Kocie opowiastki. Gucio i cała reszta

Okładka książki Kocie opowiastki. Gucio i cała reszta Magdalena Szczepańska
2021-05-05
2021-05-05
41 min.
kocieopowiastki2 gucioicałareszta

Gucio jest uroczym kotkiem, który mieszka razem ze swoją mamą oraz siostrą Pelą u Pani Magdy i Pana Tomka. Kociaki na swój sposób poznają otaczający je świat oraz zjawiska w nim występujące. Nawet kotki przeżywają swoje charakterystyczne przygody!
Dlaczego kotek miał niezbyt przyjemne spotkanie z babcią?
Co się wydarzyło, gdy kotki zostały same w domu?
Tego dowiecie się po przeczytaniu tej uroczej książeczki🤗.
______________________________
Książeczka napisana z kociej perspektywy, co jest fajnym pomysłem jeśli chodzi o książki dla dzieci. Jakie maluchy nie kochają kotków?🤗. Ładnie wydana książka, z opowieściami idealnymi do przeczytania dzieciakom przed snem.
Myślę, że moja mała dwulatka jest jeszcze zbyt mała na tego typu książeczkę, ale jestem przekonana, że już dla czterolatków byłaby idealna przed pójściem spać😁. Chodzi o to, że posiada dosyć sporo tekstu i grafiki tylko częściowo pokrywają strony.
Kociaki w bardzo barwny sposób obrazują otaczający je świat oraz wszystko, to co uda im się poznać. Ciekawa propozycja, dlatego jak tylko córeczka trochę podrośnie, to jeszcze do niej powrócimy🥰. Muszę przyznać, że nie posiadamy poprzedniej części, jednak nie było potrzeby poznawania pierwszej odsłony kocich przygód

Dlaczego kotek miał niezbyt przyjemne spotkanie z babcią?
Co się wydarzyło, gdy kotki zostały same w domu?
Tego dowiecie się po...

"Kocie opowiastki. Gucio i cała reszta" od Wydawnictwa Wilga to druga część przygód kociaków. Pierwszej nie mieliśmy okazji przeczytać, ale mamy w planach to nadrobić.
Książka opowiada przygody kociej rodziny, które poznajemy z perspektywy kota - Gucia. Gucio wraca do domu, gdzie mieszka jego mama i siostra, po pobycie u sąsiadki, gdzie przysporzył nie małych problemów. Teraz kocia rodzinka jest razem i ma mnóstwo pomysłów na nudę. Codzienne psoty i figle wywołają uśmiech na twarzy. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-6 lat. Krótkie rozdziały nie nudzą, a śliczne ilustracje bardzo się spodobają maluchom i przykują ich uwagę. Opowieści śmieszą, choć nie wszystkie poszerzają wiedzę naszych pociech. Mimo to można przy nich miło spędzić czas. Miłośnikom kotów na pewno się spodoba.
Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Wilga.

Kocie opowiastki, Gucio i cała reszta to niezwykle zabawna książeczka, która opisuje wspaniałe przygody Gucia oraz jego siostry Peli. Kotki wspólnie z mamą mieszkają u Pani Magdy i Pana Tomka, gdzie co rusz wpadają na co raz to lepsze pomysły. Uwierzcie mi na słowo, że sama momentami nie mogłam powstrzymać się od śmiechu przy tej książeczce. Codzienne psoty kotków potrafią rozbawić do łez nie tylko najmłodsze dzieci. Myślę, że ta pozycja sprawdzi się idealnie, szczególnie jeśli Wasze dzieciaki lubią kotki, ale jak ktoś jeszcze nie lubi to po tej lekturze wręcz pokocha i sam zapragnie mieć w domu te urocze zwierzątka. Przygody kotków będziecie śledzić z uśmiechem na twarzy, wspólnie z nimi wyruszycie między innymi na wspaniałe wakacje. Dowiecie się jakie z nich łakomczuchy, jak fajne jest skakanie po kwiatach w salonie (i nie tylko po kwiatach!),które czasami kończy się tragedią.
Zapewniam Was, że kotki nie mają czasu na nudę i pokochacie ich przygody. Polecamy dla dzieci w wieku 3-6 lat, ale jak wspomniałam książeczka będzie bawiła też starsze dzieci.
Mój Krzyś jest nią zachwycony, więc zamawiamy od razu poprzedni tom, a to chyba najlepsza rekomendacja. 🤍

Książeczka dla dzieci „Kocie opowiastki. Gucio i cała reszta” nie przekonała do siebie moich przedszkolaków. Mnie zresztą też nie, a szkoda.

W tej książeczce znajdziemy kilkanaście opowiadań z życia grupy kotów. Rozdziały są krótkie, więc czytało się je szybko. Książka zapowiadała się dobrze, a jednak czegoś zabrakło. Od dzieci usłyszałam, że ma za mało obrazków i jest trochę nudna. I niestety, ale się z nimi zgadzam. Niektóre opowiadania były ciekawe, ale tylko niektóre. Zdarzyły się treści wnoszące coś do świata wiedzy przedszkolaków, było tego jednak za mało, bym uznała tę pozycję za wartościową.

Oczywiście miłośnicy kotków (a zwłaszcza małe miłośniczki ) słuchały opowiadań z zainteresowaniem, więc na pewno znajdzie się grono czytelników, którym ta książeczka może się spodobać.

