Niebo. Ruchome elementy, dzięki którym odkryjesz sklepienie niebieskie

Okładka książki Niebo. Ruchome elementy, dzięki którym odkryjesz sklepienie niebieskie Hélène Druvert
Hélène Druvert Wydawnictwo: Mamania interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
2021-05-26
2021-05-26
48 min.
Jowita Maksymowicz-Hamann
zjawiska meteorologiczne tornado zaćmienie pylenie niebo

Okładka książki Rośliny. Cuda natury na wyjątkowych ażurowych rycinach Hélène Druvert, Juliette Einhorn
Rośliny. Cuda ... Hélène Druvert, Jul...

Nie polecam do tego jest strasznie duża i nie mieści się na żadną półkę. Czytanie na leżąco tez nie jest ataków przyjemne. Cena zdecydowanie za wysoka w stosunku do dostarczonej wartości.
Książka ma tylko świetny marketing na YouTube.

Ciężko powiedzieć dla jakiego wieku to jest książka dla dla mojego dziecka 6-lat to się nie nadaje. Strony fajnie wykonane i do ogladaniana ok ale treść na tych stronach bardzo ciężko się czyta. Noc specjalnie nie da się zapamiętać ( nawet samemu) bo są oderwane tematy bez jakiejś spójnej historii. Dodatkowo jest wiele trudnych słów których dziecko nie ma szansy zapamiętać....

Oto album, który zabierze Was w podniebny lot balonem, z którego będziecie obserwować migrujące rybitwy i dostrzeżecie śnieżnobiałe cumulusy, a sprzyjający Wam wiatr pokieruje w stronę bajecznej tęczy. To książka, po przeczytaniu której może Was rozboleć kark, a to dlatego, że będziecie chcieli ciągle patrzeć wysoko w niebo!

„Niebo” to książka majstersztyk, intrygujący tekst, pomysłowe i nieszablonowe ilustracje oraz sam format robią ogromne wrażenie. Znajdziecie w niej ogrom ciekawostek, rzetelne fakty i masę inspiracji do zgłębiania wszystkiego, co dzieje się tuż nad naszymi głowami i jeszcze wyżej. Dowiecie się między innymi, że:

- według starożytnych Greków Droga Mleczna powstała, gdy bogini Hera oderwała od piersi ssącego Herkulesa
- bolid to nie tylko samochód formuły 1, ale również bardzo jasny meteor
- pewne motyle z Ameryki Północnej potrafią pokonać 4000 km, aby spędzić zimę w Meksyku
- tornado może osiągać prędkość do nawet 500 km/h
- pierwszy skok spadochronowy wykonano w 1797 r. z balonu, a w 1912 r. z samolotu

Podobnych informacji jest w „Niebie” cała chmura, tzn. chmara 😉 I wiele z nich powoduje, że otwiera się szeroko buzię ze zdziwienia. Potrafią też na tyle mocno zainteresować, że będziecie mieli ochotę mocniej zgłębić dany temat. Ta książka to niebywała przyjemność dla oczu – misterne ilustracje, strony, które przypominają ażurowe wycinanki, barwne rozkładówki i intensywność kolorów. To wszystko sprawia, że „Niebo” jest książką kapitalną i bezkonkurencyjną. Z pewnością idealną na prezent dla kogoś, kto lubi chodzić z głową wysoko w chmurach.

Zdjęcia ze środka znajdziesz na moim blogu, serdecznie zapraszam! https://mamabasiczyta.pl/niebo-ruchome-elementy-dzieki-ktorym-odkryjesz-sklepienie-niebieskie-helene-druvert-juliette-einhorn/

„Niebo” to książka majstersztyk, intrygujący...

• Gucio i Leon
  • Popularnonaukowa
  • Poszło w świat
  • Lista 2023 - dzieci
  • Biblio
  • Literatura dziecięca
  • 0 ZaKupki
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Niebo. Ruchome elementy, dzięki którym odkryjesz sklepienie niebieskie