czegoś innego, nowego, ale jakoś nie zachwyciła :/

Manga bardzo słaba, opis jest bardzo mylący. Mimo, że kreska piękna, fabuła totalnie leży. Jest nudna, ciągnąca się, nie zachęca do czytania.

Manga i zabawna i nudna. Są momenty, że miałam ochotę porzucić ten tytuł, ale zdarzało mi się płakać ze śmiechu.

• Manga
  • Mangi