Magdalena Szczepańska
„Kocie opowiastki. Gucio i cała reszta”
Zilustrowała Kasia Nowowiejska

„Kocie opowiastki. Gucio i cała reszta” to druga część serii o wesołym, łaciatym kociaku.
Rezolutny Gucio wraca do domu gdzie mieszka jego mama i siostra. Niestety u poprzednich właścicieli krnąbrny kotek przysporzył sporo problemów.

„Kocie opowiastki” to czytelnicza propozycja dla przedszkolaków. Niezbyt długie rozdziały oraz barwne ilustracje przyciągają uwagę najmłodszych.

W książeczce przeczytamy o zabawnych figlach Gucia i całej jego rodziny.
Mają oni takie pomysły na kocią nudę, że niejednego właściciela mogą przyprawić o szybsze bicie serca 😉
A wszystko to opisane jest z perspektywy Gucia.
Kto zna kocią naturę zauważy, że te historyjki są bardzo prawdziwe 😁

Magdalena Szczepańska
„Kocie opowiastki. Gucio i cała reszta”
Zilustrowała Kasia Nowowiejska

„Kocie opowiastki” to czytelnicza...

Dzisiaj zapraszam wszystkich miłośników kotów na kilka słów o zabawnej książce dla dzieci „Kocie opowieści. Gucio i cała reszta”.
Niezwykle ciekawe i napisane z ogromnym poczuciem humoru krótkie opowieści o Guciu i jego siostrze Peli z pewnością zainteresują każdego kociego przyjaciela. To takie historie widziane z kociej perspektywy, gdzie przygód nie ma końca! Narratorem tych kocich przygód jest Gucio, który na samym początku książki przyznaje się do tego, że po tygodniowym pobycie w innym domu – wrócił do swojej kociej mamy i siostry. Dlaczego tak się stało musicie przeczytać sami….
Te pełne pomysłów stworzenia maja ciągle nowe pomysły, którymi przebijają nawet moje wyobrażenia… Przecież można wdrapać się na sam czubek choinki, odnaleźć wszystkie kryjówki w domu czy nawet poczęstować się obiadem przygotowanym dla domowników…

Rozdziały są krótkie, co dodatkowo zachęca do samodzielnego czytania dzieci, które poznały już literki. Książka w przepięknej okładce, z równie piękną i interesującą szatą graficzną w środku może stanowić idealny prezent na nadchodzący Dzień Dziecka.

oty są niezwykłymi bohaterami książeczek dla dzieci, bo podobno są też niezwykłymi domownikami, zupełnie innymi od pozostałych domowych przyjaciół. Nigdy nie miałam kota, ale utkwił mi w pamięci fragment wiersza/piosenki F. J. Klimka idealnie pasujący do tych wesołych kocich opowieści:
(...) Bo koty są dobre na wszystko:
na wszystko co życie nam niesie,
bo koty, to czułość i bliskość
na wiosnę, na lato, na jesień. (...)

Opowiastki to krótkie pięknie ilustrowane historie dla dzieci w wieku 3-5 lat. Koci narrator Gucio wprowadza nas w codzienne przygody kociej rodzinki zabawnie opisując codzienność. Opowiadania spodobają się nie tylko kociarzom. A chociaż czasem tekstu jak dla maluchów jest sporo bo każde opowiadanie liczy około 2-3 strony to prosty język i miłe dla oka ilustracje pozwolą na skupienie uwagi. Nie znamy pierwszej części Kocich opowiastek, ale z pewnością każdą z nich można czytać oddzielnie.
Gucio opowiadanie historyjek rozpoczyna od swojego powrotu do domu prawdziwych kociarzy Magdy i Tomka oraz kociej rodzinki. Nowy dom nie był bowiem przyjazny dla kotka który nie nauczył się korzystania z kuwety... Gucio opowiada historyjki o swoim kocim rodzenstwie m.in o Łatku, który zaprzyjaźnił się z psem Miką i o ich łobuzowaniu, o Peli która uwielbia wędrówki i brudzenie się na dworze, o Batmanie u jego nowej rodzinki. Są też opowieści sprzed lat - wspomnienia kociej mamy opowiadane kotkom na dobranoc m.in. o juce i rododendronie oraz o tym dlaczego już nie ma ich w domu oraz opowiadania o przygodach kociej babci Feli. A także opowiadania o Kici i Funi - pierwszych kotach Pani Magdy i Pana Tomka - na szczęście niegroźny upadek z balkonu oraz wakacje na wsi. Zaskoczyły nas też rozdziały o... Świętach Bożego Narodzenia 😍 już dzisiaj polecamy zakup dla maluchów i czytanie w świątecznym okresie o zabawnych kocich przygodach podczas np. ubierania choinki. Choć i wiosną miło czyta się zimowe przygody. Ta książeczka to całoroczny zbiór kocich opowiadań bo dotyczą kociego życia o każdej porze roku.
Urocza książeczka dla przedszkolaków 🙂 Ilustracje Kasi Nowosielskiej na pewno spodobają się dzieciakom bo są urocze i dostosowane do tekstów opowiadań.

(...) Bo koty są dobre na wszystko:
na wszystko co życie nam niesie,