Gdyby miało nie być jutra

Okładka książki Gdyby miało nie być jutra Agnieszka Lingas-Łoniewska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Gdyby miało nie być jutra
Agnieszka Lingas-Łoniewska Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) literatura obyczajowa, romans
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-07-28
2021-07-28

Okładka książki Siła wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła życia Agnieszka Lingas-Ło...

Okładka książki Facet na wakacje J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Agnieszka Siepielska, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Marta W. Staniszewska, Magdalena Winnicka, Anna Wolf
Facet na wakacje J.B. Grajda, K. C. ...
Okładka książki Tam, gdzie nie ma końca Ewa Pirce, B. K. Staron
Tam, gdzie nie... Ewa Pirce, B. K. St...
Okładka książki Niedoskonały Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Niedoskonały Małgorzata Falkowsk...

Wyróżniona opinia i

Gdyby miało nie być jutra

przeczytanych książek 235 napisanych opinii 232

#Wyzwanie LC kwiecień 2024

Tej autorki raczej nie trzeba przedstawiać a tym bardziej reklamować, bo chyba większość z nas przeczytała jakąś jej książkę. Agnieszka Lingas-Łoniewska jest mi również znana, i chociaż nie przepadam zbytnio za słodkimi romansami, ale jej książki potrafią często wzbudzić we mnie wiele emocji i zdecydowanie zmienić mój kiepski nastrój.
Tym razem sięgnęłam po tę książkę jednak jeszcze z innego powodu, książka ta bierze udział w Czytelniczym Wyzwaniu Tematycznym na 2024 rok, więc dlatego ją przeczytałam.

Chociaż wielu czytelników skrytykowało tę książkę, to czyta się ją bardzo dobrze. Może jest zbyt przekombinowana i zbyt słodka, jakby dla młodszych czytelników, lub bardziej czytelniczek, które wciąż marzą o księciu na białym koniu, ale mimo to, ta nieskomplikowana historia o miłości, uczy również o dawaniu drugiej szansy, nawet w takich wydawałoby się zupełnie beznadziejnych przypadkach...

"Bo kiedyś myślałem, że jutra nie będę miał, że jutro nic mnie nie czeka. A teraz wiem, że mam przed sobą sporo następnych dni, w których zawsze muszę być czujny i gotowy na to, aby bronić tego, co moje. Aby kochać. Aby żyć. Pełnią życia."
Prawdziwa miłość pokona wszystkie problemy, nie złamie jej upływający czas ani podstępne knowania zazdrośników i źle życzących ludzi.
Igor i Milena kochali sią bardzo, nie widzieli poza sobą świata, lecz nagle Milena wyjechała bez słowa. Igor długo nie mógł się pozbierać, obiecując sobie, że już więcej nie da się tak zranić. Jego życie nie było usłane różami, ale jakoś radzi sobie ze wszystkim. Równie nagle jak odeszła, tak niespodziewanie Milena wraca do miasta, lecz już jako gwiazda filmowa.
Właśnie w rodzinnym mieście ma być premiera jej nowego filmu...
Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że będzie trudno, bo traumy z młodości nadal ją męczą, mimo osiągniętej sławy i karierze aktorskiej, nie jest szczęśliwa.
Gdy do Igora docierają wieści o powrocie Mileny, jego względny spokój również zostaje naruszony, wzbiera w nim wściekłość.

"Przybrał maskę obojętności, starając się nie okazywać, jak wielkie zrobiła na nim wrażenie. Ona też szybko odzyskała równowagę i omiotła go wzrokiem, jakby był jednym z widzów, kimś, kogo nie znała. Kimś obcym. Bo był. Właśnie tak."
Czy w końcu byli kochankowie spotkają się i wyjaśnią sobie dawne zaszłości? Dlaczego Milena tak nagle wyjechała z miasta? Czym zawinił Igor w przeszłości?
Może trochę przejaskrawione w tej powieści postaci, ale autorka porusza w niej wiele istotnych i trudnych tematów, i to w sposób przystępny, to dobra lektura tak na jeden wieczór.

#Wyzwanie LC kwiecień 2024

Tym razem...

