W ciemno za światłem, czyli jak nie stracić wiary

Okładka książki W ciemno za światłem, czyli jak nie stracić wiary Marcin Jakimowicz, Tomasz Nowak OP
Okładka książki W ciemno za światłem, czyli jak nie stracić wiary
Marcin JakimowiczTomasz Nowak OP Wydawnictwo: WAM religia
religia
WAM
2021-03-03
2021-03-03
Chrześcijaństwo Bóg

Wielki post to dla mnie czas zatrzymania się, refleksji, wzmożonej pracy nad sobą oraz sięgnięcia po książki, które również w tym pomagają. Bardzo lubię te, które skłaniają do polemiki, rozmowy, wymiany zdań i poglądów, gdzie strony słuchają się nawzajem, mając różne oczekiwania, spojrzenia. Książka o dobrym strachu i lękach, które da się przezwyciężyć, o tym, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma, o pluszowym chrześcijaństwie i drogach na skróty. Dobrze mi się towarzyszyło w tej rozmowie pełnej pokory, szczerości, trudnych pytań, odpowiedzi, ale i humoru.
"Odkryłam ostatnio dzięki jakiejś książce coachingowej, że w życiu są niezbędne trzy rzeczy. Pierwsza to uświadomienie sobie, w jakim punkcie życia dzisiaj jestem. Druga to stymulacja: muszę coś robić, mieć jakiś cel, powód do życia. A trzecia to relacja z drugim człowiekiem. Jak nie ma tych trzech rzeczy, najzwyczajniej w świecie gasnę".
" Co jest dziś Dobrą Nowiną dla młodych? Ich duszpasterze mówią: relacje. Socjologowie twierdzą, że to najbardziej samotne pokolenie w historii. Może i zasypiają za iPhonami, mają po pięć tysięcy przyjaciół na fejsie, ale jak przyjdzie co do czego, są sami".
"Chcesz się nauczyć modlitwy, to się módl. Chcesz nauczyć się bycia ze sobą, bądź!"

Rozmowa dwóch osób - Dominikanina Tomasza Nowaka i redaktora Marcina Jakimowicza, o tym co ważne, o przyszłości, o ewangelizacji, o zmianach w Kościele, o nawróceniu, o zaufaniu, o drodze na skróty , o relacji z człowiekiem i Bogiem. Weź kubek herbaty, usiądź wygodnie i wysłuchaj się, może tego właśnie potrzebujesz, by znaleźć drogę do siebie.

wspaniała! Wiele dobra z niej wyniosłam. Polecam!

wspaniała! Wiele dobra z niej wyniosłam. Polecam!

Przyjemna lektura, dała mi nieco nadziei i myślę, że obecnie była mi potrzebna. Podoba mi się podejście o. Tomasza do życia i otwartość na drugiego człowieka i na dialog z nim.

• Religia
  • TBR religijne - 2023/24
  • Wiara
  • Ulubieńcy
  • Posiadam 2021
  • .2021

Marcin Jakimowicz W ciemno za światłem, czyli jak nie stracić wiary Zobacz więcej