Algorytmy sztucznej inteligencji. Ilustrowany przewodnik

Okładka książki Algorytmy sztucznej inteligencji. Ilustrowany przewodnik Rishal Hurbans
Okładka książki Algorytmy sztucznej inteligencji. Ilustrowany przewodnik
Rishal Hurbans Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Grokking Artificial Intelligence Algorithms
Helion
2021-04-06
2021-04-06
sztuczna inteligęcja programowanie informatyka

Świetna książka, w wydaniu Helion bez indeksu co bardzo utrudnia szybkie wyszukiwanie zagadnień. To już któraś z rzędu pozycja w której pominięto ten ważny element. Zaznaczę, że oryginały go posiadają.

Jeśli zastanawiasz się, jak działają algorytmy sztucznej inteligencji, to ta pozycja wprowadzi Cię w ich tematykę bez zbędnych matematycznych wzorów czy trudnego technicznego języka.

W środku znajdziesz liczne ilustracje (podtytuł nie kłamie),które w prosty sposób prezentują złożone zagadnienia algorytmów AI.

Ilustracje te są przejrzyste (zaopatrzone w strzałki, etykiety itp.). Każda z nich omówiona jest w opisie, który zawiera również przykłady wykorzystania danego algorytmu.

W książce znajdziesz implementacje algorytmów w formie pseudokodu, który sam napisałbym trochę inaczej. Całość kodu, łącznie z nazwami zmiennych, funkcji itp., jest w j. polskim, co przy obecnych standardach stosowania nazewnictwa w j. angielskim wygląda trochę dziwnie.

Rozumiem jednak, że taka konwencja została przyjęta w wydawnictwie i tak jest w wielu polskich wydaniach. W każdym razie wartość merytoryczna pseudokodu jest nieoceniona.

Podoba mi się to, że w książce znajdziemy przykłady wykorzystania danych algorytmów, ich ograniczania i trudności, jakie sprawiają podczas implementacji. Dowiemy się również, gdzie szukać rozwiązań tych problemów (np. problemu najlepszego rozwiązania lokalnego).

Jestem pewny, że po przeczytaniu tej książki będziesz chciał wdrożyć sztuczną inteligencję do własnych przedsięwzięć.

Może to być np. próba przewidywania cen na polskiej giełdzie czy na rynku kryptowalut. Może będziesz chciał wybadać, z jakimi produktami warto oferować konkretny artykuł w Twoim sklepie internetowym, aby artykuł ten lepiej się sprzedawał. Być może postanowisz zrozumieć zasadę działania reklam na Facebooku i funkcji „uczenie” w panelu administracyjnym.

W te tematy (i nie tylko!) wprowadzą Cię „Algorytmy sztucznej inteligencji”.

Uważam, że najwięcej z tej książki wyciągną zawodowi programiści, którzy mają już za sobą kilka lat doświadczenia komercyjnego i chcą poszerzyć swoje kompetencje o wiedzę z dziedziny AI.

Ilustracje te są przejrzyste (zaopatrzone w strzałki, etykiety...

• Science
  • Kupione-2021