Historia o miłości, która nie dała o sobie zapomnieć.
❤️
,,Kiedy Milena odeszła bez słowa, Igor obiecał sobie, że już nigdy nie da się zranić. Tylko w ten sposób mógł sobie poradzić z bólem. By przetrwać, postanowił żyć tak, jakby nie miał nic do stracenia: mocno, bez zahamowań i na krawędzi. Bo bez niej nic nie miało sensu.

Teraz Milena wraca do ich rodzinnego miasta w glorii gwiazdy filmowej. Jest pewna, że może już stawić czoła przeszłości. I zdrajcy, którym okazał się najbliższy jej człowiek."

❤️

Miłość potrafi być cholernie bolesnym uczuciem, ale jednocześnie może być jedynym, co uratuje człowieka od zguby.

Historia Mileny i Igora jest pełna skrajnych emocji. Porusza także wiele intrygujących tematów np. rodzina patologiczna, alkoholizm czy świat przestępczy. Niestety autorka nie wykorzystuje tych możliwości w dużej mierze. Był to materiał na naprawdę mocną i bardzo dobrą książkę.

Jednak "Gdyby miało nie być jutra" nazwać mogę jedynie dobrą książką.
Dużo się dzieje, romans jest prowadzony naprawdę ciekawie, nie wszystko jest płaskie i do przewidzenia, ale zabrakło tego "czegoś". Książka nie zachwyca. Nie zapiera tchu w piersi, ani nie wywoła łez.

Mimo to można przy niej spędzić naprawdę miły wieczór czy dwa. Jest to po prostu lekki romans z wątkiem gangsterskim, który szybko wciągnie do swojego świata, ale tak samo szybko pozwoli o sobie zapomnieć.

Moim zdaniem jednak autorka ma potencjał i na pewno sięgnę kiedyś po jej pozostałe historie ❤️

Historia o miłości, która nie dała o sobie zapomnieć.
❤️

Teraz Milena wraca do ich rodzinnego miasta w...

Jedna z pierwszych jakie przeczytałam książka super na początku zaciąga a potem już jak wciągnie to chce się wiecej nie jestem z osob które zdradzaĵą. Co gdzie. Ale czasem mnie poniesie.

Taka całkiem niezła opowieść na zimowe, mroźne wieczory:) warto sięgnąć:)

Taka całkiem niezła opowieść na zimowe, mroźne wieczory:) warto sięgnąć:)

Jakoś dobrnęłam do końca , ale ogólnie to opowiastka dla głupiutkich naiwnych gąsek. Trochę oparta na marzeniach małomiasteczkowych dziewczątek które za szczyt szczęścia będą uważały zostać dziewczyną bossa najlepiej z półświatka który jest zimnym draniem dla wszystkich oprócz oczywiście tejże dziewczyny. Dla niej jest super romantykiem . No naiwne

1971

Stara miłość nie rdzewieje? Czy tak jest też w przypadku Mileny i Igora? Czy doświadczenia z przeszłości, wybranie ścieżki zawodowe, zobowiązania rodzinne nie staną im na drodze w odkrywaniu siebie na nowo?
Autorka porusza wiele istotnych, czasem trudnych tematów. Czyni to w taki sposób, że zaczynamy o nich myśleć, ale czujemy się nimi przytłoczeni.

Uwielbiam takie historie. Wielowątkowe, w których jest wszystkiego po trochę: od tajemnic z przeszłości, przez wielką miłość, aż do rozstań i powrotów. Super.
Bardzo ładna okładka.

Bardzo ładna okładka.

Na półkach: , , , , , ,

Jak dla mnie trochę przekombinowana powieść, takiego scenariusza nie kupuje. Wysłuchałam z sentymentu do autorki, ale nie jest to pozycja, którą mogłabym polecić. Historia rozbudowana i jak dla mnie nierealistyczna. Główna postać męska przejaskrawiona, jego partnerka również. Za dużo cukru za mało prawdziwych uczuć.

Powieść do połowy męcząca. Rozwiązanie zagadki na poziomie infantylnym. Pod koniec co nieco akcja się rozkręca.

Książka dla nastolatek marzących o księciu z bajki, nie lubie takich klimatów, więc książka mnie rozczarowała. Do tego wg mnie jest płytka i infantylna z przyzwoleniem na zachowania niekoniecznie właściwe.

• Przeczytane 2021